Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ben bumuyum ne yapıyım

Gorgo

Öne çıkan mesajlar

Arkadaşlar Daoc'a kesin başlıyorum bir arkadaşta fazla sipariş sonucu double pack varmış eğer sorun olmazsa ondan satın alıcam. Sizden şöyle bir ricam var ne yazıkki mmorpg hayatımda yani oda sadece Uo'dur. Sadece pvp yapmayı becerebilen bir adam oldum ne craft kastım 5 yıl boyunca nede rp yaptım :( belki bunu Daoc'de öğrenirim ama şuan için ben buyum vede size şunu sorcam paticiğin daoc sayfasındaki tüm bölümleri yine yazdırdım ve kitap okur gibi okudum. Albion'lara katılmaya karar verdim sizce Albionlarda hangi sınıfta olmalıyım ?

Şimdiden özür vede teşekkür ederim[hline]"Dünya Nasıl Olması Gerekiyorsa Öyle Kendini Kurtaramayanı Kimse Kurtaramaz"
Sosyal ağlarda paylaş

Sırtustu yatacam diyosan theurgist ac yok illa oyunun icinde olacam birebir vuracam kıraacm diyosan paladin veya friar ac milleti sadece heallayip bufflayacam diosanda cleric ac :)
Tabi bu isin sakası her ne acarsan ac uo dan farkını daha ilk defadan anlayacan kendi basına deil grupla hareket etmen gerektigini bla bla bla ama tavsiyem theurgist tir her gruba rahatca girebilirsin buble sayesinde de charinin basinda uyusan bile fazla bise olmaz :)
Oyunu orenme konusuna gelince bakma burda yazılanlara kimse anasının karnından daoc cu olarak dogmadı Zegna bile orendigine gore sen 10 kat orenirsin muheheheh[hline]Konhart 50.8 Necro
Mosqi 50 İnfil 4L1
Coming soon 50 reaver
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Moss, 02 January 2004 19:37 tarihinde demiş ki:
Zegna bile orendigine gore sen 10 kat orenirsin muheheheh[hline]Konhart 50.8 Necro
Mosqi 50 İnfil 4L1
Coming soon 50 reaver

alla askina buna katilmamak eldemi? geçen gün sans eseri önüme çikti bolg dan amg yolunun kösesini dönerken aninda mezzleyiverdim sonra elimdeki tranining shield ve lvl 40 mace ile kestim. 5L1 olmus bir infilin bi barda ölmesi çok aci verici bisi.
inanmayan icq ma gelsin ss leri yolliim silahlarini çekmis mezzdeyken ss leri + tam yere yigilirken ss leri elimde bulunmaktadir
asldkjasldkjlkj[hline]Oski lvl50 The Hero Gayzerker RR4+
Excalibur - Non-Guild | Hibernia / EU
Dogan lvl50 The Bard RR3+
Excalibur - Celtic Fist | Hibernia / EU

unity100, 01 November 2003 14:23 tarihinde demiş ki:
multi media online ROLEPLAYING game. diyor. multimedia online PLAYER VS PLAYER game demiyor. degil mi.
Sosyal ağlarda paylaş

bilmiom nası koycaami[hline]Oski lvl50 The Hero Gayzerker RR4+

multi media online ROLEPLAYING game. diyor. multimedia online PLAYER VS PLAYER game demiyor. degil mi.
Sosyal ağlarda paylaş

editleyip koyar bu kitapsiz
simdiden dikkat etmenizi tavsiye ediorum zegna nin koyduu ss lere pls babs @@@@[hline]Oski lvl50 The Hero Gayzerker RR4+

Sosyal ağlarda paylaş

Olm yine saptırmışınız konuyu :)
Gorgo bak o kdr zormuş gibi bakma bi kaç saatten sonra oynuyo olucaksın zaten charın senle gelişicei için hem daha etkili kullanmaya alışırsın hemde nası kullanıcaını anlarsın...
Kadıköy civarındaysan ilk aldıında örenmende yardımcı olabilirim bi cafede flm buluşup...[hline]Froc Vormbeyn
:-p Deli merc, Ashmish worm :-p
DaoComics
Sosyal ağlarda paylaş

Kardesim adamın ne cok seveni var ya eheeh zegna kardesim yıktırır valla gecen cafede oynarken bi combata girdi 1/4 hp ile 4 kisi aldi gozlerim yasardı valla daoc sen nelere kadırsın :)))[hline]Konhart 50.8 Necro
Mosqi 50 İnfil 4L1
Coming soon 50 reaver
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Moss, 02 January 2004 21:00 tarihinde demiş ki:
Kardesim adamın ne cok seveni var ya eheeh zegna kardesim yıktırır valla gecen cafede oynarken bi combata girdi 1/4 hp ile 4 kisi aldi gozlerim yasardı valla daoc sen nelere kadırsın :)))[hline]Konhart 50.8 Necro
Mosqi 50 İnfil 4L1
Coming soon 50 reaver

mauhauh bozacinin sahidi siraci fasfda[hline]Oski lvl50 The Hero Gayzerker RR4+

Sosyal ağlarda paylaş

mauhauh bozacinin sahidi siraci fasfda[hline]Oski lvl50 The Hero Gayzerker RR4+

Zuhahah sira vaaar siraaaaaa :))[hline]Konhart 50.8 Necro
Mosqi 50 İnfil 4L3
Coming soon 50 reaver
Sosyal ağlarda paylaş

hahhaha cidden çok güzel ya! daha oyuna girmeden girmiş kadar zevk almaya başladım ortama bak euhhu...
Neyse herkese çok teşekkür ederim!
Yosun ben kadıköy tarafındayım bak telefonumu yazıyım haftasonu işin olmazsa senin bildiğin bir cafeye gelirim bi gösterirsin başlangıcı...
Valla iyice sabırsızlanmaya başladım şu oyuna girmek için
Telefon 0532 632 62 31[hline]"Dünya Nasıl Olması Gerekiyorsa Öyle Kendini Kurtaramayanı Kimse Kurtaramaz"
Sosyal ağlarda paylaş

yaa arkadaşlar bu herifde fazla oldu artık filan diyceksiniz belki ama daoc sitesinde okumaya devam edince Champion,Thane,Paladin,Friar ve Hero arasında kaldım bunları bana anlatbilecek kimse varmı acaba sitede çok rp yanıyla anlatmışlar :) vudu kırdı büyü vs.vs. nedir bu adamlar yaaww

Saygılarr[hline]"Dünya Nasıl Olması Gerekiyorsa Öyle Kendini Kurtaramayanı Kimse Kurtaramaz"
Sosyal ağlarda paylaş

Champion,Thane,Paladin,Friar ve Hero arasinda kaldiysan ve albi secmek istiyosan 2 secenegin kaliyo friar ve paladin
(tabi ilk attigin topice gore bunu soyluyorum) friar albionun en iyi damage veren 2. silahını stillerle kullanan tek kisidir buda friara ozgun stafflardir friarlar stafflariyla inanilmaz damageler verdikleri gibi ayrica healerlardirda (gerci nereye kadar healliyeceklerki 100 - 200 heal anca casterlara yarar) ayrica armor,con,dex ve str bufflari vardir ve bikacda self buff bide grup etkili resist bufflar
ve son olarakta savasmasina yardim edecek self chantlar ve speed increaseler.
paladine gelince albionun 2 main tankından biridir özellikle chantlari sayesinde hem defansif hemde groupfriendly bi chardir hatta bazi grplar paladinleri sirf end chanti icin bile grplara alabilir.ancak paladin dusuk damage outputu yüzünden asla dmg dealer değildir bu yuzden ya aggroyu uzerinde tutmak yada caster ve healer kesimini korumak gibi gorevleri vardır (en azından benim gorduklerimde) birde 2 hand weapon kullanan pallyler vardir onlarin damageleri daha fazladir ama pallynin esas amacina cokta uyugun degildir ayrica pallyler level 30 ta aldiklari ressurection buyusuylede grp friendly ozelligin 2 katina cikar şimdi seçimini burdan yapabilirsin yok ben digerleriyle ilgilide bilgi almak istiyorum dersen bana özel mesajdan ulaş....[hline]Hayat Benle sınırlıdır ben ise sınırsız...
Elgra The Nightshade

Scrolls Of Elgra
Sosyal ağlarda paylaş

hib oynicaksan tank açma zaten
illa açicam diosan da blademaster aç[hline]Oski lvl50 The Hero Gayzerker RR4+

Sosyal ağlarda paylaş

Gorgo,

Dun acayip uzun bir yaziya baslamistim buraya, ama araya sarap girdi, yazi kaldi :P

Simdi nasil olsa oyuna giremiyoruz pazar pazar, ya saraba devam edecegiz, yada yaziyi bitirecegiz. Sarap icin henuz erken, o yuzden yazalim bari.

Oncelikle bence realmini iyi sec, onun geri donusu zor... Tabii baska servera gidip baska realmleri gorebilirsin, ama orada tanidigin genelde kimseler olmaz vs.vs.

Cesitli siniflarin her realmde degisik temsilcileri var, pure tank, assasin gibi, ve genel hatlari birbirine benzerdir. Realmleri Mythic'in ayirmasi su sekilde =>
Midgard = Melee
Hibernia = Magic
Albion = Melee+Magic/2

Bu inanilmaz asiri bir genelleme dogal olarak, ve bence tamamen yanlis. Hiberniain bazi melee'leri Midgardin bazi melee'lerinden cok daha iyi, ve acikcasi runemaster > all ama ben bu konuda on yargiliyim :P

Ben olsam soyle siniflarim realmleri;
Midgard = Iyi melee siniflari var, grup kurmak kolay, level almak zor ile orta arasinda, iyi buyuculer var fakat genelde az oynanirlar, cunku grup ozellikleri zayiftir. Support siniflari healer hegemonyasi altindadir, cunku healer oyundaki en iyi supoort siniflarindan biridir, hem PvE hem de RvR icin.(Sunu da soyleyeyim ki, betadan 2 haftadan sonradan beri oynarim, midde herhalde 1000'den fazla gruba girmisimdir, ve tahminen 5 inde suppression spec RM vardi)

Hibernia = Iyi melee siniflari var ve yine grup kurmak kolay, level almak bence orta ile kolay arasinda, ama bu oynadiginiz sinifa cok bagli. Cok iyi ve grup kurma olasiligi cok yuksek basarili buyuculeri var. (Eldritch, Enchanter, hatta mentalist, ki mentalist cok uzun sure oynadim, full mana spec, cok iyi buyuculer) Support siniflari midgarddan biraz daha daginiktir, fakat, neredeyse her hib grubunun wardeni olur, dolayisiyla 6 sec PBT'si. (Bu arada PBT = Pulsing Blade Turn = Bir seferlik melee vurusunu sifirlayan bir buyu, en iyi versiyonu 6 saniyede bir tum grupta yenilenir. Isini bilen 2 wardenla 3 saniye civarina indirmek mumkundur.) Sonuc olarak druid, warden ve bard uc ana support sinifi olup, genelde bol bol bulunurlar.

Albion = Orta melee siniflari demek en dogrusu, ve oyun tecrubesi olarak en zayif oldugum yer. (Biraz friar, biraz sorcerer, biraz cabalist ama hicbiri 50 degil, bg1 disinda da RvR gormedim Alb olarak. Pek cogunu kestim tabii :P) Level almak en kolay yer, ozellikle SI'dan, DF'dan ve Epic Zonelardan once bu asiri farklilik yaratiyordu. Grup kurmak, iste o biraz problemli. Albion support siniflari daginiktir. Dengeli averaj bir grup icin gerekli olan ozellikler; Crowd Control (CC), PBT, heal, guard/protect/melee damage, pow regen, pbae (Point Blank Area Effect) vs. oldukca daginik siniflardadir. Problem bu siniflarin daginikligindan cok bu gerekli ozelliklerin bu siniflari zayiflatmasindan kaynaklanmaktadir. Ornek : PBT sadece earth theurgist denen, elemantalist baslayan buyuculerde olur ki, earth theurgist pbt disinda baska hicbir halt yapamaz. Simdi simdi earth petleri biraz toparliyorlarda, belki bir gelisme olur bunlarda. (Sahsi fikrim, earth theurgist oyundaki EN aci durumdaki buyucu, ice wizard, mentalism mentalist vs. bile bu arkadaslardan iyi durumda.) Bu durum grup kurmayi zor yapar, gruplar cabuk kurulur, cabuk dagilir, grup mekanikleri averaj Albion tarafindan cok iyi bilinmez. Bu nedenledir ki guildler geneldecok iyi oldugu bilinen sorcererlari almak icin buyuk kavgalar verirler... Cunku ozellile RvRda sorcerer = hersey... Bunlarin disinda en basarili assasin sinifi albiondadir. (Tartismaya gerek yok herhalde infiltrator > all )

Realmini sectikten sonra gelelim siniflara.. Lafi nasil olsa asiri uzattim, o yuzden kisa anlatmaya calisacagim.... ( :lol: )

Bahsettigin Hybridleri anlatayim sana;

Thane - Midgard - House of Thor

Anlatacak cok sey yok bu garibimlerde, cok dusuk hitpoint, neredeyse sifir defans, dusuk wepskill (weapon skill = karsindaki MoB veya Playera vurup vurmadigini, ve vurdugunda ne kadar vurdugunu hesaplamakta kullanilan katsayi, ne kadar yuksek o kadar iyi. Ornek :
level 20 norse thane (kendi bufflariyla) wepskill 246 hp 409
level 20 norse warrior wepskill 276 hp 438
level 20 norse savage ( :hmm: ) wepskill 230 hp 424
ozet : thane tavsiye etmem

Champion - Hibernia - Way of Focus (Focuscumuydu bunlar yav? unuttum, internet de yok yurtdisina bakamiyoruz haha)

Bir suru debuff'i (Karsindaki oyuncunun ozellikerini str/con, dex/qui dusuren buyuler) olan bir hybrid. Thane gibi kendini bufflama ihtimali var, problem su; PvE'de debufflarin etkili olup olmadigi uzun suredir tartisma konusu, zaten cok yuksek level yaratiklar genelde resist ederler. Bu debufflar ve snare (yuruyus hizini dusuren buyuler) RvRda etkilidir, buyuculeri interrupt etmekte, kacan supportlari yavaslatmakta, assist trainin isini hp'yi dusurup kolaylastirmakta iyidirler. Fakat iyi gruplar debufflarin etkisini onemsemeyecek kadar cabuk hedefleri yok ederler... Large Weapons spec (specialize, level aldiginda puanla
Sosyal ağlarda paylaş

Ya benim başıma gelenler çöldekinin başına gelmez
Arkadaşlar haftasonu burdan bir arkadaş ile tanıştım.
Gece vakti gittik buluştuk bi güzel takıldık 4 e kadar , saolsun arkadaşta bir tane fazla acc varmış bunu bana karşılıksız verdi.Evinde baya bi Daoc takıldık bayada oyunu anlattı gösterdi.
Ben tabi ağzı kulaklarına varan bir tip olarak evime döndüm gece 4-5 demedim bi giriyim dedim ahahah nah girerim tabi server down olmuş neyse heyecanla yattım pazar sabahı kalktım bir giriyim dedim auhahah nah girerim tabi y.dışı bağlantıları down olmuş :) doğal olarak elinde acc'si aç gibi bekler oldum delircem.

DAOC Oynamak istiyorum eueueh
Ha buarada 6 Kişilik bir grup olarak giriyoruz olaya hadi hayırlısı!!![hline]"Dünya Nasıl Olması Gerekiyorsa Öyle Kendini Kurtaramayanı Kimse Kurtaramaz"
Sosyal ağlarda paylaş

Orf seni 2. Admin Haradrim ilan ediyorum ....ellerine saglık....
Al bendende lvl kasma yerlerin Albion icin:
1-5 arası: Prydwen keep cevresi...
5-9 arası Mithra dungeon yada prydwen keep bridge cevresi..
9-17-18 arası Salisbury Plains..
18-23 arası Keltoi dungeon..
23-25 arası Cornwall Station ve civarı...
25-28-29 arası Catacombs Dungeon...
29-40 arası Darkness Falss ya da Barrows(ki Barrows'tan gına gelicek buna eminim..
40-50 arası yine Darkness Falls ve Avalon City...
Ya da cok eskiler gibi Lyonesse cevresinde pl yiyebilirsin ya da artık necro mekanında grup kurarsan pl cekenler musade ederse experience kasabilirsin..
Sonucta oyun sadece exp'i kasmaktan ibaret deil.. Karakterininde biraz RvR da senin eglenmeni saglaması geekiyor bu yuzden bence ilk karakterini seni baymicak eglenceli bir char olmasına dikkat et yoksa bazı arkadaslarımız gibi 6 ayda 50 cıkarır ve oyundan bayarsun :P
Oyunda Zanadra-Karqath-Olathien hangisi online'sa mesaj at elimden geldigince item ve para olarak yardımcı olurum...[hline]50 Tepesinden isiklar sacan soba borusu-50 alemin davulcusu hemide gorunmez oluyo-50 yankesici .....
Sosyal ağlarda paylaş

gorgo hib e geliyor.. dokunmayin :)[hline]İ' olin er man no' i' celeb pilin' amin e' i' elee.... Lalunya OneShot..... Albion Scout /Excalibur
Lalunya OneShot lvl50 scout (DELETED)
Excuse Me lvl50 infiltrator - Grandmaster Tailor
(DELETED)

Excuse Me lvl45 Savage (FotM) (DELETED)

Excuse Me lvl 46 Briton İnfil (DELETED)

Excuse MeBuTiAmADoctor lvl 3x Celt Druid (HAPPY NOW!)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...