Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Metalci oldum herhalde?

Bone

Öne çıkan mesajlar

said:
EagleEye, 24 December 2003 23:20 tarihinde demiş ki:
ben metalciyim
ben doğarken cof-gothic romance çalıyomuş

hıhaha özenti metalci gençlikle dalga geçmek için yapılan bi siteden alıntı bu :lol:

elbet bigün biz de yumuşak müzik dinlicez bırakın metalciliği :)[hline]a.k.a "bay bomba"
Sosyal ağlarda paylaş

galiba herkesde benzer bir degisim gozleniyo.

cocukken- ortaokul baslarinda pop
ortaokul sonlari- lise 3 metal
lise 3 -unv. metaldan uzaklasma, tercihe gore blues jazz 'ye kaymalar

ben de artik iron maiden'in otesinden falan pek hazetmiyorum mesela. ruhsal gelisimle bi alakasi olabilir belki bu davranisin[hline]W.A.N.D.E.R.E.R.: Wireless Artificial Neohuman Designed for Efficient Repair and Efficient Reasoning
Sosyal ağlarda paylaş

yahu canlar bi müziğe başladıınızda nie dierini bırakırsınız ki yani...
neyse geçelim bunları 3. sınıf 10 yaşım dertsiz başım kuzenimden sırf hacı olsun die kill'em all'u hacılayışım....
kafa sallamak nedir bilmediimden kendimi oraya buraya atışım...
sonracoşmam ve coşku seli olmam...
araya bir kaç rock grunge blues jazz ve klasik grubuu katıp harmanlayışım...
peki soruyorum size sonuç ne?
KIROYUK METALCİYİK! [hline]İst. Avrupa yakası 16-18 yaş arası enstrumanına hakim heavy metal çalacak ve b.g. iron maiden gibi grupların sololarını zorlanmadan atacak solo gitarist aranıo; [email protected]
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
said:
BlaCk_DmC, 25 December 2003 00:39 tarihinde demiş ki:
tabi zevk meselesi. Bende öyle her an Cof dinleyen biri deilim ama gerçekten bazı şarkıları hoşuma gidiyor.

Ama bi Dark Tranquility olsun yani Kesinlikle Süper derim çok dinledigim ve çok sevdigim bi gruptur.[hline]Tek bir Desen, ikiye ayrılmış
Kırıldığı için daha da güçlü
- Marit
-------------------------
Son= Başlangıçtır!

Dark süper abi . Melodic Death metal de üstüne tanımam. neymiş In Flames mişl. Lam herıflerın bateristi ayrı bır havadan calıyor gitaristi başka bir havadan solist zaten ucmuş . EE ne oldu . BAb piz metal sölüyoz. Dark ownz kardeşim :)[hline]"keko içiysen kendinden geçiysen"
sdasweqr ea
$aban matrix Revolutions
Sosyal ağlarda paylaş

said:
wanderer1985, 25 December 2003 01:46 tarihinde demiş ki:
galiba herkesde benzer bir degisim gozleniyo.

cocukken- ortaokul baslarinda pop
ortaokul sonlari- lise 3 metal
lise 3 -unv. metaldan uzaklasma, tercihe gore blues jazz 'ye kaymalar

ben de artik iron maiden'in otesinden falan pek hazetmiyorum mesela. ruhsal gelisimle bi alakasi olabilir belki bu davranisin[hline]W.A.N.D.E.R.E.R.: Wireless Artificial Neohuman Designed for Efficient Repair and Efficient Reasoning

Dınledıgım iki grup var İron Maiden ve Dark Tranquillty. Sıkılmadan dınledıgım 2 grup .[hline]"keko içiysen kendinden geçiysen"
sdasweqr ea
$aban matrix Revolutions
Sosyal ağlarda paylaş

Ben 5. sınıfta reload ile başladım sonra son 1.5 yıla kadar Sepultura, Manowar ve Overkill ile gitti sırf ardından bu 1.5 yıl içerisinde Dark Tranquility, Cradle of Filth, Moonspell vb gruplar katıldı arşivime[hline]OFFFFFFF ALIN SİZE KISA İMZA
Sosyal ağlarda paylaş

Mirage, 20 August 2003 10:06 tarihinde demiş ki:
Bırakın abi DarQeR ile müzik konusunda tartışmayın yutar sizi. Adam müziğin ters taraftan tikisi olmuş eharf.
-l- It's Darker Than You Think -l- PlayList icin Tik!

:))))))))[hline]OFFFFFFF ALIN SİZE KISA İMZA
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Deli333, 06 January 2004 23:39 tarihinde demiş ki:
said:
BlaCk_DmC, 25 December 2003 00:39 tarihinde demiş ki:
tabi zevk meselesi. Bende öyle her an Cof dinleyen biri deilim ama gerçekten bazı şarkıları hoşuma gidiyor.

Ama bi Dark Tranquility olsun yani Kesinlikle Süper derim çok dinledigim ve çok sevdigim bi gruptur.[hline]Tek bir Desen, ikiye ayrılmış
Kırıldığı için daha da güçlü
- Marit
-------------------------
Son= Başlangıçtır!

Dark süper abi . Melodic Death metal de üstüne tanımam. neymiş In Flames mişl. Lam herıflerın bateristi ayrı bır havadan calıyor gitaristi başka bir havadan solist zaten ucmuş . EE ne oldu . BAb piz metal sölüyoz. Dark ownz kardeşim :)[hline]"keko içiysen kendinden geçiysen"
sdasweqr ea
$aban matrix Revolutions

hooop orda dur bakalım ahah
in flames ime laf ettirmem
gidin eski, en eski albumlerini dinleyin, şole lunar strain filan dinleyin dinlemediyseniz. çok kraldır çook.
dt de çok kraldır ona lafım yok ama in flames i her zaman daha çok sevmişimdir.[hline]I look inside myself and
see my heart is black

Sosyal ağlarda paylaş

"We eat metal and shit chain."

heheh...

Ben 6 yaşıma kadar klasik müzik dinledim hep...
Ondan sonra direk alternatif rock dinlemeye başladım.Orta Okula başladığımda Metal dinliyordum.Şu anda lise bitiyor ben hepsini birden dinliyorum...

Mesela bir playlist

Vivaldi - Four Seasons
Sentenced - Drown Together
Tool - Schism
Stratovarius - Elements

gibi...[hline]He shall appear to thee and thou shall know him.He is no son of God, he is the son of the earth...
Sosyal ağlarda paylaş

ben yabancılardan michael jackson dinlerdim küçükken sonra baktım bryan adams metallica iron maiden derken şimdi inflames soilwork nightwish gibi gruplar dinliyorum..Zamanla degişiyo tabi :) insan büyüttükce sakinlelişegine bizde tam dersi iyice sapıtıyoruz galiba..[hline][b]Hayat ne boşvericek kadar kısa
Ne de önemsicek kadar uzundur..
[b]
Sosyal ağlarda paylaş

ehehe, bonecrusher'a "geçmiş olsun kardiş" yazıp gidecektim ama aradaki mesajları okuyunca daha yazasım geldi.

önce diyeceğimiz diyelim:
"geçmiş olsun bonec kardiş"

şimcik...

thread herkesin müzik macerasını anlattığı bir itiraf.com parçacığı olup çıkmış. trende uyup "anacım ben 1,5 yaşımdayken boney m çok severmişim, sonra gel zaman git zaman..." diye devam edebilirim ama hep beraber uyuyakalırız :)
o bakımdan ben anafikri fışkırtıp gideyim diyorum:
"-ci" olmamaya çalışmak her zaman iyidir.
ha, zamanında ben de metalci olmadım mı? oldum. hem de çatır çatır oldum. ha, hala evde bir pazar sabahı aklıma esip slayer - raining blood ya da entombed - stranger aeons (allahım bu ne muhteşem bir parçadır yarabbim!) dinlemiyor muyum? dinliyorum. ama işte metal müzikten hoşlanmak, metal müziğe kucak açmak, metal müziğe kulak kabartmak ya da metal müziğe hallenmek ile metalCİ olmak arasında fark var. pop dinlemek ile popÇU olmak, hiphop sevmek ile hiphopÇU olmak arasında fark olduğu gibi.

ne sakıncası var diyeceksiniz. aslında -ci olmanın çok büyük bir sakıncası da yok. ehe, çünkü zaten zamanla geçiyo :)
ama o geçene kadar arada bir sürü metal olmayan müzikleri kaçırırsanız (ki bu -ci'lerin kendilerini kolayca içinde bulabilecekleri bir davranış biçimidir) sonra kapalılığınıza yanarsınız.

kendimden örnek vereyim hemen bi çabuk:
ben özellikle 1989 - 1992 yılları arasında baya metaCİydim. ehe, grup tişörtleri olsun, dikenli bileklikler olsun, mavi saçlar olsun, sabahtan akşama kadar walkman kulağa yapışık gezmeler olsun, grup elemanı kankalar olsun, siyah, çift humbuckerlı elektro gitar alıp çalmalar (ya da çalmaya çalışmalar da diyebiliriz) olsun, tamdım yani :P
o ara da bir acid modası vardı. eh metalcilerin de acid'e bok atması, aşağılaması, elektronik müziğe burun kıvırması adettendi.
ben de gittim her yere fuck acid'ler yazdım, no synth diye bağrındım çağrındım, ne oldu. mis gibi müzisyenler o ara şahika yaşarken, gittim onları sittin sene sonra keşfettim, yazık oldu :)
hayır fikrim değişti "acid rules" oldu gibisinden bişey söylemiyorum, ama yazz diye bi acid'ci kadın vardı mesela, ben şu anda "the only way is up" adlı parçasını ara ara dinler olmuşken, o ara neden "höğeeeek, fak asiiit" dediğimi anlayamıyorum :P
yazz anam diil, bacım diil, sevdiğim bi şarkıcı bile değil, ama işte o parça da fena diil be güzelim. neden yerin dibine sokup bırakmışım belli diil.

ehe. yazz'i bırakın, gaza gelip no synth dediğim için ne kadar utansam az. hastasıyım drum machinein de, synth'lerin de, sample olayının da, electronica'nın da.

işte benim gibi olmayın diye, ben derim ki -ci olmayınız :)

onun yerine gözü açık, önyargısız, zevk sahibi bir müziksever olsanız çok daha iyi.

bu yaşlarda daha az karizmatik durduğunu biliyorum, ama deneyin, vazgeçemeyeceksiniz :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...