Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Tezkere Reddedildi

Estel_Anorien

Öne çıkan mesajlar

öh yani, şu tezkerenin reddine(pardon kabul edilmeyişine) nasıl üzülürsünüz?

savaş çıktı, biz girdik. doğuda askerlerimiz öldü. siz buraya gelip, "ah, çok üzüldüm, başımız sağolsun." yazmayacak mıydınız yani ? şu an üzülmeniz, böyle bir durum karşısında üzülmemenizi, gayet normal bir şekilde karşılamanızı gösterir.

olayın hümanist yönü dışında ekonomik yönü de var diyorsunuz. yahu kardeşim, amerika ırak'ta istediğini elde etti(pek sanmıyorum ya, bkz: vietnam savaşı), biz destek versek sizce bize o kanlı petrol parasından ne koklatırlar? ayrıca savaş yüzünden daha şimdiden turizmde 9 milyar dolar kaybımız olduğu söyleniyor, biz bu kayıpları gelecek 5milyar dolar ve 20 milyar dolarlık borçla mı ödeyeceğiz ? borçla borç ödenmez, atalarımızı dinlemediniz mi siz?

evet bu iş iki ucu boklu değnektir. öyle ya da böyle ekonomik krize gireceğiz zaten, bari 50 yıllık yanlış politikamızı değiştirelim. kötü yoldan dönüldü diye üzülmek yanlıştır. tamam şimdi senelerce arşınladığımız yolları tekrar arşınlamamız gerekir, ama en azından bu, doğru yolu bulmuşuz demektir.

"can dündar'ın tezkereye yorumu, okuyunuz :

bugün savaşa gidiyoruz

ve ben hala, irak’la neden savaşacağımıza dair - "çaresizlik" dışında - bir gerekçe bulamıyorum.
saddam’ın tehlikeli bir diktatör oluşu mu?
onu yıllarca abd beslemedi mi? bush, saddam’dan daha tehlikeli değil mi? çevremizdeki her diktatörle savaşıyor muyuz?
kuzey irak’ta kürt devleti korkusu mu?
irak’ın toprak bütünlüğünün yegane sigortası saddam değil mi?
gerçek şu:
bir kabadayı, mahallemizin küçük kızını köşeye kıstırdı. önce "ayıp" filan diye mani olmaya çalıştık. kabadayı öyle azgındı ki, korktuk.
baktık tecavüz kaçınılmaz, biz de katılıp tadına bakmaya karar verdik.
bunun adı her dilde, ahlaksızlıktır.
abd, "zaten kız belalı. mahalleye mikrop yayıyor" diye bizi tecavüzün meşruiyetine inandırmaya çalışıyor.
"çok kolay olacak. sen de zevk alacaksın" diye sırtımızı sıvazlıyor.
halbuki bize düşen, kabadayı tecavüz ederken kızın kollarını tutmaktan ibaret...
ganimet, kızı haremine katan kabadayının olacak.
işi bitince, yardımımıza karşılık küçük bir harçlık atacak.
bunu bile bile, mahallemizin "tecavüzcü coşkunöları heyecanla uçkur çözüyor.
öyle anlatıyorlar ki, zaten gıdasızlıktan cılız düşmüş küçük kız hemen eteğini indirecek ve her şey "tereyağından kıl çeker gibi" olup bitecek.
ve sonra, kızın kimlere nasıl peşkeş çekileceği kararına biz de katılacağız.
bunun her dildeki adını yazamayacağım.
daha 4 gün önce başbakan gül, brüksel uçağında "kesinlikle askerimizi savaştırmayacağız. bir tek mermi atmaları gerekmeyecek" diyordu.
şimdi kürt gruplar "türkiye’nin işgaline direneceğiz" diyor.
washington times ve time, "bölgede türklerle kürtler arasında çatışma çıkabileceğini" yazıyor.
tereyağındaki kılı, bölgedeki 3 milyon kürt’le savaşarak çekebilir miyiz?
artık biliyoruz; bu haberleri abd yayıyor.
"pazarlık masasına oturamazsın" şantajıyla askerinin geçişini garantiye aldı; şimdi de, türk ordusunun kuzey irak’a girmesini engellemeye çabalıyor.
"girerseniz, başınız da belaya girer" diye aba altından sopa gösteriyor.
o kadar mı?
önceki gün cumhuriyet’te mustafa balbay’ın haberini okumadınız mı?
bush, dışişleri bakanı yaşar yakış’la, devlet bakanı ali babacan’a "destek vermezseniz kuzey irak’taki kürtlerle hareket ederiz. imf size sırtını döner. ermeni tasarıları kongre’den geçer" diyor; resti çekiyor:
"beyler, amerikan topraklarında yapacağınız bir şey yok. ülkenize gidin ve tezkereyi meclisinizden geçirin."
"beyler", kulaklarında tehdit, ceplerinde üç kuruş para vaadiyle tezkereyi geçirmeye geliyor.
yıllarca bu şantajın gölgesinde yaşadık:
bütün enerjimizi, kürt devletini, ermeni tasarısını engellemeye harcadık.
washington bu fobimizi bildiğinden yine orayı kaşıyor.
bizi ermenilere kürtlere karşı, onları da bize karşı kullanıyor.
oysa yarın abd çekip gidecek ve biz - asırlardır olduğu gibi yine - onlarla baş başa kalacak, birlikte yaşayacağız.
bu açmazın çaresi, abd’nin elinden o kozları almaktır.
tarihsel kinleri toprağa gömüp, sınırın bu yanında türklerin, kürtlerin, ermenilerin, arapların kardeşçe yaşadığı ve herkesin gıptayla baktığı bir cazibe merkezi kurmaktır.
o zaman en büyük zaafımız, en güçlü kozumuza dönüşecek ve kimsenin tecavüzünde tehditle, üç kuruşa mazlum kolu bükmek zorunda kalmayacağız."
Sosyal ağlarda paylaş

said:
BonePART, 02 Mart 2003 00:26 tarihinde demiş ki:
savas cıgırtkanlıgı yapan bazı salaklar sacmalamayı bıraksın
ne demek
amerika destegini cekerse cokeriz
amerika kostek olmasa yeter
amerika pkkyı desteklemese su an turkiyenin oraya akıttıgı 200 milyar dolar dıs borclarımız temizliyo
bizi zorla ırak savasına sokmasa kaybettimiz 100 milyar dolar iç borclarımız ayetiyo
ayrıca yaklasık 10 senedir bu 200 milyarın faizini odediğimi dusunulurse turkiye coktan ferahlıga ulamıstı bile

ayrıca amerika ırakı paylastırcaksa kendim ve kurtler diye paykastıracak bize "gurulu cesur askerlerimiz ırakta bagdatı koruyor" diye baslıklar attıracaklardır. tek parca toprak tek bir cakıl bile vermeleri mucize olur.

ayrıca iyi bişi yapmıs gibi
dolar sakladım aferim bana mantıgıyla hareket eden bi kac futursuzada diyecek bulamıyorum
guney korede doların değeri 3% arttı diye herkes gidip elindeki dolarları bozdurtup doların değerini dengelerken bizim merkez bankası yılalrdır para bassa bile doları dengeleyemiyor
buda tamamen 3 kurus 5 kurus peşine azıdnan salyalar akarak dolanan bu guruhun sucu

bu arada anlayana sivri sinek saz misali
srada
hepi bödrtdey mr presidinet war
isteyen yapsın
ben sonsuza kadar ayakta ve savasın karsısındayım[hline]BonePART - Pepelek Saplar Birliği Başkanı

Ph'nglui mglw'nafh cthulhu r'yleh wgah'nagl ftgagn
I am not fat you asshole, I am just big-boned.
Screw you guys; I am going home.
You must respect my authoritaaaaaaa.
BonePART Losthope of Hun - Kay Server - Level 43.5 Drunken Friaa -(Back to business)

sen kimsin millet salak diyebiliyorsun?
Ayrıca Türkiye geçen savaşta kendi askerini savaşa sokmadı sadece lojistik destek verdi.Düşün bakalım kuzey ırakta bizim askerlerimiz olsaydı terror o kadar tırmanacak mıydı ?[hline]My name is Zordekus Memduska Dolapolio,commander of ordechs of north ,chief ordech of Geyich legions,loyal servant to true Ordech cheiftain Nurlah
Sosyal ağlarda paylaş

aynen katiliyorum dunya uzerindeki en kotu sey sadece para icin baska bir amac gozetmeksizin yapilan savastir ve bu savasi destekliyenlerde salaktir![hline]"I will flay the skin from your flesh and the flesh from your bones and scrape your bones dry.
And still you will not have suffered enough."
Sosyal ağlarda paylaş

Irak'ta kalorifer olmadığı için dönen canlı kalkanlar gerçekten varsa yuh diyorum onlara.(son günlerde gazetelerde yazıyor hep)[hline]fading away
and leaving
long for sleep
closer now
lead the way into death

obscure,esoteric,exoteric,secret,hidden,mysterious
Sosyal ağlarda paylaş

Neden bahsettiğinizi hala anlayabilmiş değilim ama ABD'nin Dezenformasyon için özel bir birim kurduğu biliniyor. Hatta bu şekilde bir birim resmi olarak kurulunca Amerikan halkı bile "Ohaaa..." diyerek ayağa kalkmıştı haberiniz ola. O sebepden burada anlatılmak istenen her ne ise onu bilemiyorum ama bu konularda biraz şüpheci yaklaşmanızı tavsiye ederim.[hline]
I get knocked down
But I get up again
You're never going to keep me down

YALNIZ BİREY GÜÇLÜ BİREYDİR - BİRLEŞİK SAP HAREKETİ
Sosyal ağlarda paylaş

said:
BonePART, 02 Mart 2003 09:45 tarihinde demiş ki:
150 bin kere insanlara 150 kişi savastan kar olmucagını anlatmaya calıstık anlamamakta direndiler
dunde biraz alkol olunca içimden geldiği gibi konusmusum
ama lafımın arkasındayım
savas cıgırtlkanlıgı aptallıktır salaklıktır[hline]BonePART - Pepelek Saplar Birliği Başkanı

Ph'nglui mglw'nafh cthulhu r'yleh wgah'nagl ftgagn
I am not fat you asshole, I am just big-boned.
Screw you guys; I am going home.
You must respect my authoritaaaaaaa.
BonePART Losthope of Hun - Kay Server - Level 43.5 Drunken Friaa -(Back to business)

sahroş olsanda ayık olsanda pek fark etmiyor galiba
burada önemli olan savaş çıkartlığı değil insanların fikirlerine saygı göstermek !

Diğerlerine gelince =Savaş bende karşıyım ama bu kağıt parçası meclisten geçsede geçmesede bir şey fark etmez ABD bi kere iskendurun'u istila etti..[hline]My name is Zordekus Memduska Dolapolio,commander of ordechs of north ,chief ordech of Geyich legions,loyal servant to true Ordech cheiftain Nurlah
Sosyal ağlarda paylaş

Bu birim ile ilgili olan yazıların büyük kısmını şu an bulamadım ama ASNE başkanı Tim McGuire'ın bu birimin kurulduğu iddiaları ortaya ilk atıldığı sıralarda yaptığı açıklamayı buldum.
*! Harddiskini karıştırmaya döner*

“The American Society of Newspaper Editors writes out of concern over news reports that the Defense Department is considering a plan that could include distribution of disinformation to foreign media organizations.

“We believe such a plan, if instituted, would be a serious wrong turn for the United States. Additionally, it would severely wound the Pentagon’s own strong and trusted public affairs operation.

“Journalists in this country and around the globe rely upon and trust Pentagon spokespersons. At this time in our history maintaining that trust is hugely important.

“ASNE understands that the United States needs to spread its message many ways to many different groups of people around the globe. And we know that you as well as other branches of government are involved in this process.

“Our concern, as the nation’s largest group of editors, is that the use of disinformation under the guise of press releases would be the wrong course for a nation that seeks to maintain moral high ground. And, not incidentally, it is important for this nation to hew to the First Amendment values that are a beacon of freedom in our democratic society.”

ASNE, with about 850 members, is the largest organization of directing editors of daily newspapers in the Americas. It is a leader in improving diversity in newsrooms, strengthening newspaper credibility and improving high school journalism[hline]
I get knocked down
But I get up again
You're never going to keep me down

YALNIZ BİREY GÜÇLÜ BİREYDİR - BİRLEŞİK SAP HAREKETİ
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...