Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

N70 mi 6680 mi? (Ya da başka önerisi olan?)

Brigand

Öne çıkan mesajlar

İnsan baktıkça, bir üst modelini gördükçe ondan alası geliyor vallaha...

Ama sanırım en ideali N70 ya da 6680. Arasında da şu anda pek fiyat farkı yok gibi, hatta bazı sitelerde baktığım kadarıyla 6680 N70'den daha pahalı çıkıyor :)

N70 radyosunun olması ve 1.3 yerine 2mp kamerasının olması ile avantajlı sadece. Onun dışında farklar sadece görüntü ki radyo da bana yaramaz zaten.

Yalnız bir tanıdıkta N73 var, sakın N derisinden alma diyor, çok iş açtı onun başına N73'ü. Bu nedenle sizlerin de fikrini alayım dedim. Benim isteğim biraz N70'ten yana ama, ne dersiniz?

Sosyal ağlarda paylaş

said:
6680 hayır kesinlikle alma

6680'i almıyım yani kesinlikle? N70 diyosun PrudenT

said:
bende bundan var, sanırsam özellik olarak bu tellerin muadili, daha ucuz ve minik. ekran olarak da samsung ekranlarını nokialardan daha çok seviorum. manyakmıyım neyim lan ekran sevilir mi (:

Nokia'dan vazgeçmem. Siemens vardı babamın şu sıralar onu kullanıyom, mesaj atarken ben mesajı tamamlıyom telefon anca yarıya geliyor. Hem symbian olsun program yükleriz :)
Sosyal ağlarda paylaş

iPhone'un olmayanlar listesi Delirium

said:
# 3G desteği yok. Şebeke içi internet için GPRS/EDGE kullanılmak zorunda.
# 3. parti yazılım desteği yok, kapalı sisteme sahip.
# Oyun yok.
# Java ve Flash desteği yok.
# YouTube desteği sadece 10.000 video ile sınırlı.
# Çıkarılabilir pili yok. 300-400 şarjdan sonra (1 yıl), fahiş paralar ödenerek değiştirilmek zorunda.
# MMS desteği yok.
# Tuşsuz yapısı ve dokunmatik ekranı nedeniyle tek elle kullanılamıyor.
Fiziksel klavyesi yok.
# İki megapiksellik kamerası var, fakat video kaydı yapamıyor. Zoom
yok, flaş yok.
# GPS yok.
# Anlık mesajlaşma (AIM, Yahoo, MSN) desteği yok.
# Bluetooth üzerinden diğer aletlere içerik gönderilemiyor, Bluetooth sadece ve sadece kulaklık için kullanılabiliyor.
# Hafıza kartı yuvası yok.
# FM radyosu yok.
# iTunes şarkılarını melodi olarak kullanmaya izin vermiyor.
# Bilgisayar sahibi olmadan, iPhone kullanmak mümkün değil. iTunes ile etkinleştirmek zorunlu.
# Excel, Word ve PDF desteği görüntülemeden ibaret. Belge düzenlemeyi ve oluşturmayı desteklemiyor.
# Safari tarayıcısı var. Fakat Flash olmadığından, pek çok sitede görüntüleme sorunu yaşanıyor.
# Sesli arama, sesli komut ve kayıt yok.
# A2DP, yani stereo Bluetooth kulaklık desteği yok.
# Kablosuz eşitleme (senkronizasyon) ya da internetten doğrudan içerik satın alma desteği yok.
# Tarayıcısı var ama internetteki resim, müzik vb. dosyaları hafızaya kaydedemiyorsunuz.
# AT&T dışı SIM kartların çalışmaması bir yana, her AT&T SIM kartı çıkarıp takışta bile aleti yeniden etkinleştirmek gerekiyor. Yani iPhone, cep telefonu tarihinin en karmaşık SIM kilitli telefonu.

Ayrıca Türkiyede wireless bir altyapı olmadığından telefondan tam performans alınabileceğini sanmıyorum. Üstelik gps teknolojisi Türkiyede yine olmaz gibi, olsa bile çok ayrıntılı olacağın sanmıyorum Amerika'daki gibi.

[ Mesaj 19 Ağustos 2007, Pazar - 14:45 tarihinde, Brigand tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

o marka pillerin sorunlu olanlarını değiştiriyorlar. seri numarasını kontrol ediyorlar sanırım.. kasım 2006-? üretimi pillerin bir marka tarafından yapılmış olanlarını değiştiriyorlar

not:markanın adını hatırlayamıyorum ama nokia'ya pil üreten üç beş şirkettten biri ve kasım 2006 ile bi tarih arası ama tarihi hatırlamıyorum. Zati google'da BL-5C yazınca ayrıntılı bilgi çıkar..

yaşasın google!
Sosyal ağlarda paylaş

iphone da wii gibi bisey, rakiplerinin sahip oldugu yeni nesil ozellikler bile adam akılı yok ama sık dokunmatik yapısıyla ve super tasarlanmıs menusuyle cezbediyor. kamerası super diye telefon almam cunku fotograf makinam var, e geriye kaldı alt modeller. ama iphone essek gibi ekranı ve sirinligiyle gonlumu aldı, cunku aradıgım buydu yani.

not: 10.000 yutup videosu kime yetmicek ayrıca.
Sosyal ağlarda paylaş

Hmm evet N70 olacak gibi.

Peki bir soru, sıfır N70 550 kağıt. İkinci elleri 250-350 arasında değişiyor. Ne önerirsiniz? Sıfırdan vazgeçmemek mi lazım sizce?

İnsan sıfıra verdiği o kadar paraya acıyor biraz da :/

[ Mesaj 19 Ağustos 2007, Pazar - 18:25 tarihinde, Brigand tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

iphone u ben de sizle beraber arastırıyorum, ticari bi amacım yok eheh

iphone sunumu
http://www.youtube.com/watch?v=s_f-KK140vM
iphone reklamı
http://www.youtube.com/watch?v=PQLTjiAfdLY&mode=related&search=
iphone icin nes simulatoru
http://www.youtube.com/watch?v=LVh429Dp7r0
iphone scratch test
http://www.youtube.com/watch?v=czCCavcnNd8

ilk videonun sonunda dikkatimi ceken iphoneda ost isletim sisteminin oldugunu soymesi oldu, yani ostye kurabildiginiz hemen herseyi iphone da kurabiliyosunuz, yani yazılımsal ozellikleri hemen hemen sınırsız.

fiyat ise su an icin 500 dolar civarında ama adamlar daha us in tamamına bile dagıtmamıslar, fiyat 400 dolar civarına dusucek yani. bizim kacak telciler hic durmaz hemen getirirler zaten, iphone diyorum ben.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...