Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Şişli ve Beyoğlu'nda patlamalar..

Sam

Öne çıkan mesajlar

Babacum senin dediklerinde doğruda başka sağlam nedenlerde var. Bunlar nelerdir;

Şeriat yanlılarına göre dünya ikiye ayrılır Dar'ül Harp ve Dar'ül İslam. Dar'ül İslam, şeriat kanunları ile yönetilen, müslümaların hakim olduğu, müslümanların inançlarına (şeri) göre yaşadıkları yerlerdir. Dar'ül Harp ise islami kurallara göre yaşanmayan dünyanın kalan bütün bölgeleridir. Bu bölgelerde savaş süre gitmektedir. Dar'ül Harp olan bir yerde (örneğin Türkiye) yapılan hiç bir şey günah olarak sayılmaz, o sebepten bu bombalamada ölenlerin günahlarıda saldırıyı yapanlara yazılmaz. İnançlarınıza ters bile konuşabilirsiniz çünkü baskı altındasınızdır ve bu sebepten yalan söylemek günah değildir. Zaten takiye tartışmaları niye süregidiyor sanıyorsunuz, işte bu yüzden.

Bunları göz önüne alınca bu olay sadece cephede düzenlenen sınırlı bir saldırı olarak da görülebilinir çünkü cephe Dar'ül İslam olmayan bütün dünyadır. Dün israilde bombalar patlıyordu bugün burada yarın başka bir yerde... Yarın israil devleti tamamen ortadan kalksa, ortadoğuda tek bir musevi kalmasa bütün olayların durulacağını mı zannediyorsunuz. Bu olay demokratik laik devlete karşı girişilen savaşın ufak bir parçasıdır o kadar. Hedef saptırmanın bence lüzumu yok...[hline]Özgürlüğün değerini ancak onu kaybedince anlarsınız. En zavallı insan ise esaret altındayken kendisini özgür zannedendir.
[ no pain, no gain ]

[Bu mesaj fedaykin tarafından 15 November 2003 13:33 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

bu kadar ilkel bi zihniyet olmamalı admlar ipnini koparmış it gibi oraya buraya saldırıyolar bu bin ladin iyice azıttı kendini imparator faln olarak görüo o.ç arabistanın bunları desteklediği bilinoy onlar bile artık savaş va rbiz onnarın kafasına demir yumrğu indircez diolar yani nedir bu adam piskopat desem piskopatlara hakaret olcak
Sosyal ağlarda paylaş

CÜmleten başımız sagolsun, kayıpların ailelerinin ayrıca başlarısagolsun. Çok üzücü gerçekten. TÜrkiye bir terör ülkesi gibi gösterilmeye çalışılıyor.
Şimdi tvyi kapadım son durum resmi açıklama: 16ölü 146 yaralı[hline]a.k.a wicked

How much longer till I hit the ground?
I can't tell you why I'm breaking down.
Do you wonder why I prefer to be alone?
Have I really lost control?
Sosyal ağlarda paylaş

17 ölü ve 200'den fazla yaralı diyorlardı demin.. cnn.com da 11 eylül saldırısından beri en çok kayba neden olan terör eylemi diye yazmış, hangi siteye baktıysam birinci sırada bu haber..

türkiye'de bu tarzda eylemleri gerçekleştirmeye devam edebileceklerini tahmin etmiyorum pek, umarım haksız çıkmam..[hline]Sade bir forum için imzalara hayır!
Sosyal ağlarda paylaş

tanıdığım birsürü insan yaralanmış, birkaç kişi vefat etmiş. Üst komşumuzun kocası vefat etti. Patlamada büyük bir cam parçası sebep olmuş ölümüne...

Olayları deşmek istemiyorum çünkü tanıdık kimi arasam içim burkuluyor.
Yaralıalra acil şifalar, ölenlerin ailelerine baş sağlığı diliyorum.

Bu arada skytürkü ilk açtığımda muhabir anlatıyordu. Sayın seyirilrciler sokağa girdiğimizde kesilmiş bir insan kafası, sanki giyotinle kesilmiş gibi sokağın başında duruyordu, ama etrafta vücut yoktu, belli ki uzağa fırlamış...
:(

[hline]sonunda yeniledim.

[Bu mesaj mexinth tarafından 15 November 2003 15:23 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

her zaman büüyük sorunlara radikal çözümler bulmaktan yanayımdır hükümet de bu adamlara prim veriyo bi güzel askerin eli kolu bağlı hükümet aserin içinde casuslar kullanıyo merak ediyorum noolcak gaffar okan şehit edildiğinde hizbullahı bitirmişlerdi ama bu sefer hiç ümidim yok bu adamları bulabilceklerinden
Sosyal ağlarda paylaş

intahar saldirisi değil .. dikkatinizi çekerim .. kirmizi kartal . park halinde ... park eden adamin uzaklaştiği belirlenmiş ... aranıyormuş...[hline] edit notu : sinegogun kapisinin onunde dişariyi çeken güvenlik kamerası adami görüntülemiş (ntv haber)
[hline]Vanity is my favourite sin¹
¹kibir en sevdiğim günahtır ...1...2...3

[Bu mesaj hired_gun tarafından 15 November 2003 16:39 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

mavi bende oradan ayrıntıları okuyordum. şöyle bir olay daha olmuş ;

SİNAGOG DAHA ÖNCE DE HEDEF OLMUŞTU
Neve Şalom Sinagogu’na 1986 yılında da saldırı olmuştu. 6 Eylül sabahı sinagogu basan yabancı uyruklu teröristler dua eden cemaate bombalar ve makineli tüfeklerle saldırarak ateş açmış, saldırıda 22 Musevi hayatını kaybetmişti. İki kişinin de ağır yaralandığı saldırıda teröristler ellerinde patlayan bombalarla ölmüştü.

cok dehşet verici bir durum.[hline]Yakın Olmak İcin Uzak Dur Benden...
Othranx, 28 October 2003 17:45 tarihinde demiş ki: Helikopter Nasıl Uçar ?
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşım son anda gitmekten vazgeçmiş, ama tüm ailesi ordaymış, olayları birde onun ağzından dinledim; Durum televizyonda görülenden çok çok daha berbatmış
Annesi olaya şahit olmuş ve sinegogun içini anlattı bana
İçim fena oldu...

Herkezin başı saolsun...[hline]Avatar...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...