Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

geçmiş olsun yurt dışı yine gitmiş :(

chiendelna

Öne çıkan mesajlar

yahu koptugu moptugu yok, yalan. BIR tane mi kablo var butun interneti tasiyan, ne halt oldu da kopuyo bu yahu! Zati sadece bir kablo kopsa, en azindan birileri, ya dsl, ya dialuplar, ya da kablo, birinden biri cikis yapar, yahu hatta tek kablo kopsa bir halt degismeden cok ufak BW loss la tum sistem calisir. Ozet : Kulliyen Yalan kablo! :hrr:

Neyse sakin olmaliyim, yazdikca sinirleniyorum, ben iyisi mi sinemaya felan gideyim...

Saygilar.[hline]Fui - Up & Coming Shade
Laimes - His Dumb Bot
Sosyal ağlarda paylaş

umarim....
umarim gecen sefer koptugu gibi olmaz..............[hline]İ' olin er man no' i' celeb pilin' amin e' i' elee.... Lalunya OneShot..... Albion Scout /Excalibur
Lalunya OneShot lvl50 scout (DELETED)
Excuse Me lvl50 infiltrator - Grandmaster Tailor
(DELETED)

Excuse Me lvl45 Savage (FotM) (DELETED)

Excuse Me lvl 46 Briton İnfil (DELETED)

Excuse MeBuTiAmADoctor lvl 3x Celt Druid (HAPPY NOW!)
Sosyal ağlarda paylaş

said:
McsPeyn, 04 January 2004 18:06 tarihinde demiş ki:
Ya böyle dioruz da yer kabuklarının hareketine karşı napabilirsin ki sonuçta fiberoptik kablolar camdan yapılıyor, maksimum esneme olayı var..

Diger ulkeler fizik kanunlarini bertaraf mi etmis, yoksa bir tek biz mi tas devrinde kalmisiz?[hline]Gesp (a.k.a Baggio) | www.gesparts.org
Exc/Hib | L50 Eldritch, Ranger, Bard | LGM Tailor
Email: [email protected] | Icq: 5100111
Sosyal ağlarda paylaş

simdi bu kablonun icinde silikon fiberler olmasi, bu kablonun bukulemeyecegi, veya esneyemeyecegi anlamina gelmemektedir. Gidiniz, bir olta aliniz, misinasina bakiniz, sonra misinayi kopartmaya calisiniz.... Fiber optik kabloda benzer materyal davranislari gosterecektir...

Zaten inanmayin kablo kopmasina falan yav, bir ulkenin tum internet agini cokertebilecek bir kablo kopusu icin, cok ciddi bir dogal felaket olmasi lazim. Veya ulkenin hakikaten zavalli bir toplam cikisi olup, tek bir kabloyla tasinabilmesi lazim... Yav bak benim de kafam karisti simdi....

Ben bilgisayari kapatip, kendimi saraba adiyorum,
Laimes - His Dumb Bot
Sosyal ağlarda paylaş

bakarsınız vaat ettikleri yurtdışı çıkışlarını ikiye katlama operasyonuyla dönerler yarın sürpriiiizzzz diye
telekom bu napçaa belli olmaz[hline]Oski lvl50 The Hero Gayzerker RR4+
Excalibur - Non-Guild | Hibernia / EU
Dogan lvl50 The Bard RR3+
Excalibur - Celtic Fist | Hibernia / EU

unity100, 01 November 2003 14:23 tarihinde demiş ki:
multi media online ROLEPLAYING game. diyor. multimedia online PLAYER VS PLAYER game demiyor. degil mi.
Sosyal ağlarda paylaş

Bende haberler gelmeye başlayıncaya kadar... Yılbaşından sonra yurtdışı çıkışları abarcak diyorlardı... Onun altyapı çalışmaları falan var zannediyordum... Peh.. *^$&%
Gerçi abarmış hatlar belli kabloyu bıraktık artık... Havayı kullanarak iletişim sağlıyoruz... Yunanistandaki arkadaşa bağırıyorum ne yapıcaksam o yazıyor klavyeden...
ne diyim... s.. s.. :(
Sosyal ağlarda paylaş

Türkiye'de eğitim (öğretim değil, beyinlerin eğitilmesi) gibi önemli ve öncelikli sorunlar varken internet gibi çoğunlukla eğlence amaçlı (iletişim için kullanılan bandwith ile eğlenmek için gezilen bir komedi sitesinin harcadığı bandwithleri karşılaştırın.) kullanılan sistemlere yatırım yapılması bence büyük bir mucize. Sürekli o kötü, bu kötü, şu yetersiz diyoruz ama bir de olaya TT açısından bakın. Neredeyse tek gelirleri dial-up aylık ücreti + son zamanlarda ADSL bağlantı, aylık ücretleri. Ama bu parayla yapılmaya çalışan yatırımlara bakın. Bir uydu fırlatmak, bakımı vs.si ya da kilometrelerce fiberoptik kablo + denizaltından döşemek bakımını yapmak, santralleri güncel tutmak, yenilemek vs. Belki bunlar kulağa komik gelebilir, diğer ülkeler nasıl yapıyor denilebilir ama sorun zihniyettedir, ileri görüşlülüktedir. Sen devlet tüm paramızı aldı şu mağralar işimize yaramıyor, bunları yabancılara satalım diyip güzelim bor madenlerini sudan ucuza satıyorsan sorun sendedir.
Ya şu teknoloji de bize hep geç geliyor sözcüklerini sarfedeceğine gidip bilimsel araştırmalar yapmıyorsan sorun sendedir. Çalışkan kişileri küçültüp milleti kandıran kişileri yüceltiyorsan sorun sendedir. Sanatçılara gerekli ilgiyi göstermiyorsan sorun sendedir..
Lütfen sorunların nedenlerini biraz da kendimizde aramaya çalışalım..
Sosyal ağlarda paylaş

lol ya exca hala down =) olabilirmi böyle bişi haha
bi de hiçbi servera giremiorum acc already logged in muabbeti yüzünden
hayret bişi bi haftasonunun bu kadar içine sıçılamazdı yani.[hline]Oski lvl50 The Hero Gayzerker RR4+
Excalibur - Non-Guild | Hibernia / EU
Dogan lvl50 The Bard RR3+
Excalibur - Celtic Fist | Hibernia / EU

unity100, 01 November 2003 14:23 tarihinde demiş ki:
multi media online ROLEPLAYING game. diyor. multimedia online PLAYER VS PLAYER game demiyor. degil mi.
Sosyal ağlarda paylaş

McsPeyn saka yapiyor olmalisin herhalde... Ulkenin sorunlarini onem sirasina koymaya kalkarsak, biraz problem yasayabiliriz bence... Ne demek egitim gibi bir problem varken internete yatirim yapmak buyuk basari??? Polonya'nin, Kore'nin egitim problemleri yok mu? Onu gectik bu ulkede sadece egitim problemi mi var?? Once hastaneleri duzeltelim, onlar bitince yollari yapariz, sonra enerji problemlerimizi hallederiz, ardindan egitimle ilgili sorunlari cozeriz diye dusune dusune bu hale geldik zaten. Hepsini bir arada ya halledersin, ya da ne yaptigini bilmeyen devletin, ne yaptigini bilmeyen calisanlarinin milyonlarca dolarini sokaga nasil attiklarini aciz aciz seyredersin. Sanki kendi ceplerinden paralarla mi doseniyor fiber optik kablolar. (Bu arada ttnet hicbir tarafa deniz altindan fiberoptik kablo cekmez, zaten istese de cekemez teknolojisi yok, mevcut dosenmis kablolari kiraliyorlar, koptugunu iddia ettileri de bu kablolar.) Sizin, benim odedigimiz vergiler, milyarlarca dolar belirli projeler icin verilen vergiler bunlar. Onemli olan yatirimi yapmak, projeyi ortaya koymaktan cok uygulamak. Uygulama hatalarindaki inanilmaz boyutlardan dolayi bor madeninide satarsin, kromunu da satarsin...

TTNet'in tamami bir seyden anlamayan, beceriksiz insanlarla dolu diyecek kadar aptal olmadigimiz kesin. Fakat bu devletin icine yerlesmis olan verimsizlik, adam sendecilik ve en kotusu koyu kara cahillik ayni sekilde orada da yer etmis durumda. Bunun dogrulugu boyle gunlerde ortaya cikiyor, insanlarin tepki verdikleri bu zihniyet, 1 saat oyun oynayamamak degil. Iki sarki download edememek degil. Cunku bugunki internetsizligimiz engellenemeyen nedenlerden degil sadece beceriksizlikten olusuyor.

Bu arada internetin sadece eglence olarak sinirlandirilmasina diyecek hicbir seyim yok. Bana ancak susmak duser. Bilimsel arastirmalari bizzat kendim yapmadigim icin ise kendimi suclu hissedemeyecegim, uzgunum. Arastirma yapan arkadaslar guzel guzel diger ulkelere yerlesiyorlar, burada kalip surunmeyi, ve sonucunda urettikleri teknolojinin, "amaaan o kadar problem varken, eglence icin seylerle ugrasiyor herifler yav, yuh bee" mantigiyla karsilanmasindan bikmislardir belki...

Saygilar.

Bu arada su pingi de vereyim, yarin askeri, finansal, ve diger is kollarinin da ustune binecegi guzel yurdumun internet cikisinin eglenceli guzelligini ortaya koyayim.

Ping statistics for 193.252.123.33:
Packets: Sent = 20, Received = 20, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 1936ms, Maximum = 2046ms, Average = 1987ms[hline]Fui - Up & Coming Shade
Laimes - His Dumb Bot
Sosyal ağlarda paylaş

mcspeyn, gozardi ettigin bir sey var.

egitimin, sagligin aksine devlet internet ve iletisimi ucretsiz, zararina ya da hatta maliyetine yapmiyor. ben burda devletten iyi hizmet bekleyen boynu bukuk vatandas degilim, ben her ay 75 milyonu internete catir catir odeyen bir MUSTERI yim. Parasini oduyorum, ama hizmet alamiyorum. Bu is devlet-vatandas iliskisini asar, isin icinde para var cunku. O nedenle ben egitimin, sagligin ve diger alanlardaki sorunlarin cozulmesini beklemek zorunda degilim. Devlet bu alanlardaki sorunlarini cozmek icin kaynak yaratmakla, eger yaratamiyorsa bunlari karli tesebbuslere donusturup kuculup "sosyal devlet" olma yolunda ilerlemekle yukumludur. Ben bir vatandas olarak bu alanlardaki sorunlarin cozulmesi icin her durumda buna destek olmakla yukumluyum ve olurum. Vergimi eksiksiz oderim, odedigim verginin nereye kullanildigini takip ederim. Ekstra vergi konur, gununde geciktirmeden gider onu da yatiririm. KDV artar ses cikarmam. Emlak vergisi artar biriktirdigim paralar gider ses etmem. Ben vatandaslik gorevimi eksiksiz yapiyorum.

Benim her ay telekoma ve kablo sirketine odedigim para batik banka cikarilsin diye degil, baska kitler beslensin diye degil, o surekli kopan, kopmadiginda da surunen kablo hatti yenilensin, yeni yatirimlar yapilsin diyedir. Yani ben telekoma altyapi insaa edebilsin diye yeterince para odedigim gibi, ustune ustluk kar edebilecek kadar da para birakiyorum MUSTERI olarak. Turk telekom dunyanin en pahali telefon tarifelerinden birini uyguluyor, dunyanin en pahali isdn, adsl ve kablo hatlarina sahip. Ona ragmen bu paralar yetmiyorsa kendi sirket iskeleti icinde iyilesme yapip kacak nerede bulmalari gerekiyor, ki alsinda hepimiz biliyoruz ki telekom deli gibi kar ediyor, bu paralar diger kitleri besliyor.

Ben musteriyim, devlet onunde ellerini onune baglayip boynunu bukup hizmet bekleyen vatandas degilim. Telekom devlet kurumu olabilir, ama benden yillarca sanki ozel sirketmis gibi fahis fiyatlar uzerinden baglanti ucretleri aldi, bu da internet baglantimi bir hizmet, beni de bir musteri yapar.

Aldiginiz bilgisayar bozuk ciktiginda bilgisayarciya bu bozuk dediginizde "ulkede egitim sorunlari var, saglik sorunlari var, siranizi bekliceksiniz" diyebiliyor mu? Telekom da diyemez. Bana tek tarafli elimi kolumu baglayan her durumda beni suclu dusuren sozlesmeler imzalatmasini bildigi gibi, beni her bolgede rekabetsiz tek kablo sirketine mahkum etmeyi bildigi gibi, telefon faturasini her ay gecirdigi gibi, adsl kullanicilarina "cok ucuz supeeeeeerrr" naralari ile hala yurtdisindan 2-3 kat pahali adsl satisi yapmasini bildigi gibi bende ona "NERDE PARASINI ODEDIGIM BANA VAAD ETTIGINIZ HIZMET?" diyebilirim.

bu ilk round. gun gelecek vatandas degil, MUSTERILER bu telekomlar yuzyuze gelecek.

[Bu mesaj Namessar tarafından 05 January 2004 00:58 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

ben acik acik soyluyorum. egitim hayatim simdilik sona ermis durumda, universite diplomam elimde. sadece ve sadece eglence amacli kullaniyorum interneti. Bunun nesi benim parasi odenmis hizmet hakkimi degersiz yapiyor?

Cem Yilmaz eglence amacli izlenilen bir adamdir. Sinemalar eglence icin var. Bilgisayar oyunlari eglence icin satiliyor. Bazi insanlar sadece eglence icin araba alir. Parasi sizin sirtinizdan cikmiyor ki, devlet benim internet parami odeyip bana bir baglanti vermiyor ki. Eglence amacli kullaniyorum kardesim, kime ne?

birde bu tartismalarda, o zaman parasini odeyelim adam da vuralim, olur mu oyle sey diyen birileri cikar. aman o taraflara sapmayalim, gulmeyelim gecenin bu vakti.

telekomun devlet kurumu olmasi onu ayricalikli yapmaz. yinede hizmet veren bir SIRKETtir. nasi bozuk cikan bir mal icin gidip bir magazanin, ya da sirketin yakasina yapisma hakkiniz tuketici olarak var, burda da elimi kolumu baglayan tek tarafli sozlesmelere ve alternatifi olmayan tekele ragmen kotu hizmeti icin en azindan telekomu forumlarda hakli elestiri hakkiniz da var. Bu bir alisveris, bu internet bana lutuf degil.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Orf, 04 January 2004 18:07 tarihinde demiş ki:
yahu koptugu moptugu yok, yalan. BIR tane mi kablo var butun interneti tasiyan, ne halt oldu da kopuyo bu yahu! Zati sadece bir kablo kopsa, en azindan birileri, ya dsl, ya dialuplar, ya da kablo, birinden biri cikis yapar, yahu hatta tek kablo kopsa bir halt degismeden cok ufak BW loss la tum sistem calisir. Ozet : Kulliyen Yalan kablo! :hrr:

Neyse sakin olmaliyim, yazdikca sinirleniyorum, ben iyisi mi sinemaya felan gideyim...

Laimes - His Dumb Bot

sen gecen koptugu seferkinde oynamiodun galiba daoc ha ?! :hrr:[hline]ultraslan-Avrupa HERYERDEYIZ !!!
Almanya...
Sosyal ağlarda paylaş

abicim kardeslerim duzeldi galba vn boards zar zor acilirken simsk hizinda acilmaya basladi oyuna baglanirken baya bi bekliyodu oda yildirim hizinda gecti gitti acaba diyorum???[hline]Gladric lvl 50 Mercenary RR 8L1 - Kay
Gwaledric lvl 50 Armsman RR 3L2 - Kay
Yettimgare lvl 50 Thane RR 3L7 - Merlin
Astinus lvl 50 Paladin RR 3L0 - Kay
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...