Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

DSLR makine tavsiyesi

Overseer

Öne çıkan mesajlar

kaç paran var bilsek...

artık çok ucuza güzel setler yapılabiliyo.

pentax k100d + 18-55 + 55-200 + 50 1.4 FA
gibi bi set 700 dolara filan alınabilir mesela. ben tavsiye ederim.

bu çok şeyi bir nebze yapabilmek için iyi bi set. daha detaylı istekler varsa ona göre de yorum yapılır.

şöyle bişi var mesela, avuç içi kadar mutluluk:

450 dolara filan alınır. compact makine parası. görüntü kalitesi ve kullanımı da süper.

Sosyal ağlarda paylaş

1.5milyar diyosan bi süre lens almıcaksın kit lens ile takılıcaksın demek..
Canon'un kit lensleri bilmiyorum biliyomusun pek iştah veren cinsten değil.. Nikon'un çok daha iyi kit lensleri..
1.5milyara bugun makina almaya gitsem d80 yada sony alırdım sanırım, sony'İ gerçi uzun zamandır takip etmedim a700 çıkarmış falan..
Sosyal ağlarda paylaş

Nikonda D300 ve D3 çıkardı son olarak, sensör olarak da CCD'den CMOS'a döndü, canon gibi...
D200 önermem bu sebeple, kendim D200 kullanmama rağmen bekleyip sonuçları görmekte fayda var D300 ile arasındaki.
Nikon olarak önerebileceğim D70s + iyi bir lens (lensler)
Nikon 18-70 veya Tamron 17-50 f2.8 + sigma 10-20 + 50mm f1.8 + olarak imkan varsa 70-300 VR
Dehşet bir set olur elinde lens olarak, sonrasında gerek duyarsan daha üst bir makina alırsın.
Kısa DSLR deneyimimle sana verebileceğim yegane tavsiye paranın %30'unu makinaya %70'ini lens'e harmacan olur.
Elinde iyi lensler olduktan sonra makinanın önemi minimuma düşüyor. Zor şartlar altında çalışmadıktan sonrada fark olmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...