Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

internet yavaşılığı ?! pingin doruklara vurması ?!

Fransuxa

Öne çıkan mesajlar

ping'in yüksek olma sebebi nedir? İstanbul / Bursa / Eskişehir hepsinde aynı ping. 2 Bilgisayarımdada test ettim ikiside aynı. normalde hep 50 80 lerde gezerdi. nedeni nedir hala anlayamadım. Her hangi bi dl ve ya upload acık deil :/

[ Mesaj 01 Eylül 2007, Cumartesi - 17:47 tarihinde, DeBuffAndHeal tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Debuffandheal, yaklaşık son 1 aydır süregelen bu internet sorunu adsl in hat yükseltmesi ile ilişkilidir. Tüm Türkiyede bütün oyuncular veyahut genel olarak internet kullanıcıları aynı konudan şikayetçidir. 3. sayfada tom arkadaşımızın dediği gibi tek yol basın aracılığı ile baskı kurmak, hakkımızı aramaktır.

HAtlardaki yoğunluk öğlen 12:00 sularında başlıyıp gece 01:00 a kadar devam ediyor. Bu saat dilimleri dışında kablo net kullanıcısı olarak gayet normal internetim.

Tom'un 3. sayfadaki postu durumu gayet iyi özetliyor.

Edit: Tom'un postu 3. sayfada değil, 4. sayfada.

[ Mesaj 02 Eylül 2007, Pazar - 20:36 tarihinde, MeTh tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

ppp over ethernet ve ppp over atm imiş..
ama atm nedir onu tam anlamadım ben...
ama şimdi yaptığım araştırma sayesinde öğrenmiş oldum biraz..
said:
bu konuya net bir açıklık getireyim türkiyede telekom altyapısınde sadece 2 tane network var bir tanesi NEC(namı değer PPPoE-LLC) diğeri ALCATEL(PPPoA-VCMUX) bunların aralarındaki fark NEC eski sistem fakat ALCATEL yeni sistem örneğin NEC network u ADSL2+ desteklemiyor gerçi bu "2+" ne zaman gelecek bilgim yok ama(hoş telekom da teknik desteğinde bunun ne olduğu konusunda hiç bir bilgisi yok) ALCATEL networku ADSL2+ desteklediği için tüm portları buna geçiriyorlar ve modem üreticileride (bunlara uyduruk modemleri dahil etmeyelim) bununla ilgili gerekli çalışmaları yapıyorlar dikkat ederseniz şu an satışı yapılan modemlerin üstlerinde ADSL2+ uyumludur şeklinde ibareler mevcut tamamı bu yeni altyapıya uyum sağlamak içindir. ve bu tipte modemler genelde PPPoA yada PPPoE her ikisindede çalışmaktadır ve önemle belirteyim şu anda yeni satışı yapılan tüm adsl portları ister superonline ister telekom hepsi PPPoA-VCMUX VPI:8 VCI:35 standart ayardır. destek almak istediğinizde 4440375 teki garip adsl den bihaber arkadaşlarımızın kafalarını şişirmeyelim :)
kolay gelsin
Sosyal ağlarda paylaş

Ahahah yani benim modem haybeye çalışıyormuş nerdeyse 1 senedir. Hep PPPoE'de çalıştırdım hayvanı. Yalnız nolduysa 200 ms alıyorum WoW'da , aylardır ilk kez bu kadar iyi (ppp'yle alakası yok gerçi saat 4'ten bu yana öyle :P)

[ Mesaj 07 Eylül 2007, Cuma - 18:31 tarihinde, deadwoll tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
pppoe over ethernet ve ppp over atm imiş..

Hemen bilgi verelim

over ethernet :

Datacenterlarda hali hazirda bulunan modemler... yani normal insanlarin kullandigi yogun hatlar..

over atm ise banka hattidir bunlarin hat genisligi buyuk ve veri transfer yogunlugu azdir... Yani loss cok dusuk oluyor...

Google'da Metro Ethernet diye aratirsaniz anlarsiniz nedemek istedigimi....
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...