Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hava-Kara Harp Okulu Hakkında

Halfmumi

Öne çıkan mesajlar

Spikomotor çok dehşet birşey...
Bizim arkadaş girmişti,çocuk geçememişti.Böyle sinirlerini ve reflexlerini falan kontrol ediyorla orada :)
Bu arada gözlerinin 0 numara olması lazım,bizim başka bir tanıdığın gözler 1 numara bile değildi(0,75 gibi birşeydi) ama almadılar.[hline]A pump like orgasm.-Arnold Schwarzenegger
Sosyal ağlarda paylaş

Ya eğer idealin buysa gir tabi. ama ben sana bi zorlukları söyleyeyim de...

Mesela girerken, ayıptır söylemesi cinsel tercihlerin konusunda abartı sayılabilecek bir sınava tutuluyorsun. yani şöyle söyleyeyim. Popona bir alet sokuyolar falan gay olup olmadığını anlamak için (ancak bu kadar yumuşatabildim anlatımı eheh)

Psikomotor inanılmaz bişi. Geçmek çok zor diyebilirim. Mülakat ise tamamen kendine duydugun güvenle ilgili. Eğer o odaya kendinden emin girersen, kesin olarak geçiyorsun. Tabi bu kendinden eminliği, laubalilikle karıştırmaman birinci koşul...

Bir de o kadar okuyup, pilot olamamak var. Bu da gözlerinin 0 numara olması, dişindeki dolgular, ciğerlerin vs vs ile ilgili. Sakat iş yani..

Daha fazla bilgi lazımsa (özellikle sağlık testi) özelden atarım. Burda yazmam abes kaçar biraz. :)
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Halfmumi, 05 Mart 2003 23:09 tarihinde demiş ki:
Şu an Hava Harp okuluna Girmekte %90 kararlıyım![hline]Dream as u never die,live as you can die tomorrow
Always remember;death is only a Begining

i am in love with loneliness..Elv En Melu Uei!

Babam hayatının 18 senesini türk silahlı kuvvetlere verdi (kaybetti). %10 ihtimali dinle, gençlik ateşin yüzünden cazip gibi gelebilir ama hayatta kimseye devreymemen gereken tek şeyi isteyecekler.[hline][/i]Semi-Dr. Quinthalus [/b]
ICQ UIN: 1957744
MSN Messenger: [email protected]
Sosyal ağlarda paylaş

MİLLİ GÜVENLİK'TEN

Dört Yıllık Askeri lise(Her yıl bir ay askeri eğitim)
Dört yıllık Harp okulu(her yıl bir ay askeri eğitim)
Teğmen Rütbesine terfi ettikten sonra;
Bir yıllık sınıf okulu
Teğmen Rütbesi ile kıta görevin başladıktan sonra;
İstendiği takdirde yüzbaşı rütbesinde iken Harp Akademileri giriş sınavina girilir.Sınava girebilmek için"Sınav giriş koşulları"Na haiz olmak gerekmektedir.Sınavı kazandıktan sonra;

Altı ay Harp akademileri Hazılrık kursu
İki yıl harp akademisi
Harp akademisi önce ya da sonrasında dokuz ay yabancı dil kursu,
Yabancı dili yeterli ise yurt dışı tekâmul kursu,
Yabancı dil yeterli ise belirlenen bazı yabancı ülke
Kuvvet Harp Akademilerinde bir ayyada iki yıllık eğitim,

Binbaşı Rütbesinde iken bir yıllık Türk Silahlı kuvvetler akademisi
Müttefik ülkelerde çeşitli Yurt dışı kurslar,
Yüzbaşı,binbaşı ve yarbay rütbelerinde atanacak görevli ilgili kurslar

Kısa kesiyim bunlar sana lazım değil yani vakti zamanı geçti eğeer lisedeysen

ASIL KONU

Orta okulu başarıyla tamamlayanlar arasından yapılan mülakat spor ve yazılı sınavlar sonucu başarı gösteren askieri liselere öğrenci olarak alınmaktadır bu okulların eğitim süresi ilk yılı yabancı dilde eğitim yapılan hazırlık sınıfı olmak üzere 4 yıldır

HARP AKADEMİLERİ
Harp okulları türk silahlı kuvvetlerinin subay ihtiyacını temin etmek amacıyla kruulmuşlardır.Istanbulda hava ve deniz harp okulları ankarada ise kara Harp okulu bulunmaktadır

Kara hava ve deniz harp okullarına ana kaynakları askeri liselerdir ihtiyaç duyuldugunda lise mezunu öğrenciler arasından da alınmaktadır

ASKERDE OLABİLİCEK EN KUSURLU ŞEYLER

ASKER OLACAK KİŞİ EN AZ 1.70 boyunda olmalı ve en fazla boyundan 5 kilo fazla en fazlada 15 kilo az olabilir aksi takdirde alınmazlar gözleri bozuk olan kişiler ise çeşitli testlerden geçirilip başarılı olursa askeri okula alınır.

SUBAY Astsubay
Askeri lise Astsubay Hazırlık okulu
Harp okulu Sınıf okulu
Sınıf okulu
harp akademisi
Silahlı kuvvetler akademisi
Milli güvenlik akademisi

Bildigim kadarıyla Asker'in Eğitimi bitmezmiş hep okurmuş

RÜTBELER

Asteğmen
Teğmen
Üt teğmen
Yüzbaşı
Binbaşı
Yarbay
Albay
TuğGeneral
Tüm General
Korgeneral
Orgeneral
Genel Kurmay Başkanı

Dır

Not:Hepsi Kendi bilgimdir eğitimini Görüyürum Milli Güvenlik....
Sosyal ağlarda paylaş

bence de gençlik ateşi sadece
hayatımın 18 senesini askeriye içinde geçirdim ve geçirmeye devam ediyorum..
Kesinlikle ve kesinlikle öldürseler asker olmam
Doğama aykırı
Özgür oalcam ben kaçıp gidecem dağa bayıra
Acayıp sıkman gerekecek mumi kemerlerini
yani uzaktan davulun sesi hoş gelir misali
benim kuzen yemin törenine 1 gün kala bıraktı hava harbi[hline]Prena Online Community
[email protected]

Sosyal ağlarda paylaş

Yok praw...
GirEMiyORUM ZATEN! :(
Her bir teste razıyım diyordum ama kesin %100 eleneceğim hatta başvurunun onayı bile gelmeyecek!!! :(((
KAra harb i düşünüyorum..Yada Deniz..
Deniz şu an biraz daha önce geliyor..
Hava imkaansız..
1.70 küsür boy
70 kilo...

Gözlerde azcık bozukluk var 0.25-50 gibi bişi...

Sadece ağlamakla kalıyorum artık...

Halbuki hiç bir teste girmeden verseler F22 yi bir çok kişiden daha fazla bilgili olduğuma dair iddaya girer ve simulatörde hepsini deviririm...

Psikomotor testi felan boş..ehe..geçerim hepsini..Mulakat da tamam..Ama dişimde dolgu var.Burnumda hafif bir alerji var..

Boş ver..

Formumu Y-ı-r-t-t-ı-m...

Kader başka bir yol cizmiş...
Lanetim belkide hediyem :(((([hline]Dream as u never die,live as you can die tomorrow

Sosyal ağlarda paylaş

Sanırım amacın pilot olmak ama bozuk gözlerle jet pilotu olman imkansızdır. Uçak hakkında okul dışındakilerden çok şey bilmen anlamsız, okul içindekilerden fazla bilmen de imkansız olduğu için zaten bir anlamı yok. En mükemmeller Hava Harp okullarına, onların da en mükemmelleri jet pilotluğunadır. İstersen bir dene ama sanmıyorum çünkü gözlerin bozukmuş. Denemezsen de hiç bir zaman bilemezsin. Ordunun en havalı askerleri jet pilotlarıdır, pilot olmayı hayal etmemek mümkün değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Bence vazgeçme. Sonuçta dediğim gibi deli bi check up oluyo... Ücretsiz, hiçbir yerde bulamayacağın kadar...

Testlerde sorunun olmaz, kilo ve boydan da sorun yaşayacağını sanmam ama gözler gerçekten kötü. Hiçbir rahatsızlığı olmayan onca kişi varken 0.25'i almıyorlar haliyle. Zaten mülakatlar sırasında kampa giriyosun ve 5 gün boyunca tüm tanıdıkların tek tek elenip gidiyo...

Tabi tüm bunların yanı sıra, askerlik, ı ıh... Allah korusun. Tamamen kişiliğinle alakalı aslında ama nice insanlar tanıyorum ki emekli olduktan sonra süper bir yaşam sürmüş; nice insanlar tanıyorum ki hala kendisini general ya da albay zannediyor. Başta bizim peder; üzerinden 6 sene geçmiş nerdeyse, hala adam emir komuta zinciri uyguluyo evde. Babam anneme para verir. Annem bana para verir. Babam bi derdi olduğu zaman önce anneme söyler, annem bana iletir. (tabi bunlar işin geyiği) Asıl anlatmak istediğim, süper imkanlar veriyolar. Deli bi eğitim alıyosun. Ama sonunda riske ettiklerini düşün; savaş olduğu zaman sevdiğin herkesi bırakmak zorundasın ve savaş sırasında tutupta ESC'ye basmak ya da "Save and Exit" gibi bi seçeneğin yok. Ha emekli olduktan sonrada anlatmaya çalıştığım bazı şeylerin farkına varamıyorsun. Haliyle adamlar seni işkolik olarak yetiştirdiklerinden emekli olduktan sonra çalışmadan duramıyorsun. İş bulduğun zaman o güne kadar paso RESMİYET gördüğün için özel sektörden anlaman çok ama çok zorlaşıyo. Babam en son işten çıkarıldığında şunu söylemişlerdi "Sen çok dürüstsün, bize terbiyesiz birisi gerek; gözünün yaşına bakmayacak ama aynı zamanda gerektiğinde kazıklayacak..." Eh şimdi o kadar sene üstün ve astın hukukuna riayet ettikten sonra bi anda diğer insanlarla eşitleniyosun, kimse gözünün yaşına bakmıyo. Çevren seni kazıklamak isteyenlerle kaynıyo. Mevkiin garanti değil, ayağını kaydırmaya çalışıyo herkes... Üstelik askerken kenara koyduğun parayla özel sektörde kaldıracağın paranın haddi hesabı yok. Babam subayken x lira biriktirdiyse, emekli olup bi şirkete girdikten sonra 3 ayda bi o kadar daha koyabildi kenara... yani senin emeğinin hakkını çalışırken vermiyolar; emekli maaşın da senin o güne kadar harcadıklarının karşılığı olarak geri dönüyo. Demek istediğim adamlar seni eşşek gibi çalıştırıyo, sonra bunun parasını tüm hayatına bölüp ay ay ödeme yapıyo; haliyle bu da erken yaşlanmayı getiriyo.

Diyeceğim o ki askerlik, subaylık, astsubaylık ya da generallik sana ne kadar çok şey veriyosa, bi o kadar da belkide daha fazlasını alıyo. Yaşamını alıyo kısacası ve senin bunu geri almak gibi bi şansın yok. (Ben de çok düşündüm subay olmayı ama bana göre benden alacakları, vereceklerine oranla çok ama çok daha fazlaydı.) Yaşamına para biçemezsin.
Sosyal ağlarda paylaş

dünyadaki en hızlı mekanik aleti kullanmaktan başka imkaansız bir şey yok gibi gözüksede 2. bir form la yeniden katılacağım..
pişman olup,içime atmaktansa denemeyi,deneyip geçememeyi atarım içime daha iyi...

Askeriye ciddiyet ister vs vs..

Ne gerekirse gereksin..O jetin içindeki ilk zamanıma kadar gözümü karartmak olacak.

Gözlere gelince,umarım diyorum..[hline]Dream as u never die,live as you can die tomorrow

Only in My Dreams Now...Curse!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Halfmumi, 06 Mart 2003 22:31 tarihinde demiş ki:
Yok praw...
GirEMiyORUM ZATEN! :(
Her bir teste razıyım diyordum ama kesin %100 eleneceğim hatta başvurunun onayı bile gelmeyecek!!! :(((
KAra harb i düşünüyorum..Yada Deniz..
Deniz şu an biraz daha önce geliyor..
Hava imkaansız..
1.70 küsür boy
70 kilo...

Gözlerde azcık bozukluk var 0.25-50 gibi bişi...

Sadece ağlamakla kalıyorum artık...

Halbuki hiç bir teste girmeden verseler F22 yi bir çok kişiden daha fazla bilgili olduğuma dair iddaya girer ve simulatörde hepsini deviririm...

Psikomotor testi felan boş..ehe..geçerim hepsini..Mulakat da tamam..Ama dişimde dolgu var.Burnumda hafif bir alerji var..

Boş ver..

Formumu Y-ı-r-t-t-ı-m...

Kader başka bir yol cizmiş...
Lanetim belkide hediyem :(((([hline]Dream as u never die,live as you can die tomorrow

Similatörlerden pilot olunsaydı bende olurdum yani similatör oyunlarında gayet başarılıyım Boeng 747 yi kullanıyordum Microsoftun oyununda Joyistiiglye Mİcrosoftun tam herşeyi bayağ iyi kullanıyordum yani kaldırma konusunda indirme konusunda sorun yaşamadım tabi başlarda yaşadım[hline]Bu işler nasıl işler
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Jericho, 10 Mart 2003 14:40 tarihinde demiş ki:
said:
Halfmumi, 06 Mart 2003 22:31 tarihinde demiş ki:
[hline]Dream as u never die,live as you can die tomorrow

Similatörlerden pilot olunsaydı bende olurdum yani similatör oyunlarında gayet başarılıyım Boeng 747 yi kullanıyordum Microsoftun oyununda Joyistiiglye Mİcrosoftun tam herşeyi bayağ iyi kullanıyordum yani kaldırma konusunda indirme konusunda sorun yaşamadım tabi başlarda yaşadım[hline]Bu işler nasıl işler

U.S.A.F tan tut
Rc Plane e kadar tüm simulatörlerde 5 yıldızla geçtim desem?
MS nin Flight Sim Basit kaçar..
Usaf ta Eğer ki Real Simulator seviyesinde 5 yıldız alabiliyorsan tamam derim!
Ki 5 Yıldız almak her baba yiğidin harcı değil,şimdiye kadar sadece 2 kişi ile tanıştım 5 yıldızlı...[hline]Dream as u never die,live as you can die tomorrow

Only in My Dreams Now...Curse!
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...