Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

2.3 PTR patch notes

Sparkcaster

Öne çıkan mesajlar

http://eu.wowarmory.com/character-sheet.xml?r=Sporeggar&n=Cyromancer
Forumlarda arena yapamıyorum diye zırladığım char budur işte. Zaten bir pvp charı olmadığı aşikar. Ama fire'ı seven ve pvp yapmak isteyen garip bi kişilik olduğum için problemlerim de katlanıyo. 5 maçtan 3 ünü kaybediyoruz. 2vs2 retri pala ile (kahkaha atmayın, artık holy. Ama hala yetersiziz). General general team member arayabilecek biri değilim. Gökten de inmeyeceğine göre elimdekilerle yetinmeliyim. Ama gerçekten çok zor.

Birkere Lockların pvp de okadar da imba olmadığını öğrendim. +850 spell damage'ımla (5000+ pompyro) + (2000+ fireblast) ve 1200-1400 crit tick arcane missilelarımla counterspell sayesinde lockları instant olmasada kesebiliyorum. Fakat karakterim okadar 'bala' adam kesiyo ki, hiçbi elle tutulur yönü yok. Crit gelirse yaşadım. Gelmezse byebye...

Hedefim 1100 spell damage. 1 hafta içinde thrallmar exalted + full spellstrike seti de dizerek non raid itemlarla ne boyutlarda damage'a sahip olduğumu görücem. Eğer hala pvp de iş yapamazsam frost'a fln geçmem. Arena hayatıma elveda derim.

Tabi ben niye bu kadar dil döktüm? Moralim bozuldu bugün. rating zor, lock-rogue çok... Fire-mage arena yapacaksa hız+şans onunla olmalı.

(Bu tecrübelerimi düşük rating sahibi karşılaştığım teamlerle edindim. Yok 2400 ratinglerde sen lock kesemezsin diye çıkışmayın, şöyle böyle demeyin. Ben 2400 görmedim. Frozen shadow set giymiş locklar charın hakkını veremiyosa ölüyorlar. Herkez charın hakkını veremezse kaybeder tabiiki. Ama arkanızda sizi koruyan bir healer varsa ve mage iseniz, lockun size karşı hiçbi şansı yok malesef.)

Hatta ben arcane/fire mage den hafiften tırsmaya başladım. Sahip olduğum spell damage ikiye katlansa ve 2vs2 de yanıma disciple pri alıp powerinfuse olsam... ups ups.. düşünmek istemiyorum. Bide bg lerde spell damage ı %20 arttıran bi buff var. Tabi arena değil ama genede söyliyim dedim :)

Sosyal ağlarda paylaş

Iste nolur o zaman biliyor musun Marveloth?
Karsina Frost Mage gelir. Pom/Pyro'nu Iceblocklar. Aaaa dersin. =]
Sorun su ki sana Charge atmis bir Warrior'u ya da CoS'lu bir Rogue'u ustunden atamazsin Ice Block olmadan. Fire Mage olarak arenada is yapamamanin nedeni bu. Yoksa dmg anlaminda tabii ki Frost Mage'den cok potansiyelin var. Lakin yeterince Snare yapamiyorsun ve cok vulnerablesin.
Ustune Barrier yokken de hicbir Mage'e cast ettirmiyorlar. 2400'lerden bahsetmiyorum bu arada. 1700'den sonra bile boyle bu.
Sosyal ağlarda paylaş

Benim uyguladığım tahtik şu. Ya aslında 1-2 taktik olamaz tabiiki ama en çok uyguladığım.

Frostmage'e=> Spellsteal + counterspell
elime geçen birkaç sn de nuke... Zaten pom için macro kullandığım için daha hiç blocklayan olmadı. Resisti saymazsak. Warrior üzerime charge yaparsa paladinim sayesinde zor da olsa uzaklaşıyorum. nova , slow , blink , sheep. Bunlardan birkaçı yeterli oluyo. Rogue dan kurtulması daha zor. Ama warrior u charge menzili içinde melee attack menzili dışında tutmayı başarırsam slow ve nova ile. Bikaç arcane missile ve palamın desteğiyle o warrio ölü warriordur.

Dediklerinde gayet haklısın. Ben sadece istisnalardan bahsediyorum. Şans üzerine kurulu bir arena team yönetiyoruz. Tmm belki ağlamaya hakkım olmayabilir ama ortada bir fire mage sevgisi var :) İşin komik yanı da ne biliyomusun. Gladiator seti sadece çekli şemali için istiyorum. Belki frost a geçerim dizince. Ama arenada fie oynamak için tier setler lazım :) Günde min 10 saat wow oynayan biri olmamın verdiği avantajla da bu saçmalığı sürdürücem eheh. Yeni bi akım başlatsam hatta. Tier setle arena :S
Sosyal ağlarda paylaş

Aluriel said:
3 parca Spellfire seti giymişsin 0 stamina. 6500 hp cok düşük ayrıca. Bence talent sorunu değil, gear sorunu var sende.

Stam gem takarsam, canlı bomba hayalime aykırı. Max damage ve crit itemlarla kestin kestin. Kesemedin yattın. Ayrıca 700 damage absorb eden bir mana shield var lol. Lüffen küçümsemeyin.

Fire mage in arenadaki bir diğer problemi ise mana. Bitiyor.... Arcane Power açıldığında oluk oluk mana gidiyo. 10k ya yakın manam bile yetmiyor. 2 rakibi keserken evo kullandığım oldu.

Talentlardan zaten memnunum. İster molten armor açim %10 şansla her vuruşun stun etme şansı var. Fire dan verdiğim ilk 5 talentla moltenin karışımı. Yada İce Armor + pala buffı ile %25 lerde damage reduction olsun. Hoş yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Mage olarak söylüyorum iceblock trainable olursa lock gibi birşey oluruz biz. Fazla güçlü birşey bir fire mage'in elinde block.

Hunter'larda da scatter olmamalı, o da rezalet. Ayrıca fire mage'ler rogue meat olurlar arenada. Yani clos basıp çat çut çat yatarsın arcane olarak. Ayrıca frost daha çok skill gerektirir, çok daha ince oynanır. Tek sorun resto druid ve shamanlara karşı mana'yı akıllı kullanman. Zira manan yetmez düz kesmeye.
Sosyal ağlarda paylaş

Rogueların cloak'u, slow'u resistlemiyo. Nezaman üzerime doğru bi shadowrogue koşmaya başlasa slow + blink.

Frost mage ile kesilmeyen karakter druiddir. Fire mage ile en kolay kesilenlerden biri druid. Spec i ne olursa olsun bear cat formdan çıkıp da heal a geçerse zaten sonu oluyo. Karakterine hakim bi druidi nova da salise tutamazsın.

Ice Block trainable... hmm. Bence o frosta özel bi talenttı.. Çok da yakışıyo. Elime geçerse kötü amaçlarım için kullanırım :)
Sosyal ağlarda paylaş

IB olan bi fire mage oyle imba olcak falan demissinizde sacmalamayn

6 7k pyro vuran mage de stam falan yoktur spellfire hede hodo giyer % 7 int bonus hede hodo derken 1300 dmg yaparsin suanki diger gearlarla ama o stam ve resille pyroyu attiktan sonra cokda bise yapamssin yani IB de olsa IB bittikten sonra yatarsn :)

yani soyle dusunun.hakkatten pompyro yu cok fazla takmanin anlami yok.arenada 10 sn suren maclar cok az gorursunuz 2k ustu ratingde.dogal olarakda fire mage ap ile cok fazla mana yedigi icin falan cok fazla bise yapamio zaten dogal olarak sadece IB ilk wave den kurtulmasini yada ne bilim olmesini biraz geciktirir.ıce barrier falanda olmadigi icin cok bise yapamaz yani.

ha kimse bahsetmemis de korkmaiz gereken bi mage varsa IB trainable olursa.

oda AP alan, shattere veren frost mage :) ondan korkulabilir sanrm :)
Sosyal ağlarda paylaş

arcane gittiginde tam hesaplayamiorm suan ama yaklasik bi 1000 in ustune cikar sanrm dmg in arena geariyla.

appomfrostbolt bile cogu zaman yeter
sanki water elemental cokmu biseye yario?

2k+ ratingde maclar 3 4 dakka suruyo
kafasi calisan warriorlar locklar ilk elemi indirio banishlio hede hodo

yani soyle dusunmek lazim
appompyro with IB mi yoksa benim dedigimmi?
tabi tamamen arena icin konusuorm ben

duz BG de zaten spellfire i giy pompyro al ego tatmin et sorun yok lol
Sosyal ağlarda paylaş

yaw dikkat etmedn sanrm ama ben deepfrost mage vs apfrost mage i karsılastırmıyorum.

pompyro mage den korkacaginiza ondan korkun dedim.

ama iddia ediorm 1x deepfrostmage ve 1x apfrost magei cok az takim durdurur oyle bise olursa.

edit : ben valla duz bg de beni heallayanlara usenmeyip whispden tesekkur ediorm :D 320+ days played time li mage im var cok az rastladm boyle biseye :D
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...