Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elf

MrMedia

Öne çıkan mesajlar

Asil elf bunlardir, Tolkien in yaratimi olan irk a da elf denir, o yuzden farketmiyo.

Zaten Tolkien de de elfler az da olsa dier irklara nazaran daha festivalci, eglenceli bir irktir. Muzik calarlar, agaclarina sarilirlar, hafif gayimsilerdir (ben de 1000 yil yasasam ben de bi erkege veririm sonunda, peh)

Nesse, fazla konusmiyim :D[hline]Var var var.
-A Khajiiti Saying
Sosyal ağlarda paylaş

simdi kelt mitolojisindeki elfler icin tarih icerisinde bircok tasvir var. bazi tarifler elfleri hasin gulup eglenmeyen yesil derili normal insan gibi gorunen insanlar olarak aktariyor ornegin. agaclar arasinda yasarlar, - kutup ne kutup ? - ok ve yay kullanirlar. ben kelt mitolojisinde boyle hokkabaz kilikli elf hatirlamiyorum. kanim o ki bu son 100 yilda noel baba hoehohey fantazyasindan turemis bir olay. her gecen yil noel baba ve etrafindaki hersey giderek daha sevimli tasvir ediliyor.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
www.tokaci.com(oscommerce customization)
turkiye.bookturkey.com
aaa bunu unutmusum pek severim: www.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

ahaha yorumları okurken çok güldüm ya..

"dragonlance okurum bu çıktı sinir oldum" gibisinden yorumlar var.

koptum.

ulan her bebek masalında elflerin, noel babanın uşağı olan yaratıklar olduğu söylenir zaten.
adamlar dragonlance, yüzüklerin efendisinde tıkılı kaldığı için pat diye sazanlamışlar.

bir de direk filmi aşşağılamışlar. "Ulan pöh nerden çıktı şimdi bu" felan diye..

neyse filme gelelim, elf filminin bu resmini daha önce görmüştüm ama filmin konusu hakkında birşey yoktu..

filmin konusunu okuyunca bir yorum yapmak istedim..

elflere bağlı bir film olcak diye sevinmiştim ilk başta. Ama tipik Amerikan Noel geyiği bir film olacak. Elflerle ilgili süper filmler yapılabilir. Ama adamlar Amerika ile kısıtlı kalmışlar, sıradan bir üçüncü sınıf Televizyon filmi çekiyorlar..

Santa Clause bile bundan çok daha iyiydi..[hline]Nefret Ederim: Petek Dinçöz, Harry Potter, Electronic Arts
Hastasıyım: Şebnem Ferah, Wolverine, Blizzard
Sosyal ağlarda paylaş

ya arkadaşlar benimde bir görüşüm var şöle;
şimdi reha muhtar a çıkan cinci hocaları fln bilirsiniz.onlar cin lerin resmini çizmişlerdi kağıda ve kulakları sivriydi.
frp dünyasında ve noel baba cinleri de acaba gerçek cinlerle bağlantısı olabilir mi?
bence böyle birşey olabilir çünkü gerçek cinlerin tüm özellikleri uyuyor (yüzyıllarca yaşama vb...)[hline]So many times its hopeless dark and gray
And other times its hope that saves the day!!!

- Airplane out of the fart, say hi to that sweetheart:

(Osuruktan tayyare, Selam söyle o yare)
Sosyal ağlarda paylaş

kelt mitolojisindeki elf tasviri tolkiendeki elflere ve dunyanin diger eski kulturlerinde olan sarisin uzun boylu guzel uzun sacli irk tipine - uzaylilarda da ayni tasvir olur genelde - uyar.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
www.tokaci.com(oscommerce customization)
turkiye.bookturkey.com
aaa bunu unutmusum pek severim: www.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

bende ılk gordugum de amanın elf lermı aman ne guzel demıstımkı resmı gordum husran oldum...

tmam nekadar efller o efsanlerden gelsede frp elfı gormeyı ısterdım[hline]a.k.a. Duxus
---------
Ben de bir çöpümüz var diye heryerin çöp kokmasına karşıyım...
Nasıl alıntı yapalım?/Nasıl imza atalım?
---------
Allah kahretsin! Kış geliyor ve benim damarlarımda bahar dolaşıyor!
---------
My life? Working in Progress!
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...