Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Korkuyorum lan

Spastik_Serce

Öne çıkan mesajlar

sturmbrightblade
üye [şikayet et]
§ 02 Ekim 2007, Salı - 18:10 [ özel msj ]
qeeeas eziq herif.
la olm eziqler basti yaf.

sturmbrightblade
üye [şikayet et]
§ 06 Eylül 2007, Perşembe - 23:04 [ özel msj ]
Acaba doğru düzgün bir şekilde "Sturm Brightblade" veya doğrudan "Sturm" yapabilir misiniz?
Taa 2004 te üye oldum eve adsl gelmişti yeni yeni,bilgisayar da yeniydi,ilk defa dragonlance okuyordum o aralar.Yazıp geçtim böyle.Evet..Erm?

Naptılar kuzum sana?
Sosyal ağlarda paylaş

Birşey olmadı,Sadece arkadaşlarımla manyaklık,saçmalamalık,hıyarlık yapıyoruz yoksa iyi bir knight of the sword umdur ben.

[ Mesaj 02 Ekim 2007, Salı - 18:14 tarihinde, sturmbrightblade tarafından güncellenmiştir ]

[ Mesaj 02 Ekim 2007, Salı - 18:14 tarihinde, sturmbrightblade tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Hamamböcekleri 3 e ayrılır.
Alman - Amerikan - Şark(Oriental)

Kalorifer Böcüü dediğimiz Alman Hamamböcüü sarı kahvrengi arası bir renkte olur. Yumurtlama süreleri 3 haftardır. Bir adet böcekten 100 lerce yumurta çıkabilir. Yumurtadan çıkan bir böcek 3 hafta içinde yumurtlamaya hazır hale gelir ve bunu yaparda emin olabilirsiniz :D

Bunların daha büyük ve kanatlı olanlarına Amerikan Hamamböcüü diyoruz.

Birde Siyah renkte genelde kafa bölgesi diğer iki ırkdağına göre daha oval olan Şark hamamböcüü var. Bunlar nemli bölgelerde yaşarlar. Genelde su giderlerinden gelirler. Tırmanma özellikleri çok çok düşüktür. Üreme konusunda diğer ırkdaşlarından geri kalmazlar.

Alman hamamböcekleri evlerde en çok rastlanılanı. Dışarıdan yürüyerek gelmezler. Sadece taşıma yolu ile gelirler. Yani bakkaldan marketten aldığınız bilimum zerzervatın içinde bulunduğu poşetin köşeciğinde 2-3 yumurtasının bulunması onun haince evinizi sarmasını sağlar. Veya dışarıdan gelen karton koliler en sevdiği yumurtlama bölgeleri.

Bunlarla sorununuz varsa ilaçlatın terlikle peşinden koşup maymun olmaktan iyidir :D Yada ilaç alın ama sakın tarım ilacı almayın akciğer kanseri riskini ileri derecede arttırıyo. Su bazlı sağlık bakanlığından onaylı insektisit kullanın.

Garbage için çok ciddi oldu sanırım :D
Sosyal ağlarda paylaş

Önce böcüü kocaman bir bardağın içine kapat.Üstüne metalden bir ççay tabağı koy ve birlikte tutup ters çevir.Daha sonra bu şeyi ocağın üstüne koy ve ocağı yak.bardak büyük olduğundan böcek yavaş yavaş ısınacak ardından çıkmak için bardağın yukarda kalan kısmına kolları kopana kadar vuracaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

İşkence part II:

Böcük kanatlı bir hayvansa kanatlarını koparıp cımbızla rendeyi üstüne kapatın(Yalnız bu bir el rendesi olmalı)
Daha sonra altına bir tabak kapatıp pişen yemek tenceresinin üstüne koyun.Böcüğün içindeki bütün su dışarı çıkacak,böcük susuzluktan ölmek üzereyken dışarı çıkmaya çalışırken rende yüzünden kolları kopacak,böcek mevta olacaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...