Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

X-Men uncanny #1

smerten

Öne çıkan mesajlar

eee ıstedıgımız oldu hemen bır soru soralım :)
ya essential, kalsık serı de uncanny1 okuduk..

prof x yenı adamları tam manasıyla sen gel sen gel olayıyla toplamıs hatta gecen ay baslayan bu aybıtecek olann 35. yıl onuruna yazılan hıkayedede oyle adam ıkı kelam edıyo sengel sen gel dıyo takım olusturuyo bana cok mantıksız geldı..

x-men 1 hanı ılk ılk ılk sayısını okuyan bırı varsa ona sorıcaktım onda boyle degıl dımı dıye[hline]a.k.a. Duxus
---------
Ben de bir çöpümüz var diye heryerin çöp kokmasına karşıyım...
Nasıl alıntı yapalım?/Nasıl imza atalım?
---------
Allah kahretsin! Kış geliyor ve benim damarlarımda bahar dolaşıyor!
---------
My life? Working in Progress!
Sosyal ağlarda paylaş

Orjinal Uncanny #1 'i okumuş yüce bir şahsiyet var mıdır acaba buralarda?..Benim kütüphanede #356 duruyor.İstersen onunla ilgili sorularını cevaplayayım (dalga değil :))[hline]Silphatos Iceheart
Synthetic Intelligent Lifeform Programmed for Harm/Android Trained for Observation and Sabotage
(a.k.a ; Grynn , Botanika)

Sosyal ağlarda paylaş

walla 356?
ben klasık serı xmen (essentıal) den okudum ılk sayıyı uncanny...

belkı netten ılk x-men'ı okuyan vardır dıye sordum[hline]a.k.a. Duxus
---------
---------
---------
Sosyal ağlarda paylaş

Bu x-man kadar kaç çizgi roman var acaba birbirine girmiş hoş marvelin tüm dünyası birbirine girmiş neyin ne olduğu belli değil o yüzden ben sadece türkçesi yayınlanmaya başlayan ultimate okuyorum.Senin sorunu bile anlamadım öle diim :p[hline]End is near;
Bu I aint afraid;
I see sarrow on faces
But I aint show pitty,
Cause Im the Fallen One!
Sosyal ağlarda paylaş

yazdıklarınızdan hiçbişi anlamadım ama kısaca birkaç şey söylüyim..

Türkiye'de çıkan Klasik Seri X-Men, İlk X-Men dergisi değil, ilk Uncanny X-Men dergisi de değil..
O dergide Orjinal X-Men ekibi tuzağa düşürülmüş, Xavier de yeni takım kurma peşinde.. Wolverine'i takıma almak çok kolay, adam Kanada hükümetinden sıkılmış biraz özgür kalmak istiyor.. Ama şu Kızılderiliyi alırken epey zorlandı.. Yani öyle "sen gel, sen gel" tarzında seçmedi..

Ben ilk Uncanny X-Men'i okumadım.. Ama ilk sayılarını okudum.. İlk sayılarda Cyclops, Jean Grey, Beast, Angel felan var.. Wolverine Rouge felan çok sonradan, katılıyor ekibe..

Uncanny X-Men'den önce de bir X-Men varmış sanırım ama onu bulamadım.. Bir de Alternatif olarak X-Men var, Uncanny X-Men'den sonra çıktı o. Birinin sayısı 350 iken diğeri 50 felan..[hline]Bonecrusher: Hadi bira içmeye gidelim.
Eagleeye: Olmaz, henüz çok gündüz.
Sosyal ağlarda paylaş

benım bıldıgım:
x-men var en basta, ılk ekıpları var
cyclops=scott summers
marvel gırl=jean grey
beast=Hank McCoy
angel=Warren III. Wortintgon (fln gıbı bısey :) )
ıceman=Bobby Drake
-----
ondan sonra uncanny x-men cıkıyo.
nıye? bılmıyorum
ama anladıgım kadarıyla uncanny x-men'ın ılk bolumu "x-men klasık serı 1" ın ılk bolumu..
nıye? bıldıgımız x-men elemanları katılıyorlar takıma.. ve ıc kapakta #1 yazıyor onunda ıcın de uncanny x-men yazıyor.
-----
bence baya baya "sen gel, sen gel" seklınde oluyor, hade storm, colossus, nıghtcrawler mantıklı ama bence wolveırne baya matıksız sız wolverıne gıbı bı adamı oyle ıkı sozle kandıramazsınız.. thunderbırd muydu neydı kızılderılının adı onu oyle sappadanak nasıl kandırıyor.. anlamadaım daha dogrusu HOŞUMA GİTMEDİ aynı sey bu ayın (gecen ay oldu artık-ekim) x-men dede var "dark prof. x" gelıp "sen gel, sen gel" yapıyo gıbı...
-----
zaten o basta yazdıgım ılk 5 adam ılk 5 uye, kalanları sonradan katılıyo ben herbırının guzel bır katılıs hıkayesı olmasını ısterdım. ama yarısı zaten "sen gel, sen gel" dıye gırıyo takıma.
Not:rouge onceden evıl mutants ta sonra gecıyo x-men'e[hline]a.k.a. Duxus
---------
---------
---------
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Cuce, 18 November 2003 19:45 tarihinde demiş ki:
Ilk x-man de cyclops, bashee, ice man, archangel falan var bıde ısmını unuttum bı hatun.
ama ıstıyorsan arka bahce uncannyın ılk sayısını ılk 5 sayıyyla bırlıkte klasık serı adı altında cılt olarak cıkardı. Hatta elımde tutuyorum ama o kadar ulu bı kısıl degılım.

[hline]Cuce iste bildigin cuce
[hline]Cuce iste bildigin cuce
Sosyal ağlarda paylaş

orjinal ekip
Cyclops-Scott Summers
Marvel Girl-Jean Grey
Archangel-Warren Kenneth Worthington III
Beast-Henry 'Hank' McCoy
Iceman-Robert 'Bobby' Drake[hline]a.k.a. [b]Duxus

---------
---------
---------
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaslar orjinal besli smertenin saydigi gibidir ve bir cok tanidik kahraman dergiye(uncanny) sonradan katilmislardir.dergi 1960 yilinda yayimlanmaya baslamistir ve en tanidik (ve karizmatik :) :) :) ) kahramanalardan gambit dergiye 1989 yilinda katilmistir.bunun gibi daha bir cok ornek var ornegin wolverine ilk olark x-men de deil HULK ta ortaya cikmish bi karakterdir.
ben sunu solemek istiyorum bende x-menin ilk olarak nerde basladigini ve asil hikayenin nasil oldugunu arastirmaya calistim ama ayni karakterler o kadar cok yazar/cizer tarafindan yaratilmishki ucunu yakalamak imkansiz bence her seyi unutun okudugunuz hikayenin tadina varin derim ben :) :) :)
tabii ozel ilgi duydugunuz karakterler varsa onlarin tarihceleri mutlaka bulup okuyun (ornek :gambit :) )[hline]what needs revealing
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bonecrusher, 20 November 2003 09:59 tarihinde demiş ki:
archangel değil angel..[hline]Bonecrusher: Hadi bira içmeye gidelim.
Eagleeye: Olmaz, henüz çok gündüz.

schande! ulan okadar dıkkat ettım yanlış olmasın dıye![hline]a.k.a. Duxus
---------
---------
---------
Sosyal ağlarda paylaş

aslında hepimiz aynı şeykleri biliyıoz, aynı şeyleri bilmiyoz.. :) eheh kaynaklar fln genelde aynı cunku..[hline]a.k.a. Duxus
---------
---------
---------
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...