Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hattım 1-2 saate açılacak, modemimi aldım.. Yardım

Afterdeep

Öne çıkan mesajlar

Öğleden önce Telekom'a gittim. Adsl sözleşmesini yaptım. Oradaki müdür yardımcısı bayan bugün kayıt yaptığımız herkesin hattını 1-2 saate açacağız dedi. Modemi yükledim. Şu an link ışığı yanıp sönüyor. Hat açılınca kullanma klavuzunda Telekom size bir şifre ve username verecek ve gerekli ayarları yapacak diyor. (Kadın bana gerek yok dedi). Biraz önce tekrar aradım ve username-passwordu nerden temin edebilirm dedim. Bugünün Cumartesi olduğunu ve teknik servisin izinde olduğunu söylediler :( (Madem teknik servis izinde hattımı kim açacak?)
O username ve password olmadan bağlanmamın hiç bir yolu yok dimi? Birde Windows XP, donanım profillerinde ADSL modemi nerde görüyor? Bulamadım ben acaba tanıtamadımmı henüz.[hline]Sungur - Scout of Hun
Necrocks - Necromancer of Hun
Sosyal ağlarda paylaş

Modemim zoom 5551 x4 usb. Örnek mahallesine bağlı benim hattım. Kadın bugün sözleşme yaptığımız herkesin hatlarını açacaz dedi. Eve şimdi geldim dışardan hala LINK ışığı yanıp sönüyor. Galiba aktive olmadı hat daha. Pazartesi ilgili telekom teknik servisin numarasını bulabilirsem sabah erkenden şifre vs. için arayacağım.[hline]Sungur - Scout of Hun
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
Yanlız tatil diye biliyorum ben ancak 2hafta sonra kısacası bayramdan sonraki pazartesi arayabilirsin kanımca bu sırada zoomun icindeki cdlen kurulum yaptıgında sorun kalmıyor ayriyetten usbden bagladıysan zatne otomatik olarak görecektir ordanda driverlarını yükleyecen.[hline]Você Cría Os Mundos Que Nós Os destruímos
Virus,SatanixVirus,Satan-Virus,Virus-Satan,Satanix.
Trex DragonSlayerz Paladin of alb/exc
Viru Jan-Tiran BH of the Ecl The solo
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Virus, 22 November 2003 21:40 tarihinde demiş ki:
Yanlız tatil diye biliyorum ben ancak 2hafta sonra kısacası bayramdan sonraki pazartesi arayabilirsin kanımca bu sırada zoomun icindeki cdlen kurulum yaptıgında sorun kalmıyor ayriyetten usbden bagladıysan zatne otomatik olarak görecektir ordanda driverlarını yükleyecen.[hline]Você Cría Os Mundos Que Nós Os destruímos

Bugün 15:30'a kadar açıktı valla Kadıköy. Sonra aradım ben hat daha açılmayınca. Sizi teknik servis arayacak şifre-username verecek falan dedi. Teknik serviste bi zahmet çalışsın yav. Arıza da falan napacaklar? Birilerinin sürekli orda olması lazım sonuçta. USB'den bağladım bu arada. Ama LINK ışığı yanıp sönüyor hala.[hline]Sungur - Scout of Hun
Sosyal ağlarda paylaş

said:
umutsavaci, 22 November 2003 21:03 tarihinde demiş ki:
modemin ne marka acaba ve tt onaylı olduğunu nasıl öğrendin satan yer sana söylüyomu bu tt onaylı diye[hline]...:::Married With Children:::...

Ben Kadıköy'den aldım modemi. Eksen Bilgisayardan 99$+kdv'ye. Üstünde Türk Telekom tarafından onaylıdır diye etiket vardı. Altındada www.olusum.com.tr yazıyordu.[hline]Sungur - Scout of Hun
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
Asıl sorununu anlıyamadım after bilgisayaramı tanıtamıyorsun nedir sorun?
Bunun yanında sana önerim gidip 10$ bir ethernet kartı alman usblen bağlantıylan ether arasında uçurum gibi fark var ayriyetten usb daha oturmamış bir teknoloji kanımca.[hline]Você Cría Os Mundos Que Nós Os destruímos
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Virus, 22 November 2003 21:47 tarihinde demiş ki:
Asıl sorununu anlıyamadım after bilgisayaramı tanıtamıyorsun nedir sorun?
Bunun yanında sana önerim gidip 10$ bir ethernet kartı alman usblen bağlantıylan ether arasında uçurum gibi fark var ayriyetten usb daha oturmamış bir teknoloji kanımca.[hline]Você Cría Os Mundos Que Nós Os destruímos

Ethernette var bilgisayarda. Daha iyiyse ordan bağlayabilirim hemen?[hline]Sungur - Scout of Hun
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Virus, 22 November 2003 21:49 tarihinde demiş ki:
Ethernetlen bağla kesinlikle ayarlarını yaptınmı telekom için?[hline]Você Cría Os Mundos Que Nós Os destruímos

Yapmadım bişi daha kullanım klavuzunda LINK ışığının sürekli yanmasını vs. bekleyin diyo bir sonraki step için bende ekstra bişi yapmadım. Neler yapmam gerek?[hline]Sungur - Scout of Hun
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
Şuan tam anlamıylan neyin nerde oldugu konusunda yardım edemiyecem çünkü elimdeki makinada bağlı değil modemim programda yok diger makinamda
Basic Setup
Vpi:8 Vci:35
brid=disable
Encap:pppoa vc mux
Bunları böyle yapınca save change diyecen sonra altında rebootlan ilgili birşey olacak ona tıklayan sonra options ayarlarından sanırım DNS altında olacaktı umarım yanlıs değildir ordaki tt dns iplerini yazıcaz
212.156.4.1
212.156.4.20
yine aynı şekilde save change ve reboot ondan sonrada confirm
ayarların hepsi bu ve 2tane daha ayrı modemin ayarlarını yaptım zytel midir nedir bide coroless hepsinden cok daha basit zoominkiler.[hline]Você Cría Os Mundos Que Nós Os destruímos
Sosyal ağlarda paylaş

hayırlı olsun dostum, senin adına çok sevindim :). umarım sorun biran önce hallolur :/ .[hline]no woman no cry
| Soldat Servers | XaYd3r | Professional |
| Dark Age Of Camelot | Kay | Xayder Deadsoul | Inconnu Necromancer | The Hun |
| Ultima Online | Nebula | Locus | Akhyls Jaso & Jimmy |

[Bu mesaj XaYd3r tarafından 22 November 2003 22:04 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
Bu ayarlar doğru olması lazım yanlış olsa olsa tt dnsleri yanlıştır onuda adamlan şifre almak için konuştuğunda sorarsın.[hline]Você Cría Os Mundos Que Nós Os destruímos
Sosyal ağlarda paylaş

said:
XaYd3r, 22 November 2003 22:03 tarihinde demiş ki:
hayırlı olsun dostum, senin adına çok sevindim :). umarım sorun biran önce hallolur :/ .[hline]no woman no cry
| Soldat Servers | XaYd3r | Professional |
| Dark Age Of Camelot | Kay | Xayder Deadsoul | Inconnu Necromancer | The Hun |
| Ultima Online | Nebula | Locus | Akhyls Jaso & Jimmy |

Çok saol Berk'im.

[Bu mesaj XaYd3r tarafından 22 November 2003 22:04 tarihinde değiştirilmiştir]
[hline]Sungur - Scout of Hun
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
Benim fikrimdir bu usb giriş ve çıkışı modem tarzı şeyler için yaratılmamıştır daha çok mouse klavye writer scanner tarzı şeyler içindir sen ii bir verim alabiliyor olabilirsin ama ethernetten daha ii verim alırsın burdaki konu hangisinin daha ii olması.[hline]Você Cría Os Mundos Que Nós Os destruímos
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...