Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Half Life 2: Episode 2

Lopeth

Öne çıkan mesajlar

abi ona bakarsan opposing force'da öyle ahım şahım dallandırmıyor hikayeyi. Ben pc için çıkan official bütün oyunlarını sırası ile saydım.

Ayrıca Blue Shift'i oynamayan adam Barney'i nerden tanıyacak. Opposing force'da daha az katkı var bizim gordon babanın hikayesine.

exp. pack'siz de hikaye anlaşılıyor tabi o ayrı.
Sosyal ağlarda paylaş

harbi ya adriana noldu adam karanlıkta takıldı kaldı ;(

bir de gman ile ilgili ufak spoiler :

[spo]alyxin iyileşme sahnesinde var evet
bir de benim yakalayabildiğim araba almaya gidiyorsunuz ya, orada sola doğru bakarsanız göreceksiniz nocliple falan yakalayıp öldürsek ne olur acaba ?.[/spo]

edit : ayrıca bu sefer ben mi kötü oynadım bilemiyorum, yarısına geldiğim halde ep1 in toplam süresinin çok az altında bir süre harcadım. o kadar da kısa değildi bence.

[ Mesaj 11 Ekim 2007, Perşembe - 13:56 tarihinde, Fly tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

hakkaten süpermiş. bitti. bu arada portal 4.7, ep2 5.6 saat sürmüş bitirmesi. yani oyun çok akıcı olduğundan kısa geliyor biraz da herhalde hehe.
achievementslerde %50 de kalmışım ama hakkaten çook zor olanları var. en sonda hiç bina patlamadan nasıl kurtaracaz paçayı mesela :)
bi de sonunda üzüldüm ya kötü oldu.
Sosyal ağlarda paylaş

Asıl olay garden gnome'da. Abi chapter 1 de bulduğun bahçe cücesini( süsler varya)- comm centerda yatağın altında. Bütüüüün oyun boyunca taşıyıp rokete bindirmen gerekiyor. Eheh bir adam delirmiş " araba ile götürürken rahat durmuyor ben de gravity gun ile fırlatıp araba ile gidiyorum, bulup gene fırlatıyorum, gene düştüğü noktaya araba ile gidiyorum" demiş :).

BU arada neighborhood watch zor gerçekten, 1 tane stalker'e yetişmek çok zor özellikle sonrası rahat.

Grub'lar tek oyunda bitmiyor. Yeni oyun açıp ezeceksin.

Bu arada birçoğunuz farketmemiş olabilir half life 2, half life episode 1'e de achievement'lar eklenmiş.

Bütün serilerdeki toplam achievement'lar 1000 puan değerinde içinde hl2+ep1+ep2+tf2+portal var işte. Netten bulabilirsiniz. Ayrıca secret achievements da varmış. Bakalım ne zaman bulacağız.
Sosyal ağlarda paylaş

[spo]güçlü ama bi sınırı vardır, yani koca orduyu da öldürecek değil ya :) beyin gücüyle durduruyo falan ama biri iki kurşun sıksa patlayacak iğrenç bi solucana benziyo sonuçta. ama ben neden dog'dan kaçtılar onu anlamadım. beyni yok diye söz geçiremiyolar diye mi acaba?[/spo]
Sosyal ağlarda paylaş

[spo]muhtemelen, sabitlese emecek bir yeri yok falan diye kaçmıştır. veya ikisi bir arada daha kuvvetli zihin saldırısı yapıyorlardır belki (tamamen siyah-beyaz oluyor mesela son sahnede, öncekinde tek iken renkler kayıyordu biraz sadece)

ama hala saçma geliyor ya koskoca advisorlar gelmiş lök diye giriyorlar lol. baskın olsa böyle 100 kadar combine soldier inse tavandan camdan falan veya bir headcrab füzesi düşse adamın kafasına yadırgamayacaktım da senaryoyu nasıl devam ettirsek diye saçmalamışlar bence.

bir de dog böyle aniden kıpraşınca bir şey olacağını biliyorlar, niye beklemediler ki ?[/spo]

ve gordon konuşacak falan diyorlardı ilerki oyunlarda , ne derece doğru ?

[ Mesaj 12 Ekim 2007, Cuma - 22:48 tarihinde, Fly tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

hmm farketmemişim ya al git diyordu sanki magnusson

evet katılıyorum sonu memnun etmedi beni. cliffhanger yapacağız diye kasıntı bir şey ayarlamışlar.

gordonum o kadar iş verdik strider mtrider az otur soluklan hele, borealise sonra gideriz deseler, biz de uykuya dalsak o arada çok daha mantıklı olurdu.

oyunun içine o kadar girmişken son sahnede
[spo]combine advisor[/spo]

ların hop diye girmesinin ardından adrian shephard da az sonra yanıma gelir herhalde dedim. etkileyici olması gereken olayı örttü bence bu hataları, ziyan ettiler
[spo]eli vance'ı[/spo]

oynamamış olan varsa diye

[ Mesaj 12 Ekim 2007, Cuma - 23:59 tarihinde, Fly tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

abi ben yıllardır bağırıyorum EDRIIIYIIIN EDRIYIIIIN diye kimse duymuyor :D.

Bu arada advisor ile adrian karşılıklı girse süper olurdu. Hatta displacer gun ile biz vurulusak da gene o training odasına dönsek falan filan ( fantaziye gel :) )

Bu arada Half-life decay diye birşey varmış . O training room'daki kadın rehber varya hazard suit'li. Onla oynuyormuşuz. Ps2 için çıkmış zamanında tabi duymamış olmamız normal.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
hayır kendileri gelip öldürsünler direk bu kadar güçlülerse stalker mtalker ne kasıyorlar ki ?

oyunu daha oynamadım ama şuna cevap veriyim.

adamların amaçları, dünyayı ele geçirmek , yoketmek değil.
stalker felan insanları kontrol etmek için yollanan askerler.

hani şey gibi olmuş senin dediğin,
"e madem amerika'nın elinde hidrojen bombası var, neden ırak'ı işgal etmek için onları yollamadılar da tank felan gibi şeylerle uğraştılar"

sonuçta işgal edicekler, yoketmiyecekler :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...