Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Su anki nickiniz nerden akliniza geldi ve ilk nerde kullandiniz?

Foxx

Öne çıkan mesajlar

Hep merak etmisimdir , cok absurd nicklerde var pepelekte ama sahipleri aciklasin da anliyalim. Mesela benim tilkilere sempatim vardir ama Fox adi internet aleminde sonsuz tane oldugu icin dedim ki bi X daha koyayim Foxx olsun , unique olsun. Ama ogrendim ki foxx da cok varmis ilk dusunen ben degilmisim.

Ilk olarak Starcraft battle.net'e girerken aklima geldi orda yazdim. 1997 yazinda.[hline]I am here in town to kick ass and chew bubblegum and i am all out of gum.
Sosyal ağlarda paylaş

nicki ilk gordugum yer Dungeon Keeper' oyunuydu daha sonra 2nd Edition Monstrous Manual'da da gorunce ulan bunu nickim yapiim dedim yillardirda aynidir degistirmem. Secme nedenim ise kopeklere hastayimdir. Gercek hayatta da Doggy diye cagrilirim :) (Onun hikayeside uzundur... jankis veya fizban anlatir simdi South Park baslio :P)[hline]Day after day we will gratefully suffer for more
Predestined's our part
So we bleed in the name of god

Blind Guardian - Age of False Innocence
---
So please, a little respect. For I am Costanza. Lord of the Idiots! - George "Gammy" Costanza (Cantstandya)
Sosyal ağlarda paylaş

Sene '99 lise 1 deyken bi matemetik dersinde bi arkadaşla sıkıntıdan yapıcak bişiler arıyoduk.Sonra bi şekilde saçma ingilizce kelimeler türetmeye başladık falan.Bi süre sonra benim aklıma Axe-Dice geldi.Çevirince Balta-Zar oluyor(aslında zarlar ya neyse).Bildiğimiz Balthazar.Hoşuma gitti bayaa.O zamanlar CS oynardık bol bol bende bunu nickim yaptım.Ordan kalma artık her şeyde Axedice kullanıyorum.

Bizim sihir kafe vardı o zamanlarda (gerçi hala var da sahibi uğur abilerdi daha el deiştirmemişti) orda bunu oyun içinde ilk anlattığımda millet kopmuştu bende 1 kişi dışında karşı takımı temizlemiştim(kimsede oynuycak derman kalmamıştı:-P)
Şimdi bakıyorum da o kadar komik gelmiyo ama çok bağdaştım axedice la.Hatta birden fazla burak diye tanıdığı olanlar beni axedice diye kaydediyor telefona.[hline]There is a void in my chest where I once had a heart, and from this emptiness springs all the sufferings in the Multiverse . . .
Sosyal ağlarda paylaş

Ben normalde Jalapeno nickini kullanırım Güney amerikada yetişen bir tür biber.İtiraf ediyorum bir arkadaşta görüp beğenmiştim sonra izinle telif haklarımı üzerime aldım çok anısı vardır (:

Deep Night ı da bg2 oynarken orda deep-night armor vardı biyerde ordan aldım çok ezik aslında (:[hline]Most Charismatic One

[Bu mesaj Deep-Night tarafından 28 Aralık 2002 00:46 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Berk;
peplek için geçerli olan bu isim-nick karışımı olay tamamen benim ultimatrye -heygidi günler be- kaydolurken uzun vadeli bişeyler düşünmemiş olmam. "amann bide nick mi düşünücem berk-evet küçük harf-yazar geçerim" dememden kaynaklanıyor. daha sonra pepeleğe geçildi yazı filan yazıyoruz filan wastiden rica ettim ilk gari büyüttü.[hline]Do you ever think of me
And get lost in the memory
When you do, I hope you smile
And hold that memory a while…
Sosyal ağlarda paylaş

1995'de elimdeki dövmeyi yaptırdığım zamanlar çok anlamı vardı siyah gülün benim için, halen de var tabi ama o zamanlar daha ateşliydi

geyik diye almayın bunu ama [benden beklenmez ciddi bişe ama neyse] biraz isyan biraz baş kaldırış vardı özünde, çok sonraları okudum Knight of the Blackrose'u ama öyle bir üst üste geldi ki bu sefer de Soth ile özdeşleştirdim bazı şeyleri, sanki bir yerlerden ilham gelmişti ve sebebini bilmediğim bir şekilde yönlendirilmiştim buna

sonrası daha bir tuzu biberi oldu, adımı unuttuğum bile oldu kimi zamanlar, sonra farkettim ki ben blackrose nickini/ismini seçmemiştim, ben zaten blackrose'dum ama bunu farketmem biraz zaman almıştı...

;)

[Bu mesaj BlackRose tarafından 28 Aralık 2002 01:06 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Sene 1996 Nete ilk girişti benim için...
Sene bilmem kaç
Çevremdeki herkez -ailedekiler haric- Mumi der.
ilk Nickim MuMiydi..Half-Life daki teorilere,konuya hasta oluşum
Sene 2000
ve Konyadaki bir HL turnuvasında 1.oluşum üzerine Baktım çok fazla Mumi var..Ve karı,kız sanıyolardı...
Sene 2000
Yüreğimden Bir parçamın eksik olduğunu,kısacak sevdiğim kızın "eksik" (çok uzun hikaye) olduğunu anladığım zaman
Nickim benle bütünleşti...

HalfMumi olsun dedim.....Öyle oldu....

http://www.mumi.metrosu.com[hline]Dream as u never die,live as you can die tomorrow
Always remember;death is only a Begining

Findovz?Yeah!it Sux!Linux Rule...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Halfmumi, 28 Aralık 2002 01:06 tarihinde demiş ki:
Sene 1996 Nete ilk girişti benim için...
Sene bilmem kaç
Çevremdeki herkez -ailedekiler haric- Mumi der.
ilk Nickim MuMiydi..Half-Life daki teorilere,konuya hasta oluşum
Sene 2000
ve Konyadaki bir HL turnuvasında 1.oluşum üzerine Baktım çok fazla Mumi var..Ve karı,kız sanıyolardı...
Sene 2000
Yüreğimden Bir parçamın eksik olduğunu,kısacak sevdiğim kızın "eksik" (çok uzun hikaye) olduğunu anladığım zaman
Nickim benle bütünleşti...

HalfMumi olsun dedim.....Öyle oldu....

http://www.mumi.metrosu.com[hline]Dream as u never die,live as you can die tomorrow
Always remember;death is only a Begining

Findovz?Yeah!it Sux!Linux Rule...

Duz mantik yapayim , adin muhammer falan mi.[hline]I am here in town to kick ass and chew bubblegum and i am all out of gum.
Sosyal ağlarda paylaş

Diablo 1 yeni çıkmıştı
Bende 386 vardı cd rom yoktu tabii
arkadaşta oynuyordum
arkadaşım bana Arkaine's Valor diye bir zırh göstermişti mükemmel birşey diye
quest falan çok hoşuma gitmişti
ilk orada gördüm o zaman internet diye birşeyden pek haberdar değildim
diablo oynuyordum paso ve karakter adını arcane yapardım
nasıl becerdiysem arkaine i arcane diye aklımda kalmış.. karıştırmışım büyük ihtimalle..hatta bu hatamı bi ay önce falan öğrendim
bende diablo 2 de arcane i niye yanlış yazmışlar arkaine diye yazmışlar diyordum
yine şans eseri diablo 2 çıkmadan önce arcane yerine arkaine yazdığım oluyordu okunuş benzer diye
galiba arkaine yi arcane olarak algılamamın nedeni arkaine's valor ın alındığı level civarında guardian büyüsü öğreniliyordu ve arcane knowledge gained diyordu ora aklımı karıştırdı.. emin değilim
ama nickim hem arcane hem de arkaine
ben o zaman arcane in sözlükten anlamına bakmıştım
beğenmiştim hoştu
sonra internete girmeye başladığımda arcane diye girdim
ama ben hem arcane im hem arkaine :)
karışık yani :)[hline]I come along but i don't know where you're taking me
I shouldn't go but you're wrenching dragging shaking me
Turn off the sun pull the stars from the sky, the more i give to you the more i die
Sosyal ağlarda paylaş

walla ilk nickim değildi bu ilk nickim CaraM0n idi ilk net aleminde değildik sonra net alemine atıldık baktım etrafta çok var banal bişey bi gün spiderman izliyordum avcı craven ın bölümü wardı çok karizma geldi tipide ,Craven koyucam dedim ama sonradan anladımki Kraven yazılıyormuş onun adı bende değiştirmedim Craven kaldı.[hline]www.hayalkent.com/freestyle
Sosyal ağlarda paylaş

sene 99
Arkadaşın evinde kalıcam.. film izlemeye karar verdik
O da bana bi filmden bahsetti fln
adı New Jack City (HAla begenerek izlerim) (Oynayanlar: Wesley Snipes/ice t/Mario Van peebles/Judd Nelson)
koyduk izlioz fln
bende tabi malum (eski nickim Acera-X bisiklet furyası doneminden kalmadır.. Shimano'nun bisiklet parçası setlerinden birinin adı ve malcolm x in birleşimi) bende nick arıyorum
izledik ve Gee Money diye bi tip vardı filmde sempatik bi eleman fln.. Ben bu nicki aldım 1 ay fln kullandım
Sonra dedim bu cok uzun oluyo olmaz boyle ve GeeM yaptım
sonra da millet sanki tek bir kelimeyi sırf karizmatik olsun diye son harfi buyuk yaptıgımı sanıp laf fln attı ben de dedim artık nickimle bağdaştım son harfini de kucultiyim uzun suredir Geem nickim (pepe uyeligim eskidir baya :))
Sosyal ağlarda paylaş

haftabaşı nick deiştirdiim bi dönemdeki planeshift prerelease inde foil lord of the undead cıkmıştı, flavour text ini de sevmiştim (ama unuttum şimdi :)) lafı da Lord Dralnu die biri soluodu. Bi hafta fln sora iste nick imi Dralnu yaptım, daa sora planeshift in kitabını okuyunca aslında ne kadar gereksiz bi karakter olduunu anladım ama tekrar nick aramaya usendiim için dralnu kaldı .. yakın zamanda fazla evil diye deiştiriim dedim ama yeni nick bulamadım yine dralnu kaldı .. pepelekteki ilk nick im olan sarevok u da o aralar bg2 oynadıımdan koymuştum heralde hatırlamıorum bile .. ama 1-2 hafta sora cok pisman olmustum ve sırf o acc app. oldu diye yenisini almamıstım sanırsam (:[hline]HeadShot..!

Suanki Nickim Bu Degil degisti ama Buraya uygulayamadigim Icin Bole Kaldi
Simdiki Nickim Lequiera
1 Hafta Once Kendime Bir Char yaratirken Ismi Ne Olsun Die Nette Fantastic Character Names die arattim cikan bi sitede bu hosuma gitti ve ustume aldim :P[hline]L.E.Q.U.I.E.R.A.: Lifelike Electronic Quadruplet Used for Intensive Exploration and Rational Assassination
Sosyal ağlarda paylaş

Sene 97, ilk aylarıydı sanırım. İlk girdiğim ve daha sonradan ayrıldığım üniversiteden nete girip chat yapcaz. İlk defa chat yapışım aynı zamanda ilk kez nete girişim. Undernet'e gircez, arkadaştan duyduğumuz kadarıyla mirc'da connect e tıkladıktan sonra ping pong yazana kadar bekliyoruz eheh.
Options'dan nick ayarı yapıcam, ne yapiim ne yapiim off pof diye düşünürken o zamanlar oynadığım Wing Commander 4'ten bir nick aklıma takılıo :D Catscratch. Name kısmınada Troy Carter yazıorum. Ama undernette nick için 9 karakter kabul ettiği için Catscratc oluo orda nickim :D Ondan sonra işte türk serverları falan felan derken.

Ondan sonrada heryerde bu nicki kullanıyorum :D Tabi uo'da felan acc name'im Catscratch charlar değişik isimde o ayrı. ICQ'da Catscratch diye aratırsanız ilk sayfada çıkarım illaki ehehhe.[hline]This Cat Scratches Free.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...