Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

iPhone (iPhone'la ilgili tüm sorularınız için)

Sintisyzer

Öne çıkan mesajlar

Son 7 sayfayı falan okudum ama kafamdaki soruları bir sormam lazım

1)Şimdi yurtdışından iPhone aldık,pasaporta kaydettirdik diyelim, daha başka birşey gerekiyor mu kullanmak için?

2)Netteki iPhone programlarını kullanmak için telefonun software'i ile elleşmemiz lazım mı? Symbian olmaması bir sorun yaratıyor mu?

3)GPS'i yeterli mi? Kaç saniye sürüyor bulması açık havada?

4)İşlemci hızı yeterli mi? Nokia'da 5dk bekliyecez nerdeyse açılması için.

5)Dokunmatik ekran zor olmuyor mu?Bu dokunmatik ekranı kalem gibi birşeyle mi, yoksa parmakla mı hallediyoruz?Multi-Touch ne?

6)Telefon çok mu naif? Yere düşürmeden bile birkaç hafta sonra arka kapagı kırılıcak çatırdıcak bişiy mi?
Sosyal ağlarda paylaş

aquila said:
hala aylik kontrat parasini iphonea para verdim diye yaziyolar ya dovucem birini, at&t veya herhangi bi sirketten ne alirsan al aylik konusma ucreti oduyosun, hatta para veriyosun telefona degil, standart bunlar.

evet, ayrica sinirsiz internet oluyor, iki mailim direk telefona geliyor, iki tane messenger acik facebookum acik surekli, vesaire vesaire
kontrat iyidir.
Sosyal ağlarda paylaş

Bugün bi turkcell bayiiyle konuştum. Şunları dedi:

- 26 sında kesin gelecek. Bayiilere öyle bilgi verilmiş.

- Kontrat imzalayarak satın alma olacak. Yani 1 senelik internet paketi alana iphone verecekler gibi. Ancak bu 26 eylülde mümkün olmayacak. Daha ileri bir tarihte başlayacak.

- Fiyatı hakkında bilgi verilmemiş ama 1.000 YTL nin altında olmasını bekliyoruz dedi.

- En son dediği ise palavradır kesin ama ya gerçekse? Turkcell türkiyeye getireceği IPhone ları ayrı bir seri olarak ürettirmiş. Bize gelecek olan iphone larda 3G olacak ama Wi-Fi olmayacakmış. Internete girmek isteyen Turkcell 3G ya da edge ile girsin diyeymiş.

Bence mümkünatı yok, ama turkcell bu, yapar yapar.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
- En son dediği ise palavradır kesin ama ya gerçekse? Turkcell türkiyeye getireceği IPhone ları ayrı bir seri olarak ürettirmiş. Bize gelecek olan iphone larda 3G olacak ama Wi-Fi olmayacakmış. Internete girmek isteyen Turkcell 3G ya da edge ile girsin diyeymiş.

Hadi lannnn diyesim geldi direkt :) İyi sıkmış kim dediyse. Olamaz böyle bir şey bence.

Olursa da niye alayım abi bunu saçmalığa bak dsdasf.
Sosyal ağlarda paylaş

Ekşi sözlükte şöyle bir şey yazmışlar ne kadar doğru bilmiyorum.
entry nosu: #14052375 üşenenler için c/p aşağıda.

said:
turkcell ve vodafone tarafından 26 eylül cuma günü satışa sunulacak cihaz. turkcell için alınan istihbarata göre 16gb olan modeli için 3 ayrı paket olacak ve en ucuz paket için 499 ytl peşin ödemeyle beraber ayda 70 ytl + vergiler = 90 ytl civarı bir aylık fatura bedeli 18 aylık bir sözleşme kapsamında istenecektir. 8gb modeli içinse 299 ytl peşin istenecek ve gene aylık 90 ytl talep edilecektir. bu aylık bedel karşılığında 150dk konuşma 150 sms ve 3gb kotalı data erişimi verileceği söylenmektedir. söz konusu fiyatlara bakılırsa aylık faturası 100 ytl'den aşağı gelmeyen insanların yeme de yanında yat diyerek, faturasız hat sahibi öğrenci tayfasının da babalarına "- baba bana iphone 3g al" arkadaşlarına da "-tut ali tut benimkini tut sen alamadın" nidalarıyla saldıracağını tahmin ettiğim telefondur.
(justhink, 19.09.2008 22:22)
Sosyal ağlarda paylaş

Benim aylık o kadar büyük bi pakete ihtiyacım yok. Alırım ayfon triciyi, yaparım sözleşmemi, hattı veririm kullanan bi akrabaya. İşle uğraşan ve aylık 100 liradan fazla telefon faturası ödeyen tanıdıklar var, onlara lazım olur. Adam sonuçta aşağı yukarı aynı faturayı öder, ben de 300-500 e ayfon sahibi olurum sdasd.

Nasıl, mantıklı di mi dsfsf.
Sosyal ağlarda paylaş

gleoddyn said:
Ekşi sözlükte şöyle bir şey yazmışlar ne kadar doğru bilmiyorum.
entry nosu: #14052375 üşenenler için c/p aşağıda.

said:
turkcell ve vodafone tarafından 26 eylül cuma günü satışa sunulacak cihaz. turkcell için alınan istihbarata göre 16gb olan modeli için 3 ayrı paket olacak ve en ucuz paket için 499 ytl peşin ödemeyle beraber ayda 70 ytl + vergiler = 90 ytl civarı bir aylık fatura bedeli 18 aylık bir sözleşme kapsamında istenecektir. 8gb modeli içinse 299 ytl peşin istenecek ve gene aylık 90 ytl talep edilecektir. bu aylık bedel karşılığında 150dk konuşma 150 sms ve 3gb kotalı data erişimi verileceği söylenmektedir. söz konusu fiyatlara bakılırsa aylık faturası 100 ytl'den aşağı gelmeyen insanların yeme de yanında yat diyerek, faturasız hat sahibi öğrenci tayfasının da babalarına "- baba bana iphone 3g al" arkadaşlarına da "-tut ali tut benimkini tut sen alamadın" nidalarıyla saldıracağını tahmin ettiğim telefondur.
(justhink, 19.09.2008 22:22)

Bu kadar gereksiz bir olay görmedim. 1620 vericen üstüne 500 vericen 16gb iphone'un olucak. Bu kadar salak bir kampanya olamaz.Yarın öbür gün telefondan sıkılırsan psikolojin bozulur lan 18 ay 90 ytl öde.İphone 2 çıkıcak google android cıkıcak sen hala 90 ytl geçiricen her ay.
Çok konuşmayla fln alakası yok bunun ya. Niye bu kadar para veriyim çok konuşuyorsam alırım avea kız arkadaşımla konuşurum........
Sosyal ağlarda paylaş

said:
İphone 2 çıkıcak google android cıkıcak sen hala 90 ytl geçiricen her ay.

Böyle bir olay yok, mesela at&t eski iphone sahiplerine iphone 3g çıkınca ufak bi farkla iphone 3g sahibi olmalarını sağladı. yani ikinci bi sözleşmeye gerek kalmıyor, direkt ona geçiş yapıyorsun.

Ayrıca o 1823*0 ytl ile sadece iphone 3g değil, bilmemkaç dakika hediye bir sürü sms bilmemkaç gb da veri kullanımı alıyorsun. Bunlar zaten nerden baksan 50 lira olur.
Sosyal ağlarda paylaş

türkiye'de yasalara göre sözleşmesiz satılmak zorunda, verirsin artık ne kadarsa alırsın

ha çok yüksek fiyat verirse yunanistan veya italyada 1000 ytl ye alabiliyosun yine sözleşmesiz kendi hattını taktığın anda konuşabileceğin

ayrıca saçmalamasın o çalışan wifi yi telefondan çıkarmak ne demek (ki kasıp wifi modulünü sökücekler) gps de çıkarsınlar 2. g olsun telefon bari
Sosyal ağlarda paylaş

Garadia said:
türkiye'de yasalara göre sözleşmesiz satılmak zorunda, verirsin artık ne kadarsa alırsın

ha çok yüksek fiyat verirse yunanistan veya italyada 1000 ytl ye alabiliyosun yine sözleşmesiz kendi hattını taktığın anda konuşabileceğin

ayrıca saçmalamasın o çalışan wifi yi telefondan çıkarmak ne demek (ki kasıp wifi modulünü sökücekler) gps de çıkarsınlar 2. g olsun telefon bari

Yok öyle bir şey.

Blackberry ler sözleşmeyle satılıyor. 1 sene ayda 90 YTL ye blackberry bold alabiliyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

evet sözleşmeyle satılıyo turkcellde ama genpa ya da kvkda da satılıyo,
ayrıca olay aynı değil farklı bakıosun blackberryi turkcell satıyo diye başka biyer satamaz diye bişey yok ama iphoneda var

iphone turkcell ve vodafone storelar dışında başka bi yerde satılmıyo
buda avrupa ülkelerinde olduğu gibi rekabet kurulunun koyduğu yasalara aykırı

blackberryi herhangi bir turkcell extraya sorarsan 1250 ytl ye sözleşmesiz verebileceğini söyleyecektir.

iphone içinde sözleşmeli ve sözleşmesiz olarak iki seçenek olucak.
Sosyal ağlarda paylaş

E Iphone yurtdışında da her yerde satılmıyo ki!

Amerikadaysan AT&T ye gidiyorsun ya sözleşmeli ya da sözleşmesiz alabiliyorsun.

Fransa da isviçre de Orange dan alabiliyorsun.

Bunlar hep turkcell vodafone gibi operatörler, KVK Genpa gibi ithalatçılar değil, Apple telefonunu ancak böyle satıyor.

O yüzden yok öyle bi haksız rekabet olayı falan.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...