Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Aklımızın ermedıgı cisimler vs?

nicotinee

Öne çıkan mesajlar

benim aklımın ermedii şey cisim değil Biraz dinii konulara kaçıyo ama konu açılmış yazıyım

1.İnsan öldüğünde ne gibi bir şeyler karşılaşıcak yada şaşırmaya zamanı olucak mı?
2.Ameliyatta Narkoz verilipte bayılan bir insan yada Kalbi ameliyat için durdurulan bir insan neden Bayıltıldıktan sonra bir tek ayıldıgını hatırlar?
3.Neden insanlar bu kadar çok acı çekiyor da bir huzurlu yaşam sürmüyor?
4.Bir yaratıcı var mı?
5.Neden Testislerimiz Bacak aramızda?
6.Uzaylılar var mı varsa onların dini var mı peygamberli insan mı?
7.Yalnız bazı konularda var ki cinler periler gerçekten olduklarına inanıyorum çünkü bazı olağan dışı şeyler gördüm yani çarpılan bir çocuk vardı 5 6 yaşlarında 30 35 yaşlarındaki babası mı amcası mı neyiyse adamı havaya kaldırıyodu fırlatıyodu Uzak dur benden diye kalın bir sesle bağırıyordu

8.Bu işler Nasıl işler?
Sosyal ağlarda paylaş

nicotinee bence çok haklısın. heryerde, nereye gitsem aynı muhabbetler! İnsanın deliresi içten bile değil.. Neyse sen boşver bakma onlar baştan azarlar sora durulurlar..
Bu arada topic'ine bikaç yazı şettirim :-P

-İnsanların, hayvanların kısaca canlıların doğmasındaki amaç ne? Kulluk etmek mi? Oksijen/Karbondioksit tüketmek mi? ne yani..?!*/!?­­:.

-Aklımda inan okadar cevabını aradığım soru varki anlatamam. çünkü gerçekten anlatmaya kelime bulamıyorum.. kime açıklamaya / anlatmaya çalışsam dalga geçer gibi laflar ediyor. Eğer sizler ciddi bir biçimde olayı değerlendirirseniz sevinirim.
Sorum şu:
Şuanda kendinize bakın. ama ayna karşısında felan değil. şuanda oturduğunuz yerden bakın. o eller,ayaklar,bacaklar vs. neden o sizsiniz.. örn; içeride kardeşiniz-anneniz v.s biri var ve siz kendi odanızda bilg. karşısındasınız şuan. Ve biryere gittiğinizde sadece siz konum değiştiriyorsunuz. Mesela dışarı sokağa çıktığınız vakit siz çıkmış oluyosunuz evden, evdekilerse evdeler.. yada başka türlü anlatmaya çalışırsam; biriyle yüzyüze geldiğinizde(örn:yolda..) onun yüzünü görebiliyorsunuz? ya kendinizinkini? yani açıkçası ben bile yazdıklarıma içimden bi nevi gülüyorum ama yazdıklarımın komik olmasından dolayı değil. Anlatmak istediğimi anlatamadığım için.
İnşallah sizlerde içinizden; " Nedio bu deli " gibi sözler geçirmezsiniz. Aklımda takılan sorulardan yanlıza birkaçı bunlar %0.1'i..[hline]günde bir öğün :P >>Join tHe war!
icq no: 97135892
send me a mail to : [email protected]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
fizban, 06 Mart 2003 21:22 tarihinde yani biraz önce dedi ki:
bu dediklerinizi filozoflar yüzyıllar önce düşündü zaten, adı da entüisyonizmdi sanırsam.[hline]fighting for peace is like screwing for virginity

peki ya sonuç? bi bulgu var mı peki? neden böyle diye?[hline]günde bir öğün :P >>Join tHe war!
Sosyal ağlarda paylaş

O tip soruları düşünenler bunu düşünsün
biz yaratıldıysak bile bu salak sorulara vakit harcamamız için yaratılmadık. 5 parmaklı elin vr ki etrafındaki objeleri kavrayabilesin. DÜşünebilen objeleri birleştirebilen bir beynin var ki, böyle boş ve cevabı olamyacak şeyleri düşüneceğine kendini geliştirmelisin.

Bu tür şeyleri düşünenler eskiden filozof olabilridi, ama bence şimdi tembelden başka bir şey değildirler[hline]'Cause everyday we pay the price,
With a little sacrifice...

Bob Marley - Jammin'

Yalnız birey güçlü bireydir -SAP Kanunu
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Volfied, 06 Mart 2003 21:25 tarihinde demiş ki:
O tip soruları düşünenler bunu düşünsün
biz yaratıldıysak bile bu salak sorulara vakit harcamamız için yaratılmadık. 5 parmaklı elin vr ki etrafındaki objeleri kavrayabilesin. DÜşünebilen objeleri birleştirebilen bir beynin var ki, böyle boş ve cevabı olamyacak şeyleri düşüneceğine kendini geliştirmelisin.

Bu tür şeyleri düşünenler eskiden filozof olabilridi, ama bence şimdi tembelden başka bir şey değildirler[hline]'Cause everyday we pay the price,
With a little sacrifice...

Bob Marley - Jammin'

Yalnız birey güçlü bireydir -SAP Kanunu

Kendini geliştirmen nereye kadar?! Napacan ölene kdar kendi geliştiripte eline ne geçecek? saygı mı?
tüm herşeyi göz önüne alarak bence hayat boş! Neden çırpınıp durim ki? hayatımı yaşamak varken? Şimdi hayatını yaşaman için çalışman lazım dien çıkar. Doru ama buda biyere kadar geçerli. Bence kendini geliştirmekten çok hayatı tanımayı öğrenmek, hayatın yaşamı araştırmak v.s önemli ilkin. tabi bu benim görüşüm..[hline]günde bir öğün :P >>Join tHe war!

[Bu mesaj ShekiLChoCuq tarafından 06 Mart 2003 21:33 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
fizban, 06 Mart 2003 21:31 tarihinde demiş ki:
yok volfied yanılıyon orada düşünmek daima esastır. mesela günümüz ekonomi sistemi bile pragmatizm üzerine kurulu direk eheh.

ama zaten insanların soruları üzerine kesin cevaplar olsaydı metafizik diye bişey olmazdı, dine, düşünmeye ihtiyaç olmazdı, bilim herşeyi çözerdi falan filan.

yani o sorulara yanıt arayacaksan, bunların sana pek bi fayda sağlamasını bekleme.[hline]fighting for peace is like screwing for virginity

Adam FM ama Feslefenin de dibine vurmuş eauheuah :D[hline]Fear.. Fear attracts the fearful
The Strong. The Weak. The Innocent.
The Corrupt.

Fear.. Fear is my Ally!
Sosyal ağlarda paylaş

Jericho bi kaç soru sormuşsun cevaplıyim :

1.İnsan öldüğünde ne gibi bir şeyler karşılaşıcak yada şaşırmaya zamanı olucak mı?
-Nelerle karşılaşıcağımı bilemem ama şaşıracağımı hiç sanmıyorum çünkü öldükten sonra bilincim var olmaya devam edicekse görüceği benim bu hayatta yaptıklarımın bi yansıması olucak.

2.Ameliyatta Narkoz verilipte bayılan bir insan yada Kalbi ameliyat için durdurulan bir insan neden Bayıltıldıktan sonra bir tek ayıldıgını hatırlar?
-Bunun kesinlikle astral deneyimle alakası yok, İsveçli(galiba) bilim adamları labaratuar ortamında bunu ispatladılar yakın zamanda ama nasıldı neydi tam hatırlamıyorum.

3.Neden insanlar bu kadar çok acı çekiyor da bir huzurlu yaşam sürmüyor?
-Acı olmasa huzurun önemini bilemezdik

4.Bir yaratıcı var mı?
-Tartışılır, ben diyorum ki var ama başkası yok der.Herkesin inancına saygı hede hödö...

5.Neden Testislerimiz Bacak aramızda?
-Ayrodinami

6.Uzaylılar var mı varsa onların dini var mı peygamberli insan mı?
-Bak bunu bende merak ediyorum ama olmasaydı onca uzay boşa gitmiş olurdu.

7.Yalnız bazı konularda var ki cinler periler falan fistan
-Bence var ama bkz. 4.

8.Bu işler Nasıl işler?
-Bu işler yaş işler

Bunları düşünmenin kötü bi yanı yok.Bilincinizin farkına varıp kendinizi, evreni ve onun içindeki yerinizi sorguluyorsunuz. Ben aslında ben miyim?Ben diye bişey var mı?...
Geçer bi süre sonra[hline]There is a void in my chest where I once had a heart, and from this emptiness springs all the sufferings in the Multiverse . . .
Sosyal ağlarda paylaş

ego kardeşim
şu ana kadar insanoğlu (veya varsa başka düşünebilen yaratıklar) tarafından yapılan herşeyin nedeni egodur. hatta böyle sorulara kafa yormanızın nedeni de egodur. buraya gelip birilerine birşeyler anlatmaya, kendimizi başkalarına ifade etmeye çalışmamızın nedeni de. bedenimiz, egomuz için çalışır(düşünmek dahil) ve hayat boyunca onu tatmin etmeye uğraşır. ispatı da bir nedenle ego öldüğünde (bkz. bitkisel hayat) vücudun fonksiyonları da durur(düşünmek dahil).

katılmayabilirsiniz gayet normal...
Sosyal ağlarda paylaş

gökyüzüne baktıgımda koskoca evrende nekadar ufacık oldugumuzu düşümüşümdür sanki insan vücündaki hücre cekirdegi gibi birde birkeresinde mileniumfalcon'u görmüştüm ama 1,2 şişeden sonra arkadaslar az görmüşsün bile dediler :lol:[hline]I am a lostsoul in frp
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Grudge, 07 Mart 2003 10:25 tarihinde demiş ki:
ego kardeşim
şu ana kadar insanoğlu (veya varsa başka düşünebilen yaratıklar) tarafından yapılan herşeyin nedeni egodur. hatta böyle sorulara kafa yormanızın nedeni de egodur. buraya gelip birilerine birşeyler anlatmaya, kendimizi başkalarına ifade etmeye çalışmamızın nedeni de. bedenimiz, egomuz için çalışır(düşünmek dahil) ve hayat boyunca onu tatmin etmeye uğraşır. ispatı da bir nedenle ego öldüğünde (bkz. bitkisel hayat) vücudun fonksiyonları da durur(düşünmek dahil).

katılmayabilirsiniz gayet normal...

katılmayacak bi durum söz konusu değil dediklerin gayet açıkça anlaşılabilir-ıspatlanmış-nesnel laflar.
dediğin gibi insanoğlu egolarına binevi yenik düşmüş onlar için yaşayan bir varlık bugözle bakarsan ki ego öldüğünde biraz öncede dediğin gibi bitkisel hayata giriosun. peki yanlızca sence bundan ibaret mi insan hayatı-yaşamı? Bumudur yani?
Aslında ego herşeyi kapsamış durumda. Edilecek bir söz yok genel anlamda bakılırsa ama birazda içine gireceksin. Sırf egom bu kardeşim diede bunu uygulamak olmaz. Neden egpm bu? değiştiremez miyim? v.s. gibi sorularında yanıtlarını araştırman gerek her ne kadar insana saçmada gelse.. hayat bu.. herşeyiyle felsefenin üzerine kurulu bir dünya işte..[hline]günde bir öğün :P >>Join tHe war!
Sosyal ağlarda paylaş

kendi benliğini değiştirmek?
böyle bi hastalık var. şizofrenin bi türü diyolar. bir bedende iki ego bulunmasından kaynaklanan bi durum :)

öncelikle kendi benliğiyle barışık olmalı insan gerisini sonradan gelir. zaten yanlış birşey yaparken bunun yanlış olduğunu biliyor ve bundan utanç ya da başka bir rahatsızlık duyuyorsanız yaptığınız iş egonuza karşı demektir. aksi söz konusuysa da zaten bir problem vardır biryerlerde.

neyse derinine inersek üzerine senelerce tahsil yapılacak konular bunlar. ben de psikolojiden falan anlamam. dolayısıyla da o kısmları bana düşmez...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Silver, 07 Mart 2003 10:34 tarihinde demiş ki:
gökyüzüne baktıgımda koskoca evrende nekadar ufacık oldugumuzu düşümüşümdür sanki insan vücündaki hücre cekirdegi gibi

stephen king ya da asimov hangisinin hatırlamıyorum ama birinin bi kitabında sonsuzluğun çift yönlü oluşuyla ilgili birşey vardı. yani sonsuz büyüklükten başka bir de sonsuz küçüklük var. atomu bile sonsuz küçük parçaya ayırabilirsiniz ama bize göre anlamlı olmaz bu parçalar. belki biz de öyle anlamsız küçük bir parçanın içinde savrulup gidiyoruzdur. ama bunu böyle düşünmek ne kadar anlamlıdır o da tartışılır.

neymiş? takmicakmışsın :)

[Bu mesaj Grudge tarafından 07 Mart 2003 18:41 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...