Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Diablo 2 - Assassin vs Diablo ve cildirmanin son noktasi...YARDIM!!!

Vampire

Öne çıkan mesajlar

Ya nostalji yapayim dedim oyunu yine kurdum oynadim diabloya geldim ama kafayi siyiricam 10 saniyeden fazla karsisinda duramiyorum, su lighthining'i aninda öldürüyo, shadow summon ettim olmadi, adam kiraladim olmadi, bilimum skilli kullandim 20+ kez öldüm ve gücü anca yariya geldi, bunun assassinle bi taktigi yok mudur kafayi siyircam, e normalde xp penalty yok bu normalde böyleyse nightmareda buna gelince bütün xp yi birakicam herhalde...YARDIM!!![hline]Dont make me more aggressive than devil...
Sosyal ağlarda paylaş

Level 26
HP:150 küsür
Dual Claw kullaniyorum
Sirayla damageler 57-83 ve 51-119

(1000+ attack ratingim var ama .bneye ancak %61 vurabiliyorum fitik oldum, %60 olduguna bakma yarisindan fazlasi iska geciyo elimde +82 attack rating + 32 attack ratinglik 2 tanede yüzük var yani ama bosuna)

Statlar:
80 str (85 artifactle) - 80 dex - 30 vit - 25 energy

5 claw mastery
5 weapon block
3 burst of speed
1 shadow warrior
1 mind blast
1 fade
1 dragon claw
1 cloak of shadows
1 tiger strike
1 cobra strike
1 dragon talon
1 dragon claw
ve
1 psychic hammer

daha 7 skill puanim var

DIPNOT : Horadric cubele yaptigim yaklasik 30 tane full rejavunation potiondan sadece 4 tane kaldi...Lightningine dayanilmiyo bunun

[hline]Dont make me more aggressive than devil...

[Bu mesaj Vampire tarafından 18 October 2003 19:43 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

skilleri claw masteryye ver ve üstüne bulabildiğin bütün lightning ve fire resist veren şeyleri giy bol health potion taşı. o lightningin olayı diğer lightningler anında dmg verirken diablonun kırmızı lightningi saniye başına hasar veriyor ona göre lightningi görünce kaç direk (demesi kolay :)). yanlış hatırlamıyorsam diablonun replenish life ı yoktu o yüzden yılmadan usanmadan ölüp ölüp dalcan her seferinde 1 kere vursan kardır ehueh :P. vitality çok düşük olmuş bu arada, viti 60 yapmadan str dex verme daha (eğer geçebilirsen diabloyu ehehe). life steal ring ve amuletleri eğer bulabilirsen kaçırma o lvllarda, mutlaka diğer herşeyden vazgeç life steal donan. hadi kolay gelsin.

dipnutuna dipnot: diablonun %50 mi %70 mi ne bi blocku vardı o yüzden ar e fazla güvenme. bi de madem reju formülünü biliyon ne kastırtıp arattırıyon adama ehehe :)

[Bu mesaj denderman tarafından 18 October 2003 19:56 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Canını azalt portal aç. Canını azalt portal aç. Replenish yok zaten. Biraz uzun sürer ama alırsın. Lightning i bi kere yedikten sonra kaç fullen gel.[hline]There is a void in my chest where I once had a heart, and from this emptiness springs all the sufferings in the Multiverse . . .
Sosyal ağlarda paylaş

Yatakhanede Hell - Diablo'yu barbarla öldürüşümüzü hatırlıyorum. Şamaroğlana dönmüştü güzelim karakter. Dönüşümlü olarak 5 kişi sırayla başına geçip ölüyoduk. Heralde bi 7 8 tur döndü öyle... ehehehe. Sonunda ölmüştü de salak şeyler düşmüştü, çok gülmüştük. Kaybedilen exp'in haddi hesabı yoktu valla. O sırada düşünmüyosun bile.
Diablo'nun attığı lightening değil, "lightening inferno". Adamlar kasmışlar nası zorlaştırırız diye düşünüp taşınmışlar, bi fire bi light büyüsünü birleştirmişler...
Sosyal ağlarda paylaş

O attığı Red Lightning :) Resist lightning en az 60 civarı olsun sonra tiger strike kullan.Harbi ama vit. çok az sen ondan da zorlanacan.Adamın %52 blok şansı var :) Ama merak etme nightmare ve hellde o lightning sana hiçbişey yapamayacak... Zaten en zor geçilen diablo normalin diablosudur :)
Sosyal ağlarda paylaş

öncelikle yanlış oynamışsın dicem :)

1- 1. leveldan itibaren enter players 8 enter yapıyosun. saçma sapan level atlıyosun, daha act 1 bitmeden level 20 oluyosun. çok kasarsan players 1 e dönüp kesiyosun...

2- Tiger strike'ı ve claw mastery'i maxlıyosun ASAP. ana vuruşun olcak.

3- Dual claw anlamsız. Shield buluyosun. hatta storm shield buluyosun. resistancelar da güzel oluyo böylelikle.

4- ana bitirici vuruşunu düz claw kullan. tekme kullanma. weapon damage'i işe sayılmıyo. zamanı geldiğinde fire damage vuran bi kick var, onu physical immune öcülere karşı kullanıyosun. ama direk immune to physical öcüye diil de onun yanındaki physicale immune olmayan öcüye vuruyosun ki fire damage 0 hesaplanmasın ;)

5- Burst of speed'i abartmana gerek yok. gerçi şu an sorun diil de 6 dan fazlası verdiğin skille değmiyo.

6- cobrayı 1 vermişsin aferin bi daha verme bişey ona.

7- helldeki immune to physicallere karşı phoenix strike maxlanıyo. sürekli phoenix 1. charge'ı + boşalt şeklinde saniyede 6-7 tane meteor düşürüyosun adamların kafasına.

8- immune to fire + immune to physical bişi çıkarsa save edip çıkıyosun :-p

9- abilitylerini her levelda 3 dex 2 vit veya str şeklinde dağıt. sırayla bi strye bi vite 2 ver sürekli.

10- chance to hit ve vuruş hızı herzaman en önemli olay. claw'ın damage'inden daha önemli. kullanabildiğin en hızlı silahı kullan herzaman. chargelar zaten saçma damage vuruyolar...

bunlar 1.09 a göre... synergy bıdılarını falan bilmiyorum. belki değişmiştir şimdi...[hline]You have questions, my friend, but are you prepared for the answers?

[Bu mesaj Grudge tarafından 18 October 2003 21:48 tarihinde değiştirilmiştir]

[Bu mesaj Grudge tarafından 18 October 2003 21:49 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

birkaç lakırdı edeyim ben de, bazıları söylenmiş gerçi ama olsun.. :)

- level 30 olmadan hiçbir karakterle diablo'ya gitmem ben, adam level 40 olduğundan o sana takır takır vururken sen ona vuramazsın çünkü 30 altında. 30 olup tekrar git bayağı farkeder. ama heyvaniyet sınırlarını zorlayan block ihtimali yüzünden guided arrow (always hits) bile işlemez. öldürmesi her şekilde zor vesselam

- 30 olana kadar hep vit ver, az olmuş hp

- sadece diablo'yu geçebilmek için vendor'dan lightning ve fire resistance eşyaları al, sonra satarsın. arkadaş baal'dan daha çok zorluyor o kesin

- son yama itivbariyle hatırladığım kadarıyla lightning saldırısı eskisi kadar güçlü değil, yerden gönderdiği fire wall'umsu saldırı aşırı güçlü ama. onu attığını görünce hemen yer değiştir. d2 classic'te lightning öldürürdü lod'da fire wall öldürüyor

- rejuv yaratmaya kasma bence, aşırı miktarda potion harcanacağı için yetiştiremezsin. yok yere sinir olursun. vendor'dan aldığın potion'lar yeter dikkatli zamanlamayla resist'lerin berbat değilse.

- nm'de ne olacak diye düşünürsen şunu söyleyeyim: bütün gerekli skill'lerin tamam (build tam olarak belli olmadan değil yani) herşeyin süper unique, set olmadan filan gitmeyeceksin.. :)

- ayrıca 1.10 acayip zor, final halinde de bu kadar zor olursa pek oynanacak gibi değil. diablo da en zor boss olarak sinir krizi geçirtecek doğal olarak, kolay gelsin.. :-p[hline]Sabahları napalm kokusunu severim, çöp kokusunu değil..
Sosyal ağlarda paylaş

diablonun bulunduu temple da aşağıdan geldiin yola geri dön . hani diablonun portalinin olduğu yere gelirkenki ya en sağdan yada en soldan gittiğin .. neyse oraya git diablo oradan sığamiyo ...bi en sağdan çık okla bi en soldan çık okla .. arada bolbol ekran karşisinda gel kuçu kuçu demeyide unutma (köpee benzio diablo oyunda ).. neyse işte sığamadii için alev falan yolluyo senintaraflara ... amma velakin gelemio .. oyle çok rahat alirisin diabloyu... valla en kolay boss oluyo :)[hline]Vanity is my favourite sin¹
¹kibir en sevdiğim günahtır
Sosyal ağlarda paylaş

ha bu aradaa arkadaşla barbar+necro oynarken bize hell de "immune to magical+immune to physical immune to spritual(yada bole bişii)+ cold damage" falan bi alet çıkmıştı çölde mezarlari gezerken .. oyunda zorlandiimiz en zor akrakterdi ( iron gollem + iron maidenle kendi damagini kendine döndüre göndüre öldürebilmişik 2 saatte :)[hline]Vanity is my favourite sin¹
¹kibir en sevdiğim günahtır
Sosyal ağlarda paylaş

Assassin 1.10 da synegie lerle PvP de olmasa da single playerda çok güçlü oluyor. Özellikle phoenix strike + fire synergie si 5 i geçince zorluk seviyesine bağlı olarak kimse duramıyor karşında. Ben beta da oynarken denedim. 30 lvl i geçince phoenix e abandım hep quest lerden aldıklarımıda fist of fire(İsmi buydu galiba) a gidiyordu. Meteor indire indire rahat rahat nightmare act 3 e kadar kadar geldim sonra bıraktım.

1.09 da ise assassin zaten üwey ewlat gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

Sonuc olarak diabloyu gebere gebere geberttim ama bu oyunu defalarca bitirmis biri olarak ilk defa diabloda bu kadar zorlandim diyebilirim.Assassinle mi olmuyo yada diablo yu yeni patchle mi astirdilar anlamadim...

Dün nette gezerken http://www.diabloii.net sitesine girdim ve cok harika bir site.Bütün karakterlerin ayrintili aciklamalari skill statlari (yani kac puan verirseniz ilerde ne olur), itemler,runewordler,HC combolari ya kisaca D2 ile akliniza gelebilicek hersey var...

Ve hatta silah kullanmadan hardcore da oynayan 76.level bir Barbarin öyküsüde var ssleriyle, dibim düstü.Herif 76.levela gelmis hemde hardcoreda ve silah kullanmadan oynuyo (silahtan kastim kilic, ok, balta vs)

Herneyse bu siteden deli taktikler okudum her karakterin skillerini aciklamali ve tavsiyeleriyle bile okurken...Barbarla basladim dün gece daha 14. levelim gerci ama bu adamla "players 8" de bile normal oyundaymis gibi ilerlendigi icin oldukca rahat...Her neyse siteyi inceleyin kesin hic duymadiginiz ilginc seyler bulucaksiniz.

Son olarak rune larla yapilmis bi saheserin resmi :

[hline]Dont make me more aggressive than devil...

[Bu mesaj Vampire tarafından 19 October 2003 14:07 tarihinde değiştirilmiştir]

Sosyal ağlarda paylaş

anlayamadım, bunu sen mi yaptın? eğer öyleyse normal bulunmuş rune'lerle mi yaptın bilemiyorum ama buriza varken biraz anlamsız olmuş..

bu arada ben de 1.10'da lvl 75 civarı bir phoenix strike assassin yapmıştım ama synergy'lere vermeye cesaret edemedim çünkü istediğin charge'ı tutturmak çok zor geldi bana. bir an içinde kaçırıyorsun charge'ın yerini ve bu hell'de neredeyse ölümle eşdeğer 1.10'da. ayrıca tek charge'ın abartı güçte olması da yetersiz immune'ler nedeniyle. charge tutturabilmenin tek yolu üçüncü charge ile dondurup (oyunun eniyi pvm kontrolü sağlayan skill'i denebilir bence bu nedenle, holy freeze haltetmiş) sonra uğraşmak. lvl 20'de 12 sn dondurduğu için bu süre birkaça da bölünse hell'de gene de oldukça uzun bir zaman ediyor..

barbar daha rahat olmuyor hell'e gelince, onu da belirteyim. bende lvl87 vardı 1.09'a göre yapılmış, baal'a kendim gidemedim yani. yapacaksan da whirlwind çöp olmuş kesinlikle, ben olsam 1 bile vermezdim yeni karakterde.. (yazıklar olsun sana blizzard d2'nin simgesi, oyunun en keyifli skill'ini bu hale getirdiğin için hem de en son yamada)[hline]Sabahları napalm kokusunu severim, çöp kokusunu değil..
Sosyal ağlarda paylaş

1.10'da silence'dan kat kat daha iyi runeword'ler var zaten, eskiden de o kadar iyi denemezdi bence. zaten genel olarak runewrod'ler çok sınırlı, uygun soketli silah denk gelecek de işe yarar rune'ler olacak filan. 1.09'daki runeword'ler çok güçsüzken (normal act 2 ötesi kullanılacak gibi değil çoğu) 1.10'dakiler de çok güçlü, 'dengeli oyun yapan' blizzard işte..[hline]Sabahları napalm kokusunu severim, çöp kokusunu değil..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...