Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

izmit depremi @ greatest earthquakes/ discovery channel


hired_gun

Öne çıkan mesajlar

baylar hepimiz uyuyoruz başka birşey demiyeceğim ...
%62 olasilikla min 7.2 büyüklüğünde deprem olacak diye basbas bağırmış , belgeselini çekmişler ... ross s. stein & aykut barka nin bunlari açıkladiği basin toplantisin gazetelerde küçücük ufacık yumuşatilmiş haberlerle geçiştirmişler. ağzım açık kaldi....
yorumlari ve grafikleri birde uzamanlari dinlersek CİDDİ CİDDİ en az 100.000 ölüden bahsediyo adamlar deprem anında .. mr .stein bir yandan da şaşkınlığını gizleyemiyor " izmit depremini 2 sene içerisinde %12 olasilikla olacak dedik gazetelerde bile haber oldu , inanilmaz bir duyarsizlikla unutuldu gitti" ....
aykut barka : ben bir bilim adamiyim , yaşadiğim şehire ne olacağini düşünmessem hem insanlarima hem şehrime ihanet ederim .. diyor.... gazetelerde yer alamamaktan bahsediyor...
yorumcular belkide asrın en büyük felaketi diyorlar....

Ufff Ufff izlemeniz lazım , ciddi ciddi akşam akşam moralim bozuldu!!!!!![hline]Vanity is my favourite sin¹
¹kibir en sevdiğim günahtır
Link to comment
Sosyal ağlarda paylaş

Böyle işte anasını satıyım, iarecilerin anlayışı bu kadar ! Lan işte bariz belli, felaket kapıya dayandı, önlem alsana !

Ama yok kim uğraşır önlem almakla, bilim adamları abartıyor, dimi canım halkı paniğe sevk ediolar ayıp yaptıkları...

yinede seviyorum bu ülkeyi *! sinirden dişler gıcırdamaktadır *
Link to comment
Sosyal ağlarda paylaş

Bu ülkede iki şeye "Süfer(!)" değer verilir;
1-İnsanlara
2-insan hayatına...

Olduğu zamanda "Aha biz uyarmıştık!" diyecekler(Allah Göstermesin!)... Çünkü Herşey ortada.Çürük binalar,yetersizlik,a-b-c ..herşey ortaya dökülmüş şekilde önünde duruyor herkezin.Ama kimsenin gıkını çıkardığı yok.

istanbulda şu an konuşmadığım yengem şöyle bir şey demişti vaktiyle;
-Aman boşver yaa.Oranın zemini çürükmüş,"nasıl olsa deprem olacak" oradan almayalım evi..

Halen Şaka zannediliyor bazı şeyler..

Böyle olası bir durum için kendimi değil,olacak şehiri düşünüyorum.Dağcılık fedarasyonu-klüp,olmadı bireysel olarak, direk o bölgeye gideceğim yardım-kurtarma için.

Çadır kursam o bile yardımdır...[hline]Dream as u never die,live as you can die tomorrow
Always remember;death is only a Begining

Only in My Dreams Now...Curse!
Fear?i dont know what is it?..[Downloadable Avi]
Link to comment
Sosyal ağlarda paylaş

İzmit depremi hangisiydi, ilki mi ikincisi mi?
İlki olduktan hemen sonra Amerikadan dünya kadar bilim adamı gelmiş Türkiyeye. MIT' den felan gelmişler oyle ottan boktan yerlerden de değil yani. Adamlar zaten 2 sene önce bu bolgede deprem olacağını söylediklerinden bu bölgeyi inceleme altında tutuyorlarmış. Tabii ki bize de söylemişler ama biz gene takmamışız. Adamlar gelip araştırmayı yapınca anlıyorlar ki fay hattı kırılmamış. Hemen yetkililere düzce bölgesinde deprem olacağını bu sefer 2 sene gibi bir zamanları olmadığını her an olabileceğini söylemişler. Adamlar "biz bu depremi 6 ay oncesinden haber vermemize ragmen 2. depremde nasıl daha fazla insan öldü hala anlayamadık" diyorlardı. İlginç tabii. Her iki depremi de söylemiş olmalarına rağmen bizde tık yok.
Şimdi ise sıranın Istanbulda oldugunu söylüyorlar. Zaten son 50 yılda olan depremleri harita üzerinde işaretleyince sıranın istanulda oldugunu bir çocuk bile görebilir. Ama yine yapılan bir şey yok. Sadece köprüler sağlamlaştırılıyor. Allah' a emanet yaşıyoruz.
Link to comment
Sosyal ağlarda paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...