Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

"Google Suggestion" Türkiye'de

Ractamainus

Öne çıkan mesajlar

Ama benim takıldığım konu bu değil =)

Google Blog'a bakıyordum da.. Ne göreyim;
said:
Turkish fans can also search local stars from galatasaray or beşiktaş.

fenerbahçe'yi ezmişler =)
said:
Look up your favorite singers שלמה ארצי in Israel, and Ibrahim Tatlises in Turkey.

İbrahim Tatlıses ne huleyn! Başka adam mı bulamadın?

İşte burada

Sonra merak ettim, acaba İbrahim Tatlıses çok mu aranmış diye ama Eylül ayına baktığımızda sıralamada yok:
http://www.google.com/press/intl-zeitgeist.html#tr
Sosyal ağlarda paylaş

ya peki ben google da ingilizce arapça ibranice ne aratırsam aratayım ilk sayfa genellikle saçma sapan türk sitelerinden sonuçlarla dolu oluyor. bunların çoğu da sırf o site google da çıksın diye yaratılmış sahte sayfalar oluyor. bunun ayarı yok mudur 1-2 sene önceki google ımı istiyorum ben suyu çıktı yahu. türk siteleri sadece türkiyeden sayfaları işaretlediğimde çıksın istiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

google'ın yerelleştirme hizmeti o.. şöyle ki google sonuç çevirirken kullanıcının ip'sine, diline (ve kayıtlı kullanıcı ise arama geçmişine) bakarak en ilgili sonucu çevirmeye çalışıyor.

google.com.tr ise genel olarak türkiye'yi daha çok ilgilendiren sonuçları çevirir. google.com ise eskiden amerika için yerelleştirme hizmeti verirken, yaklaşık 6 aydır falan global hizmet veriyor.

bence en iyisi ihtiyacına göre seçip, arama yapmak. şuradan değiştirebilirsin:

@eternalus;
senin bilmediğin muhtemelen "türkiye'ye de suggestion hizmetine başlamış olduğu" idi ;)

bu arada başka bir şeyi farkettim, "google translate" hizmetine yeni BETA diller eklenmiş.. hani google türkiye de dilbilimci arıyor demiştim.. belki google translate'e türkçe'yi eklerler yakın zamanda..

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...