Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Empire Total War

Farinal

Öne çıkan mesajlar

Eeht said:
bişiler soracağım oynıyanlardan cevap bekliyorum.

atlılar ne alemde?
osmanlıda nasıl üniteler var
melee üniteler tüfekli ünitelere karşı nasıl?

atlılar diğer serilerdeki gibi etkin değil tabi, fakat yinede çeşitli. esasında öyle de olmak zorunda o çağın koşullarına göre. yani düzgün konumlanmış ve morali yerinde bir piyade hattına cepheden taarruz etmeye kalkarsan pişman olmaya bile vaktin olmaz. hatta bazı topçu birlikleri atlılar gibi fazla haraketli birimlere karşı özellikle etkili olacak şekilde yapılmış.

osmanlıyı özellikle incelemedim bilmiyorum henüz. ama tahminen genelde tüm diğer strateji oyunlarında olduğu gibi topçusu ve yeniçerileri etkilidir diye tahmin ediyorum.

tüfekli ünite mecbur kalınca melee yapıyor zaten. bir bakıma aynı şey. çünkü süngüleşme var oyunda. onun haricinde atlıların bir çoğu melee dalıyor zaten kılıç yada mızrakla.

birde oyunun grafik motoru malum bir önceki oyuna göre sistemi daha zorlar bir yapıya sahip. tarihte bu savaşta bilmem kaç bin asker yer alıyordu, neden asker sayısı bu kadar az deniyor da. iyi de hangi makina kaldıracak o kadar detayı? :)
Sosyal ağlarda paylaş

ya bu oyunu yapan firma CA, adamlar sadece bunun üzerine çalışıyor taa shogundan beri. ve ben o dönemden beri her total warı takip ettim, oynadım. hiçte fail falan olmadı bu seride bugüne kadar. CA her zaman daha iyiye taşıdı seriyi, o yüzden burda epic fail diye yırtınanları hiç sallamayın. ve kendiniz mutlaka oynayın, deneyin.
Sosyal ağlarda paylaş

empire total war un kapsadığı zaman diliminde geçen savaşların meraklısı da var (hem de oldukça fazla) o yüzden bunun faturasını tüm oyuna kesmeyi doğru bulmuyorum açıkçası. üstelik adamlar oyunun harita üstündeki kısmına eklentiler yapmışlar onlara da bakmak lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

Çok büyük beklentim vardı ama oyun tam bir balon çıktı. Belki birşeyi kaçırmışımdır diye tekrar tekrar açtım oyunu ama malesef. Totalwar serisinden böyle bir oyun çıkmasını beklemiyordum. (ki bu dönemi çok severim) Bari barutlu savaş üzerine oyun yapınca barut konusunu biraz derin alsalarmış. TW2 de bile muskeeterlar bunlardan daha iyi savaşıyorlardı. Olmamış.. Üzüldüm.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben demoyu oynadım ve bir saçmalıkla karşılaştım tam sürümde var mı bilmiyorum.Şu Amerika-İngiltere savaşında artık kazanmak üzereydim ama Amerikalı sadece bir birlik(generali,diğer birlikler ölmüştü yani) kalmıştı.Bu birlik haritada ev,kilise karışımı binanın içine girdi.Bende üç birlik vardı dışardan ateş ettim,evin içerisine saldırdım ama fayda etmedi.Hepsini harcadı.Son generalle açık alanda saldırdım elim mahkum patır patır döküldüler tabii.Bu beni oyundan soğuttu açıkçası.
İkincisi meleede adamların hareketleri,savaşma şekilleri mtw2deki gibi canlı gelmedi.Savaşlar zaten silah ve karşılıklı ateş şeklinde iken meleeyi daha canlı hareketli yapmalılardı.
Sosyal ağlarda paylaş

pronoit said:
sorun şu ki total war un olayı meydan muharebesi. barut ve top ile hatti çiz izleden öteye gitmemesi gereken bir dönemden bahsediyoruz. dedim gibi geçiş dönemleri kolpa. oyun değil. rome 2 total war gelsin şenlensin ortam.

bu matık ile meydan muharebesi dediğiniz bodozdan dalma burada o yok burada gerçek anlamda taktik geliştirmek zorundasın bu oyunda söylenenin aksine süvari çok önemli yeterki nasıl kullanıcağını bil
Sosyal ağlarda paylaş

Mighty_THoR said:
pronoit said:
sorun şu ki total war un olayı meydan muharebesi. barut ve top ile hatti çiz izleden öteye gitmemesi gereken bir dönemden bahsediyoruz. dedim gibi geçiş dönemleri kolpa. oyun değil. rome 2 total war gelsin şenlensin ortam.

bu matık ile meydan muharebesi dediğiniz bodozdan dalma burada o yok burada gerçek anlamda taktik geliştirmek zorundasın bu oyunda söylenenin aksine süvari çok önemli yeterki nasıl kullanıcağını bil

strateji geliştirebilcene inanyorsan seni dawn of war 2 ile starcraft'a bekleriz
Sosyal ağlarda paylaş

pronoit said:
Mighty_THoR said:
pronoit said:

strateji geliştirebilcene inanyorsan seni dawn of war 2 ile starcraft'a bekleriz

dow 2 oynayan biri olarak taktik denen hadiseden çok uzak görüyorum.herşey başlangıçtan ibaret eldar marine bolter/shuriken orc/tyran zerg ile başlıyor daha değişik birşey görmedim
Sosyal ağlarda paylaş

Mighty_THoR said:
pronoit said:
Mighty_THoR said:
pronoit said:

dow 2 oynayan biri olarak taktik denen hadiseden çok uzak görüyorum.herşey başlangıçtan ibaret eldar marine bolter/shuriken orc/tyran zerg ile başlıyor daha değişik birşey görmedim

satrançta da ya piyonla başliyon ya da at ile git bunu kasparova anlat hatta şeyide de fog of war yoksa strateji demem de.
Sosyal ağlarda paylaş

Korsan aldım dayanamayıp ve sorunlu çıktı.İşin ilginç yanı böyle olacağını bile bile aldım.Artık korsan piyasası eskisi gibi ''dürüst'' değil.Aslında fiyatlar makul olduğunda orjinal oyun alan biriyim ama fiyatları gerçekten abartıyorlar hemde çok fena biçimde.Bence oyunların DVD fiyatlarına çekilmesi lazım bunu sadece ben söylemiyorum etrafımdaki herkes söylüyor.Oyunlar ne zaman makul fiyatlara iner korsan o zaman biter.Şimdi bazı arkadaşlar oyunlara çok emek harcanıyor o yüzden fiyatlar normal diyebilir ancak Medieval 2 Total War 25 liraya düşmüştü ayrıca Rome Total War ve ek paketi set olarak 20 liraya düştü hatta aldımda.Bunun dışında bilenler bilir Company of Heroes ve opposing fronts ikisi tek pakette 50 liraya satılıyordu geçen yaz.Yani bu fiyatlara satılınca da kar edilebiliyormuş demekki.
Sosyal ağlarda paylaş

max damage aynısının 10x i tekstil sektöründe de dönüyor. hem de her yil sezon sonlarında görüyoruz. fiyatlar yüksek cidden seçici olmak lasim. multisi mühim olmayan bir oyunsa bekleyip almakta güzel fikir.bir de dvd fiyatlarının normal olması blue ray muhabetinden.
Sosyal ağlarda paylaş

Bazı siteler aşırı fiyat kırabiliyor, Left 4 dead adlı multi oyun mesela 49.99 a satılıyor, 1-2 hafta önce sırf haftasonu promosyonu için stemde fiyatı 29.99 yaptılar deli gibi sattı sanırım. Mesela bu sitede oyunu sadece 14$'a veriyor, http://g2play.pl/ , arada okadar fark varki bu nerede geliyor diye insan sormadan edemiyor. Total war'u almak isterim ama 90 milyon'a değil =p
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...