Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Izmir ve Cumhuriyet

sharky

Öne çıkan mesajlar

Her ne kadar böyle konular açmayı sevmesem de...

Bir süredir İzmir'de oturuyorum. Bu şehri pek sevdiğim söylenemez.. Fakat biraz önce resmen kalbimi çaldı tüm İzmirliler..

Müthiş bir gürültü.. Bando sesleri, ne oluyor diye sokağa baktığımda, Belediye Bandosu, hepsi pırıl pırıl, tempo tutarak ana caddeden geçiyorlar ( Bostanlı 'da ), arkadasında yüzlerce çocuk, onların arkasında yüzlerce insan.. Hep bir ağızdan "Çıktık Açık aalınlaa...." diye marş söylüyorlar.. İnsanların ellerine pankartlar.. İnanılmaz bir görüntü..

Fanatik milliyetçi bir insan değilim.. Hatta çoğu zaman Türk olma konseptine bok atarım.. Ama şu görüntü, - kanımda mı var nedir - resmen insanın gözlerini yaşartıyor.

Helal olsun be İzmir.. Helal olsun.[hline]There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't..
Ethernass Sys. Adm., Sys. Security Prv., Ethernass Rsp.
www.ekohost.net
]www.ekohost.net
Sosyal ağlarda paylaş

Daha önce Fener Alayı falan gördüm bir çok defa..

Ama hiç halk ile beraber bu kadar coşkuyu bir anda görmedim, bu tür bir durumda..[hline]There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't..
Ethernass Sys. Adm., Sys. Security Prv., Ethernass Rsp.
www.ekohost.net
]www.ekohost.net
Sosyal ağlarda paylaş

Sharky sizin ordan geçtikten sonra bizim burda yani Atakent - Venedik Sitesininin de önünden geçtiler gerçekten harikaydı dürbünle izledim daha net gorebilmek için. :)[hline]Tek bir Desen, ikiye ayrılmış
Kırıldığı için daha da güçlü
- Marit
-------------------------
Son Başlangıçtır!
------------
Sosyal ağlarda paylaş

İzmirde 20 senenden beri yaşıyorum bunların hepsi palavra. Kablonet bilem 20 seneden anca geldi. Metroyu felam heralde artık 80 yaşımda görcem diyom belki oda nasip omaz.

Ama yinede İzmiri Seviyyorum. Cumhuriyet'i daha fazla seviyorum.

Ne Mutlu Türküm Diyene
Mustafa Kemal Atatürk

Belirteyim dedim :)[hline]Kibir En Sevdiğim Günahtır....

[Bu mesaj amarcord tarafından 28 October 2003 14:07 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Bundan 3 yıl fln önceydi sanırım belki 4 yıl tam olarak emin değilim.
Ben istanbul Bahçelievlerde oturuyorum bilenler bilir burada
Adnan Kahveci Bulvarı var (ismi siyasi fln deil sadece anısına verilmiş bi isim)

86 yılından beri Bu semtteyim hayatımda bukadar güzel bir gece görmedim Bahçelievlerde
Birçok okul ellerinde bayraklar bandolar eşliğinde caddeden geçiyor hertaraf kırmızı beyaz marşlar söyleniyor
Gece olması olaya farklı bir hawa katıyor. Gecenin karanlığında o ışıklar marşlar başka yankılanıyor..

Gerçekten çok güzel bir ortamdı tekrar görmek isterdim ama şu sıralar nasipmidir bilmiyorum akp ye katılmış bir belediyebaşkanı var. Olay siyasete dökülmesin ama umarım tekrar böyle bir organizasyon yaparlar..

Bu arada yarın mecidiyeköyde saat 12 de Dünyanın en büyük ulusal bayrağı açılıcak ben gidemicem ama bu tür ortamlardan hoşlananlara duyrulur. CNN fln canlıyayında vericekmiş diye duydum.
Bayrağın altındada 100 bin kişi toplanması bekleniyomuş Umarum süistimal eden olmaz bu gösteriyi..

Gidebilen gitsin arkadaşlar keşke mümkün olsa bende gitsem..[hline] V ò d à n | ICQ : # 651567
Sosyal ağlarda paylaş

Bu sehırde Bence ulasım o kadar kolay kı, bılmen yeterlı, ıstedıgın her yere cok rahat bır sekılde gıdebılırsın, ulasıma hıc laf etmeyın,
pazar gunku yuruyuse gelınce, bızde ege uni. olarak yuruduk ve super zevklı bır yuruyustu,
halkın alkıslaması o kadar guzel bısey kı, hele o cosku bıtırıyo zaten bızı,
yarın kı programa gelınce yarın saat 21 de gun dogdu meydanından yuruyus baslıyacak 21 30 da cumhurıyet meydanında oluncak ve mazhar fuat ozkan konserı olacak[hline]Death will come on wings of song,
A song of long and winding guile,
And in the end your end I wend,
And in the end, a harp will smile!
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...