Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yaşlanıyoruz!!! (Allammm bende mi :-D )

fedaykin

Öne çıkan mesajlar

Bugün üniversite ögrencilerinin çogunlugunu 1983 dogumlular ve daha küçükler olusturuyor. "gençlik" onlara deniyor.

Onlar için tek bir Almanya var ve SSCB, Çekoslovakya, Yugoslavya gibi ülkeleri tanimiyorlar..

Soguk Savasi bir bilgisayar oyunu saniyorlar.

AIDS dogduklarindan beri var.

CD dogduklarindan beri var.

Michael Jackson onlar dogdugunda beyazdi.

Bülent Ersoy onlar dogdugunda kadindi.

Eski filmlerde Ajda Pekkan'i görseler tanimazlar.

Küçük Emrah'i, Emrah'n gayrimesru oglu saniyorlar.

Ridvan Dilmen onlar için sadece bir TV spor yorumcusu ve ona neden "seytan" dendigini bilmiyorlar.

Kenan Evren onlar için tonton bir ressam.

Onlar için "Çarli'nin Melekleri" ve "Görevimiz Tehlike" sadece geçen senenin yeni vizyon filmleri.

Siyah beyaz bir bilgisayar ekrani olabilecegini düsünemezler.

Pac-Man'i bilmezler. Amiga ve Commodore 64'leri olmadi hiç.

Siyah beyaz bir televizyon olabilecegine inanmazlar ve uzaktan kumanda olmadan nasil kanal degistirilecegini bilmezler.

Balkonda hiç anten ayari yapmadilar.

Sadece tek bir kanalin günde belirli saatlerde yayin yaptigi dönemlerde dinozorlarin da yasadigini düsünürler.

Dallas'i sadece NBA maçlarindan bilirler.

Flamingo Yolu ise sadece bir bar adý olabilir onlar için.

John Travolta'yi hep balik etli ve yuvarlak hatli olarak gördüler ve onun nasil olup da bir dans ilahi olabildigini hayal bile edemezler.

Ve bizler de üniversitedeyken cep telefonsuz nasil yasayabildigimize akil erdiremezler..

Simdi bakalim yaslaniyor muyuz bir görelim.....

1. Yukarida yazilanlari anliyor ve gülümsüyorsun.

2. Artik disarda geçirilen bir gecenin ardindan ögleden sonraya kadar uyumaya ihtiyacin var.

3. Arkadaslarin evleniyor.

4. Küçücük çocuklarin bilgisayarla nasil çok rahat oynayabildiklerine her zaman hayret ediyorsun.

5. Liseli gençlerin ellerinde cep telefonlarini görünce kafani salliyorsun.

6. Isine her geçen gün daha çok baglaniyorsun. Artik o senin hayatin.

7. Arkadaslarinla hergün telefonda daha az vakit geçiriyorsun.

8. Zaman zaman arkadaslarinla bulusup, beraber yasadiginiz komik olaylarý tekrar tekrar anlatip, eski güzel günleri yadediyorsun.

9. Bu maili okuduktan sonra bunu bazi arkadaslariniza forward
etmeyi düsünüyorsun. Onlarin da bunu begeneceklerini düsünüyorsun..;)))))

Evet kabul etsek de etmesek de hepimiz yavas yavas yaslaniyoruz. Kimimiz Peter Pan kompleksi ile bir süre daha çocuk kalmak için türlü maskaraliklar yapiyor gençler gibi giyinipkonusmaya çalisiyor, kimimiz ise Kaptan Hook kompleksi ile büyüdügünün farkinda fakat yaslanmamak için zamanin aktigini inkar ediyor. Her bir tik-tak onlari iliklerine kadar titretiyor ve nerde çalisan bir saat görseler parçalamak istiyorlar. Onlara yasliliklarini hatirlatan Peter Pan'lara da düsmanlar.

Evet simdi içindeki son Peter Pan'i uyandir ve bu maili tanidigin tüm Kaptan Hook'lara forward ederek günlerini rezil et. Mümkünse ilisikte bir kaç da beraber çekilmis küçüklük resmi yolla. Yoksa seninkiler hep siyah beyaz mi?[hline]Özgürlüğün değerini ancak onu kaybedince anlarsınız. En zavallı insan ise esaret altındayken kendisini özgür zannedendir.
[ no pain, no gain ]
Sosyal ağlarda paylaş

Bana e-posta olarak geldi de bir anda yaşlandığımı hissettim ve aynı anda yüzümde bir sırıtış belirdi. Bende buraya koyayım dedim.[hline]Özgürlüğün değerini ancak onu kaybedince anlarsınız. En zavallı insan ise esaret altındayken kendisini özgür zannedendir.
[ no pain, no gain ]
Sosyal ağlarda paylaş

O zaman bu e-postayi kim yollamissa gencleri ezmis direk. 19 yasindayim ve yukarda yazanlarin cogu benim icin gecerli degil :) , cocuklar icin gecerli desek daha iyi olur ya da ben de mi yaslanmisim??

"Pac-Man'i bilmezler. Amiga ve Commodore 64'leri olmadi hiç." ne demek abi 88-89dan beri bilgisayarla ugrasiyorum Turkiye'de Amiga'nin yayginlasmasini yardimci olanlardan biri sayiyorum kendimi, zamaninda neler yaratiyorduk o bilgisayarlarla kucuk yasta 20+ yaslarinda adamlarla takiliyodum ben simdi cogu 40a vardilar nerdeyse.. Zaten bu forumda takilanlar yaslarina gore cok daha seviyeliler, 15 yasindaki biriyle bile guzel muhabbet edebiliyorsun, diger forumlarda dusunemiyorum bile :) .[hline]With his holy cross raised high, he shouts a warcry against evil.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu thread'in açılmasının bugün benim için bir önemi olmayabilir.
Ama insan oturup derin düşüncelere dalınca o kadar insanın boşu boşuna "Ahh lise yıllarımız ne kadar güzeldi." demediğine hak veriyor tabii ki.

Bu thread açıldı çünkü "Gençliğimin Değeri"ni anlamam ve kavramam gerekiyordu.

Her yaşadığımız berbat sabah sona biraz daha yaklaştığını ve yatmak üzere mutfağa su almaya gittiğinde yaşama biraz daha sıkı sıkı sarılıyorsan , işte o zaman yaşlanmışsındır...[hline]"Here is wisdom. Let him hath understanding count the number of the beast: for it is the number of a man; and his number is 666."
Book of Revelation Chapter 13 Verse 18

Sosyal ağlarda paylaş

Değerini bilmek birşey ifade etmiyor aslında bir yerden sonra.
ben lisede de biliyordum lise bitince arıycamı üniversitede de biliyordum bitince arayacağımı. evet bittiler. ve aradım. ama değer bilmek birşeyi değiştirmedi. belkide bittiğinde eksikliğini çekeceğini bilmemek daha güzel bile olabilir. bilmiyorum karışık mevzular :)[hline]
Faster than light.

...And me

DiMarziolu Strat Squier satılıktır.
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
Ben 84lüyüm ne Cdsi vardı bre benim zamanımda annem eve koca koca floopy disketleri getirirdi onlara cdmi denirdi :p
Bazılaır doğru bazıları yanlış ama yaşlanma konusunda haklısınız[hline]Você Cría Os Mundos Que Nós Os destruímos
Virus,SatanixVirus,Satan-Virus,Virus-Satan,Satanix.
Trex DragonSlayerz Paladin of alb/exc
Viru Jan-Tiran BH of the Ecl The solo
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
said:
Justin, 26 October 2003 17:42 tarihinde demiş ki:
snrm 84lüsün yada 85
88 de bilgisayarla uğraşmaya başlamışsın?
3-4 yaşında nası bilgisayarla uğraşıodun kardeşim
ehe[hline]cRn

E doğal ben 84lüyüm ve 3 4 yaşında bilgisayara kavuştum annem program hazırlıyordu o yıllarda oda saolsun basit basit oyunlar oynattırıyordu cart curt uğraşmak demeklen illaki gidip program yazmakmı gerekiyor[hline]Você Cría Os Mundos Que Nós Os destruímos
Virus,SatanixVirus,Satan-Virus,Virus-Satan,Satanix.
Trex DragonSlayerz Paladin of alb/exc
Viru Jan-Tiran BH of the Ecl The solo
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...