Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Türkler Korku Filmi Çekse n'olur?

BlueStar

Öne çıkan mesajlar

Ya biz ne zaman şu Türk Filmlerini dallara ayırabilicez ?
Baba herifler kac yıldır ne filmler çekmişler,
ben bir tanesinde gülmekten başka bir tepki verdiğimi hatırlamıyorum
yani tamam emrahın filminde yada türkan şoray'ın bi filminde tecavüz sahnesinede gülüyorum, vizonteleyede gülüyorum
ama bayıyor bir süreden sonra muhah
yani toplum olarak hep uç noktalardamı filmler izliycez..
adam gibi bisey üretemiceklermi
mantıklı aslında, bizimkiler korku filmi çekse nolur düsünmek bile istemiyorum sırf aksiyon olsun diye surlardan atladıkları için püheh..

he yeni yeni filmlere pek bir lafım yok acıkcası, dramalar güzel..

neyse günün sorusu
-Türkler Korku Filmi Çekse n'olur?[hline]Im tasteless,there's beauty in strange places
I find beauty in razors
I find beauty in blood drippin from ya faces..
Sosyal ağlarda paylaş

korku filmi geliyor zaten hocam -> "Okul"

Dersler hakkında değil de, kolejli biri imamın eğitim verdiği osmanlı tarzı bir okula düşerse nolur tarzında bir film olcak..

Bizden they gibi holywood tarzı korku filmi veya con air gibi holywood tarzı aksiyon filmi beklemeyin..

bizim eski türk filmleri (özellikle cüneyt arkın'lı olanlar) holywood tarzını andırsa da, şimdi (özellikle hamam, eşkiya gibiler) türk filmleri fransız filmini andırıyor..

karanlık bir dünya, anlamsız olaylar, saçma sapan gelişmeler...

Türkler korku filmi çekemez.. Niye çekemez.. İşte bu fransız film olayından. Holywood tarzı filme geçersek, biraz daha aydınlık filmler izliycez..

Festivallere katılalım diye uğraşmıycaz.[hline]Nefret Ederim: Petek Dinçöz, Harry Potter, Electronic Arts
Hastasıyım: Şebnem Ferah, Wolverine, Blizzard
Sosyal ağlarda paylaş

bence hiç başlamasınlar öyle bir işe en azından belirli bişeyleri atlatsınlar şimdilik güzel filmlerin hepsi ya dizi devamı ya komedi korku filmini bile komedi yapar bizim adamlar napsınlar hayat felsefeleri komedi üzerine zaten hepmiz öle değilmiyiz en ciddi muhabbetlerde tartışmalarda bile mutlaka araya sıkıştırılmış bir espri vardır yok mudur buda benim en ciddi konuşmam oldu herhalde bi search yapın bakim sağda solda unutulmuş espri varmı[hline]Böle bişiyler olması gerekiyodu!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
BlueStar, 01 December 2003 03:22 tarihinde demiş ki:
neyse günün sorusu
-Türkler Korku Filmi Çekse n'olur?

Komedi filmi olur :-)[hline]
DynamicK, 02 November 2003 23:09 tarihinde demiş ki:
supermen gazeteciydi mesela ama süper adamdı yane ucuyodu
Aurora, 01 November 2003 18:43 tarihinde demiş ki:
Bizim mahallenin davulcusu Portnoy olacaktı...
Her gün oruç tutardım
bLaQ, 25 November 2003 19:26 tarihinde demiş ki:
Hem türkiyede piyano olmaz, dolayısıyla düşmez eha
Sosyal ağlarda paylaş

Araştırınız bulunuz

"Karanlık Sular"

gayet ağır bir vampir filmi olup seksenlerde yapılmış hiçte öyle "Ucuz Türk Filmi" statüsüne girmeyecek bir filmdir. Kalitelidir kısacası. Yönetmeninin adı Kudrettide soyadı aklıma gelmiyor bir türlü.

Ayrıca bilimum film festivallerinde kısa filmleri takip ederseniz bir sürü korku filmi yapıldığınıda görebilirsiniz. Sektör bu tip filmlerin para getireceğine inanmadığından, ve ucuz entellektüelliği daha çok sevdiğinden kısa filmden öteye nadiren geçebiliyor.[hline]"Onzac" Clan Martian Artist
"Story of SadButcher"

There are 10 types of people in the world, those who can read binary, and those who can't.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi zaten bizim dramalarımız gerçekten güzel ama sürekli aynı konuyu aynı şekilde işlemekten suyu çıkmış doğal olarak.Yoksa konular felan harbiden güzel.[hline]
DynamicK, 02 November 2003 23:09 tarihinde demiş ki:
supermen gazeteciydi mesela ama süper adamdı yane ucuyodu
Aurora, 01 November 2003 18:43 tarihinde demiş ki:
Bizim mahallenin davulcusu Portnoy olacaktı...
Her gün oruç tutardım
bLaQ, 25 November 2003 19:26 tarihinde demiş ki:
Hem türkiyede piyano olmaz, dolayısıyla düşmez eha
Sosyal ağlarda paylaş

Önyargılı davranıyorsunuz bence. Biraz deşince B-movie statüsünde dünyayı yakalamış durumdayız. Ancak vizyon filmlerinde işin içinde daha farklı kriterler girdiği için başarısız bir sinema sektörümüz var.

Başarısız da demiyeyimde, çağdışı daha açıklayıcı bir tanım olur sanırım. Düşünüyorumda adam gibi film yapan bi Mustafa Altıoklar var gibi bir kavram var ortada filmlerinde adamın dramatik yapı hep yarım, eksik. Bir aralar Türk sinemasını ileriye götürür diye düşündüğüm Zeki Demirkubuz ve Tunç Okan vardı biri yurt dışına yerleşti Türkiyeden uzak durmaya çalışıyor diğeride yıllardır depresyon geçiriyor.

Türkiyede çok sağlam bir underground kültür potansiyeli varken üretememek kabızlıktan başka birşey değil. Birbirinin üzerinde duran ve birbirini anlamayan iki farklı kesimin (Prodüktör yani para sahibi ve Yönetmen, Senarist yani yaratanların) arasındaki sürtüşme sayesinde biri ileri gitse diğerinin nasıl olsa onu aşşağıya çektiğini çok rahat görebiliriz. Adam oluruz oluruzda bağımsız sinemayı destekleyecek daha çok paramız olursa oluruz.[hline]"Onzac" Clan Martian Artist
"Story of SadButcher"

There are 10 types of people in the world, those who can read binary, and those who can't.
Sosyal ağlarda paylaş

yok.
hiç adam olmicaklar.
bence -aslında bence diil. bilen birince ama katılıyorum tamamen- türk sinemasının en büyük hatası sürekli kendini tekrar etmesi oldu. aynı konsept üstüne aynı sette ve aynı oyuncularla 20 değişik film çektiler. şu an da bi benzeri yaşanıyo tvlerde ve sinemalarda. bi köyağası furyası almış gidiyo...

bence beceremeseler de bi korku, bi aksiyon filmi çekmeyi denemeleri lazım. çok büyük bütçe de gerekmiyo aslında. güzel, amatör ruhlu bi senaryo ve iyi oyunculukla çok iyi işler çıkarılabilir bence...[hline]You figure a sword and a
bunch of spells make you
tough? It ain't
what you got
that counts, berk.
It's
what you know.
-Fairven, a cipher
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...