Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Atam sen rahat uyu...

BabacumMostors

Öne çıkan mesajlar

• Admin
ATATÜRK'ÜN GENÇLİĞE HİTABESİ
Ey Türk gençliği! Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.

Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin, en kıymetli hazinendir. Istikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahilî ve haricî bedhahların olacaktır. Bir gün, İstiklâl ve cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetln imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerâit, çok nâmüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklâl ve cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanin, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün ordulari dagitilmiş ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hiyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.

Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk istiklâl ve cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç oldugun kudret, damarlarındaki asil kanda, mevcuttur!

K. ATATÜRK
20 Ekim 1927

(sitemizin girişinde hitabemiz yokmuş bizim olsa güzel olurdu)[hline]Grandmaster Hamburger
Sosyal ağlarda paylaş

atam, hala yaşıyorsak:
edepsizlik sayesinde!
altı oku soruyorsan,
politika dehlizinde!
hele partin senden sonra,
devrimlerin tavizinde!
vasfedeyim halimizi,
kalemime ver izin de!

yobazlarla gericiler,
onlar bizden daha zinde!
'atam, atam...' derler ama,
bir adınız var sizin de...

halkçılıkla devletçilik:
anlatamam, çok hazin de...
çoktanberi sahteciler,
ağır çeker her vezinde!

tek umut var, o da yalnız,
amerikan dövizinde!

sorma ata'm, halimizi,
hal mi kaldı anlatacak...
işte geldik dizindeyiz!

yata yata çok yorulduk,
tatil yaptık, izindeyiz!

sanayide henüz daha,
cafer için lazım diye,
amerikan bezindeyiz!
geçeceğiz avrupa'yı
ama şimdi izindeyiz!

hocamız var, hacımız var,
uçan kuşa borcumuz var,
el oğlunun ağzındayız!
ama bizi zor bulurlar,
bahar, yaz, kış izindeyiz!

evet, doğru söylemişsin:
'türk milleti çalışkandır! '
biz de senin tezindeyiz!
dinlenmekten yorulduk da,
onun için izindeyiz!

zinde kuvvet diye söz var,
kimse bilmez adresini,
ah izindeyiz, vah izindeyiz!
bugün değil, bu yıl değil,
çoktan beri izindeyiz!

ilerledik ata'm öyle,
şimdi görsen tanımazsın:
amerikan tarzındayız!
arasan da bulamazsın,
otuz yıldır izindeyiz!

aziz nesin[hline]BabacumMostors, 01 Temmuz 2003 00:10 sularında dralnu'nun evinde banyodan çıktıktan sonra demiş ki:
Kaan, abi sizin sabunların hastasıyım !
Sosyal ağlarda paylaş

adamın kemikleri sızlıyordur...
bu gün serwiste 2 kızın yaptığı muhabbet;

-ya bıktım 10 kasımlardan iyiki bir devleti kurtarmış nepiyım yane?
-dimi ya onunlamı uğraşıcam.

yorumu size bırakıyorum.[hline]Level 12 Jedi
Level 15 topuk

Sizde Çizgi Roman Bölümüne Destek verin!

[Bu mesaj Natural_Jedi tarafından 10 November 2003 16:10 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
-Legendary-, 10 November 2003 14:33 tarihinde demiş ki:
Atam izindeyiz.

Her zaman da öyle olacağız.

+1[hline]trees and I are one
Mirluin lvl 16 student in K.A.L. (neophyte fletcher)
sap geldim sap gidicem...
[bu mesajın Mirluin tarafından 15 September 2003 10:26 tarihinde değiştirilmemesinin sebebi mesajın bu tarihten sonra atılmış olmasıdır]
Sosyal ağlarda paylaş

istediği kadar kar yağsın.senin karın üzerinde açtığın yol hiç bir zaman kapanmaz.çünkü peşide milyonlar var.hiçbir tipi o yolun kapanmasına neden olamaz.sen rahat uyu, çünkü o yolun -yaşadığım süre boyunca- kapanmasına her zaman engel olucağım. ve eminim ki benim gibi düşünen milyonlarca insan da asla bir sonrakinin takip etmesi gereken yolun kapanmasına göz yummaz.
Rahat uyu Atam.
Sosyal ağlarda paylaş

Atam,

Sen ki hayatını ve sağlığını ortaya koyarak bu milleti esaretten layik olduğu yönetim biçimine , özerkliğe ve kalkınmaya taşıdın.. Senden sonra bu zamana kadar yönetenlerin kimi millet için faydalı olan işler yaptılar fakat çoğunluk ceplerini doldurmaya baktılar. Seninde dediğin gibi asılolan millettir deyip sırtımızdan geçindiler... Bu zamana kadar bu gidişe bir dur diyen çıkmadı ama atam ben be benim gibi Kemalistler burda oldukça içimize düşürdüğün ateş ve Türkiye aşkı sönmek bilmez. Bundan sonra rahat uyu atam.[hline]Ben eskiden, evimin hemen arkasındaki top oynadığım boş araziyi geri istiyorum. Yıkın üstüne yapılan evleri
Bir çöpümüz var diye heryerin çöp kokmasına bende karşıyım

Her şey forum için! Her şey forum için!
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...