Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Şimşir Tarak?

Black-ice

Öne çıkan mesajlar

simsir bir tur calidir, boole ince dallar uzerinde minik yapraklari vardir, yazlik evlerde bahce cevirmede kullanilir genelde, ala bi tane daha oole cali var daha buyucek yaprakli, o deil
simsir tarak ta simsir'in tahtasindan yapilan tarak oluyo, serttir bayaa tahtasi simsir'in ince olmasina ragmen
Sosyal ağlarda paylaş

hmm kel başa şimşir tarak diye neden demişler ki!! Şimşir bu kadar sertse. Bide adam kel olcak. Keller ayaklanabilir. =)

Bunun manası nedir hakkaten ?[hline]Türkiye Bunu Unutmaz...
Othranx, 28 October 2003 17:45 tarihinde demiş ki: Helikopter Nasıl Uçar ?
Galenthas, 21 November 2003 14:46 tarihinde demiş ki: Napım laytım galiba biras...

Sosyal ağlarda paylaş

ehh tabi bu da değişik bir yorum tipi =) Fedaykin Komutanımız olaya farklı bir acıdan yaklaşmış =)[hline]Türkiye Bunu Unutmaz...
Othranx, 28 October 2003 17:45 tarihinde demiş ki: Helikopter Nasıl Uçar ?
Galenthas, 21 November 2003 14:46 tarihinde demiş ki: Napım laytım galiba biras...

Sosyal ağlarda paylaş

nitelenemez.

at şeyinde kelebek "alakasız" durumlar için söylenir, yani mesela atıyorum şimdi çok yaşlı bir kadının (aysel gürel hariç :P) fırfırlı etek altına enine çizgili kırmızı-turuncu çorap giymesi, "yakışıksız" ve dolayısıyla at şeyinde kelebek gibidir.

kel başa şimşir tarak daha ziyade "gereksiz" şeylere yakıştırılır. mesela, adamın biri salaktır, o andaki işinde zorlanmaktadır. bi de üstüne terfi ettirilir ve daha çok sorumluluk alır. ya da direkt örnek üzerinden gidelim: adam keldir ama gider tarakların en hasını satın alır olmayan saçı için.

olay bundan ibarettir.

ema "türkçe örtmeni" leth
Sosyal ağlarda paylaş

Şimşir sarı gövdeli, gövdesi yaşı arttıkça pul pul olan, çalı gibi ama çalı olmayan, yaprakları zeytin yapragına benzeyen fakat daha küçük olan bir ağaç..
Çeşitli süs eşyaları yapılan hatta eskilerde dedelerimizin kullandığı tahta kaşıklar şimşirdendir.
çeşitli vazolar,şekerlikler yapılabilen bi ağaç.
kalınlaşması yıllar sürer ve acayip budaklıdır.Dümdüz kavak gibi olanını bulmanız imkansız gibi bişeydir ki ben bu yaz kastamonunun balta girmemiş ormanlarında gezerken bi tane buldum ve çapı 12cm geçik 4m yüksekliğindeydi.
Kızacaksınız ama onu kesip getirdim ve babaannem gözlerine inanamadı.Ben 80 yaşına gelmişim hayatımda böyle düzgün böyle uzun şimşir görmedim diye.Bende ondan çeşitli süs eşyaları falan yaptım.Yarısından fazlasınıda sakladım seneye yine gittiğimde kurumuş olacak :)

Amasra'ya gidenler bilir orada muhteşem, ağaçtan yapılmış süs eşyaları vardır. onların çoğu şimşirden yapılmadır.Hatta Amasra'da Şimşir Tarak bile bulabilirsiniz...[hline]i love this game!
Yatay kuvvetlerin,düşey bileşimi...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...