Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sergen vs Hoojidonk

crepuscolo

Öne çıkan mesajlar

uefa da avrupalı kaleciler oynamıyo Apex.
öyle olsaydı Pierre nası atacak demi avrupalı kalecilere gol demi ehehe..
kingpin pvh ye avrupada bay frikik dendiğinide duydumu o kulaklar?
daha transfer edilmeden gs ile fb istiyodu hooijdonk u gazatelerde ne yazıyodu? hollandada bay frikik deniyo bu adama diyolardı.

PVH den etkili frikik atan bi kişi daha söyle bakayım.O fasoyu o sertliği verebilen bi adam daha söyle?

R.Carlos diceksin onun frikik yüzdesini bi araştır bakalım.topların cogu ya baraj ya auta gidiyo.
pierre in bi roportajı vardı.beckhamda iyi frikik atıyo ama benim frikik yüzdemi yakalaması için daha cok calışması gerek diye..[hline]Bulacak bi şey yazamıyorum.
Sì man i yulman nin enquantuva?

expn.go.com
Sosyal ağlarda paylaş

Sergen bu sene hayatının en iyi futbolunu oynuyor Sergen Türkiye'nin en iyi futbolcusu Hoojdonk dünyada ilk 30 gibi bi yerlerde bana göre ve dünyanın en iyi frikik kullanan adamı bile denebilir ama Türkiye'nin en iyisi Sergen olduğundan Hoojdonk'ta Türkiye'de oynadığından Sergen genel toplamda pvh'den iyidir.Ama frikik olayı pvh'nin usta olduğu alan yiğidi öldür hakkını ver demişler.[hline]Uçurtmalar rüzgar gücü ile değil o güce karşı koydukları için yükselirler.

W. Churchill...
Sosyal ağlarda paylaş

Pierre Van Hooijdonk2un bir röportajı...

Bana baraj kurdurmayan büyük kumar oynuyor
Topa vurduğum an gol olacağını hissederim

Her frikik atışında o anın bizim için bir dönüm noktası olabileceğini düşünürüm. Atışlarımı gole çevireceğimden emin olarak yaparım, seyirci de benimle aynı düşüncededir. Frikiği hangi şartta olursa olsun doğru yere atarım, çok az bir sapma olabilir. Beni dünyanın en büyük stadının içine koyun, tribünlerde yüz binlerce seyirci olsun, ben frikiği kolaylıkla atarım. Çünkü kendime güveniyorum, seyircim de bana güveniyor.Topa vurduğum anda onun gol olacağını ya da çok az bir farkla dışarı çıkacağını hissederim.

Gelelim senin söylediğin baraj konusuna,, Frikikten gol atan biriysen, karşındaki sana gol attırmamak için kesin önlem aldık diye çeşitli cinlikler yapıyor. Ne yaparsan yap, beni durduramazsın, 30 yıl önce de frikikten gol atılıyordu, 2060'ta da atılacak. Buna yüzde yüz engel olamazsın, sadece yüzdesini düşürebilirsin. Diyelim ki baraj kurdurmadın, yine de doğrudan kaleciyle karşı karşıya kalacak değilim ki. Ceza sahasında bizden, onlardan yine birçok futbolcu olacak, dolayısıyla kalecinin görüş açısı yine kapalı. Ben baraj kurdurma-ma-nın mantığını anlayamıyorum, bunu yapan kumar oynar. Ben koç olsam kalecim karşı çıksa bile frikiklerde mutlaka baraj kurulmasını isterim.
Türkiye’de yemek tercihim galiba hep balık olacak

Yemek yemeyi çok seviyorum,

Türk yemekleri de bir harika. Burada tek tercihim hep balık olacak galiba. Hollanda'da balık sofraya gelinceye kadar birçok yerde duraklar. Burada ise denizden çıkıp doğru önümüzdeki tabağa geliyor. Türkiye'de kaldığım sürece doyasıya balık yiyeceğim, Hollanda'ya gittiğimde ise et yemeği siparişi vereceğim.

Asıl adım Petrus Ferdinandus Johannes Pierre van Hooijdonk. Katoliklerde yeni doğan erkek çocuğa azizlerin yanı sıra büyükbabalarının da adı verilir. Ben oğluma bunu uygulamadım, onu adı sadece Sydney.

Sahada ‘ben’ yerine ‘biz’ i tercih ederim

- Benim futbol stilimde arkadaşlarıma kafayla, ayakla top atma, pas verme vardır. Ben sahaya o maçın starı olmak amacıyla çıkmam, ihtiyacım da yok, kariyerimde attığım çok gol var. Maça mutlaka gol atmalıyım diye çıkmam. Onun yerine daima ‘‘biz’’ kazanmalıyız derim, ‘‘ben’’ sözcüğünden nefret ederim. Sahada ‘‘biz’’ yerine ‘‘ben’’i tercih eden, şahsi gol atmaya çalışan, mesela 4-1 yenildiğimiz maçta tek golü atmakla övünenin benimle büyük problemi var demektir.

Frikik gollerinde bana yaklaşan yok

- Dünyanın en iyi frikik atan iki oyuncusundan biri benim, öteki Beckham, bunu ben değil istatistikler söylüyor. İsabet yüzdesi olarak sanıyorum ki Beckham dahil bana yaklaşan yok, galiba 60 frikik gölüm oldu. Dediğin doğru, Roberto Carlos da frikik atıyor ama, onunki daha çok güçe dayalı. Ayağının dışıyla sert atışlar yapıyor, bazen kaleyi buluyor, bazen de topu havaya dikiyor. Beckham ve ben atışlarımızı daima sağ ayağımızın içiyle yaparız, hedeflediğimiz nokta çok az şaşar. Bir de Chelsea'nin eski oyuncularından Zola'yı beğenirdim, vuruş tekniği çok güzeldi.

Antenmanlarda bir saat kendi kendime frikik çalıştığım doğru değil, o günler geride kaldı. Eskiden saatlerce çalışırdım, bir gün hissediyorsun ki, o konuda her şeyini öğrenmişsin. Ondan sonra yapacağınız şey, o hissi kaybetmemek. İşte şimdi ben böyle yapıyorum, frikik çalışmalarımı toplasan bir haftada yarım saat tutar. Antrenmanda tek başına frikik çalışmam, gerçek maça benzesin diye mutlaka baraj kurdururum.
[hline]Bulacak bi şey yazamıyorum.
Sì man i yulman nin enquantuva?

expn.go.com
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bullet, 26 December 2003 02:40 tarihinde demiş ki:
komplekslımısın be kardesım, hey allahım ya. takıl sen.[hline]"İki şey sonsuzdur. Birincisi Evren, ikincisi insanoğlunun aptallığı. Ama ilkinden o kadar emin değilim !"
Albert Einstein

Sizin gibi tiplerde yeni türedi..
"takıl sen" ..
Komplekslimisin sorusuna gelince evet kompleksliyim,en azından aptal değilim.[hline]KinGpiN the striked sazan
Dön bakim 70'li yıllara ne modaydı ? Murat 124, böl ikiye 62 , 62 den ne yaparsın sen ? tavşan , böl ikiye şan , tersten oku naş hadi bakim naş anladın sen anladın...

[Bu mesaj theKingpin tarafından 26 December 2003 15:37 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

bu ne saçma bir tartışmadır ya. Bariz bir şekilde pvh sergenden daha iyi frikik atıyor ve çok daha futbol a önem veriyor. Sergen ise çok daha yetenekli.
Şahsen ben pvh nin yerine hakan şükürü beşiktaşta görmek isterdim. (ilhan la sergen e havadan top atan bir takımız) :)[hline]NO PAIN NO GAIN ® ©
oxxx[==============>

Sosyal ağlarda paylaş

ya adam hangisi daha iyi dememişki yan yana olsa nasıl olur ? demiş siz konuyu nerelere çekmişsiniz..?
ayriyetten hala sergen frikiklerde daha iyi diyebilen akla şaşarım.[hline][i]Did I punish you for dreaming?
Did I break your heart and leave you crying?
Don't you ever dream of escaping...[i]

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Jaan, 26 December 2003 15:53 tarihinde demiş ki:
bu ne saçma bir tartışmadır ya. Bariz bir şekilde pvh sergenden daha iyi frikik atıyor ve çok daha futbol a önem veriyor. Sergen ise çok daha yetenekli.
Şahsen ben pvh nin yerine hakan şükürü beşiktaşta görmek isterdim. (ilhan la sergen e havadan top atan bir takımız) :)[hline]NO PAIN NO GAIN ® ©
oxxx[==============>

abi bu tartışma saçma ama benim bu olayı açmamdaki sebep ikisinin nasıl oynayacağını sizlerede sormaktı ama nedense millet ikisini karşılaştırmaya yok efendim frikik ustası kimmiş tartışmasına çevirdi ya....[hline]...bekliyorum kaderin elini sıkmak için.
Kararmayı bekleyen aLaCaKaRaNLıK gibi...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
bLaQ, 26 December 2003 18:43 tarihinde demiş ki:
Sergen Yalçın (Denizlispor 1-2 BEŞİKTAŞ) 2002..
Frikik budur..

hoydonk benzerini atsın sonra gelsin hehe[hline]-= Myrlur Ownz Jo0 =-

Biliyorum onu tam sol direğin çatalına sürterek girmişti güzel frikik ama güzel olması şartmı
Adam her maç ya atıyo ya direkte patlıyo
Yada dönen top gol oluyo çünkü korku veriyo rakip defansa
Önemli olan kırk yılda bir çıkıp güzel bi frikik atmak değil johnsonda attı mesela ama kıyaslayamayız pvh ile
Önemli olan her frikikte iyi vurmak,gol olması
Gerçekten beckhamda inanılmaz frikikler atıyo çatala ama pvh beckhamdan iyi atıyo.Şöyle iyi atıyo yani çok fazla atıyo beckhamdan.Ama beckham kadar şahane,şık atamayabilir bizi ilgilendirmez
Atsında nası girerse girsin bence :)
Sosyal ağlarda paylaş

said:
bLaQ, 26 December 2003 18:43 tarihinde demiş ki:
Sergen Yalçın (Denizlispor 1-2 BEŞİKTAŞ) 2002..
Frikik budur..

hoydonk benzerini atsın sonra gelsin hehe[hline]-= Myrlur Ownz Jo0 =-

Frikik nedir biliyormusun bLaq bence o değil!

Ali Şen döneminde Ali Şen Kadıköy maçın 0-0 biticeğine sevinirken.
Dk 90 da kaleye 25m uzaklıktan Sergen nin o genç yaşında Rüştü yü avlayıp ayrıca Ali Şen in ertesi gün yaptığı röpörtajda "saha görevlilerini kurdum çünkü onların temizlemediği örümcek ağalarını Sergen temizledi" dedirtmesidir![hline]bla bla bla ...

Sosyal ağlarda paylaş

Sergen çok yetenekli hojidoonk tan kat kat yetenekli ama pier her antremanda 50-100 tane frikik atışı yapıyormuş.
Sergen düz koşu yapmayan bir adam.
Yetenekse sergen ama ahlaksa pier.
Eminimki ikiside 10 tane frikik atsa sergen döt korkusuna hepsini gole çevirir.Kritik zamanlardaki frikikleri herzaman gol yaptı sergen.
Sergen eskiden hayatının en güzel futbolunu oynuyordu. Şimdi popüler kültür çok fazla hayatımızda ve karşısına medya pier gibi bi rakip koyarak sidik yarışı yaptırıypr bu yüzden ikiside çok gündemede.
Ama sergen şu anda ikinci baharını yaşıyor.Gerçekten genç yaşta kendine baksaydı şu anda real de veya chelsea de oynayan bir futbolcuydu.

Ben hoiijdoonk un çok eskiden beri hayranım ben bu adam için 3 sene önce kampanya başlattım yönetime mail attım.Ama hep gündemdeydi alınmadı fener alıncada cidden çok üzüldüm.[hline]bla bla bla ...

Sosyal ağlarda paylaş

Tüm sayfaları okumadım ama doğru hatırlıyorsam sergen zamanında bi aralar kötü oynuyodu. Hiçbişi becermeiodu. Sonra milli takımda bi gol attı milli takımın mı kendisinin mi ne bilmemkaçıncı golunu herkes sergen muhteşem oyuncu demeye başladı. Adam da şımardı ama güzel oynuyor bi de utanmadan :)[hline]Gitar Nubisi
------------
Birlikte yasayabilecegin biriyle degil,
Onsuz yasayamayacagin biriyle ol!
Geldigi zaman bosluk dolduranlardan degil,
Gittiginde yeri doldurulamayanlardan olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...