Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ders calısmak yada calısmamak ?

Cyre2k

Öne çıkan mesajlar

Su an lise 2 deyim hazırlık okudum almanca.
Su ana kadar hayatımda hiç ders calısmadım notlarım 3 4 diye gidiyor ama bazen uzuluyorum..

Konsantre olamiyorum yapamiyorum basaramiyorum ders calısmayı , duzenli olarak nasıl ders calısılır nasıl konsantre olunur ? İlerde sikko bi unide sikko bi meslekle ugrasmak istemiyorum yardımcı olabilecek varmı ?[hline]Actions are more louder than words!
Sosyal ağlarda paylaş

Lise 3'de ossye hazirlanirken (bkz. ben) anliyorsunuz o lise not ortalamasinin kiymetini, tamam daha lise 1-2'den abartmamak lazim ama oyle serince de pisman oluyorsunuz sonra, 4-5 alacak kadar calisin derim.[hline]Gesp (a.k.a Baggio) | www.gesparts.org
Exc/Hib | L50 Eldritch, Ranger, Bard | LGM Tailor
Email: [email protected] | Icq: 5100111
Sosyal ağlarda paylaş

not ortalamasından çok, çalışma disiplinini öğrenmek için çalışmanız lazım. not ortalaması da çok önemli tabii, ama nottan önce disiplini rayına oturtmalısınız.

yoksa lise 3'te çok sıkıntı çekersiniz deneme sınavları tepenize binince.

çalışmaya gelince, ruh hali çok önemli.. ve atmosfere girebilmek için temiz hava lazım. çalışmadan önce bi pencereyi aç hava al epey, sık mola ver (min yarım saat ama), kısa mola ver, molalarda hava almayı ihmal etme.

bu her türlü çalışma için geçerli ayrıca, sırf ders için değil. umarım işe yarar.[hline]Pretty women make us buy beer,
Ugly women make us drink beer.
[Al Bundy]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Cyre2k, 28 December 2003 21:46 tarihinde demiş ki:
Su an lise 2 deyim hazırlık okudum almanca.
Su ana kadar hayatımda hiç ders calısmadım notlarım 3 4 diye gidiyor ama bazen uzuluyorum..

Konsantre olamiyorum yapamiyorum basaramiyorum ders calısmayı , duzenli olarak nasıl ders calısılır nasıl konsantre olunur ? İlerde sikko bi unide sikko bi meslekle ugrasmak istemiyorum yardımcı olabilecek varmı ?[hline]Actions are more louder than words!

Bunun hiç bir çözümü yok ben bile çözemedim lise 1 de ortalamam 4 dü lise 2 de 3 fln offofoofffofo iğrenç[hline]Bathory, 07 December 2003 21:43 tarihinde demiş ki:
benim butun kız arklarım cok sevmisti ;) cok rahat alıolar ellerine ;) !
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
almanca'mı aman almıyım ismi bile iğrenç iğreniorm iğrenç bir dil :)
ama hiç olurmu çalışmamaık :-p
trik trak trik trak oılurmu hiç çalışmamaık :-p[hline]===> orc_lord <===
Buddy'nin resimlerine gider..
Çok abuk subuk bir ismim var bana artık orc da diyebilirsiniz sadece orc :-p
Sosyal ağlarda paylaş

hayvani ders çalışmak yerine hayvani şekilde olmadan ders dinlemek daha ideal. üstüne biraz çalışıp güzel notlar çıkarırsın. daha kolay olur. okulda konsantre olmak nispeten daha kolay bi de.[hline]Kendercik, bi aralar demiş ki:
....bu sayede hem hint, hem türkiye hem de hollanda vatandaşı olacağız
Sosyal ağlarda paylaş

Sindire sindire yavaş yavaş çalışın lise 2 de ..
Lise 3 e geldiğinizde zamanın kıymetini anlayacaksınız ve hedefiniz büyük ise ah keşke daha iyi çalışabilseydim diyeceksiniz .
Tavsiyem , lise 2 de bir matematik , bir geometri , bir fizik kitabı alın ( konu anlatımlı daha iyi olur ) ( test kitabı ) ,
yavaş yavaş sindire sindire çözün , yapamadıklarınızı sorun , sene sonuna kadar kitapları bitirin .
Zamanınız artıyorsa bir de kimya test kitabı alın .
( Her gün her birinden 1-2 test yeterli olacaktır .)
Lise 3 ü daha rahat geçirmek istiyorsanız tavsiyelerim bunlar .
Ama şunu da biliyorum şimdi bu test kitabını alıp çalışmak istemeyeceksiniz .. Tamamen bir irade meselesi. Konstantre meselesi.
Motivasyon arttırmak için ders çalışırken müzik dinleyin , çay için , müziğe ritim tutun . Ben bu şekilde uzun süre çalışabiliyorum .

Edit : Bu arada şunu unutmayın ki test çözümü okul derslerinize çok büyük katkıda bulunacağı gibi , öss için de çok faydalı olacak.
[hline]Gitti gelmez bahar yeli;
Şarkılar yarıda kaldı.
Bütün bahçeler kilitli;
Anahtar Tanrıda kaldı.

Geldi çattı en son ölmek.
Ne bir yemiş, ne bir çiçek;
Yanıyor güneşte petek;
Bütün bal arıda kaldı.

[Bu mesaj HerenIstiaron tarafından 28 December 2003 23:23 tarihinde değiştirilmiştir]

[Bu mesaj HerenIstiaron tarafından 28 December 2003 23:24 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

takma dicem ama bende bazen takıyorum şu anda 4-5 arası dağılımda notlarım 4 ağırlıklı geçen sene 5 ağırlıklıydı ondan takıyorum ben =p

lise2 kolay geldi bana kimya denilen şey lise1 ve 2 de sadece oran orantı kurmaya bakıyor fizik ise her zamanki kolay işlemler matematik bilmiyorum lise2 konuları çıkmıyor diye takmıyorum ondan 3 ve en düşük notum =)

-anadolu lisesinde okuyorum 1 yil hazirlik okudum lise2yim-
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...