Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The Tudors

ombakkombak

Öne çıkan mesajlar

ben bi solukta izledim tüm bölümleri erm tamam uzun bir soluktu :p özellikle protestanlık, papalık mevzularına girince dizi iyice ilgimi çekmeye başlamıştı. Henry, Anne Boleyn e olan tutkusu yüzünden resmen avrupa tarihinin seyrini değişiriyor.

diziyi bitirdikten sonra elizabeth filmini almıştım koşa koşa ama çok kolpaymış konusu o filmin.

neyse diziyi mutlaka izleyin derim.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
dizide en çok oyunculuktan etkilendiğim sahne; henry kızkardeşi öldükten sonra, kankasını toplantı esnasında kalaylıyordu orda eleman harbi döktürmüş. I gave you to call yourself prince!, and what have I recieved at return?!! tarzı bişey diyodu tam hatırlamıyorum
neyse saygılar severek izliyorum
+rep
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...
2 problem var, birincisi cok cekim hatasi var, ikincisi de bilgisayar efektiyle yapilan seyler (distan cekimlerde kaleler vs., eger orjinal binalar kullanilmamissa) cidden cakma duruyor efekt olduklari cok belli oluyor.

Gozume de 2 cekim hatasi carpti ama ben uykulu uykulu izlerken farkediyorsam ayip yani.
Birincisi, ilk bolumlerde duke of bilmemne idam edilirken (1-2 bolum icinde olup bittiginden spoiler demiyorum buna bangir bangir bisey) adam korkup kafasini koydugu seyin kenarina sariliyor, ellerini acmayinca gidiyor bi adam ellerini acip tutuyor. Sonra tam axe inecekken bi yakin cekime geciyoruz ki duke elleri kafa koyulan tahtada bi sekilde agliyor, sonra bi uzak cekim eller yine ayrilmis.

Ikincisi de Lutherci su elemanin yakilma sahnesinin cakmalar otesi cakmaligi

http://cs.brown.edu/~ilke/tudors1.jpg
http://cs.brown.edu/~ilke/tudors2.jpg

Hayir dedim acaba hadi saci basi yanmis olsun, tipi de mi degiscek gerci de, sonra yine uzaktan cekim adam ayni adam.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • 3 hafta sonra ...
  • 3 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...