Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Nation States

GERGE

Öne çıkan mesajlar

http://www.nationstates.net/kerkenezya

Ben de geldim ama mentor arıyorum öğretin bu oyunu bana. Travian'da uçup kaçıyorum artık çok fena akıyorum ama yabancısıyım bunun.

İlk sorum: Bu "karar verilmesi gereken mevzular" da ben ta saat 13:00 civarı bi karar verdim ama hala aynı konu gündemde. kaç saat sonra benim verdiğim karar yürürlüğe giriyor? Günde 2 mevzu getirin benim karşıma dedim 1 saat önce. Ona göre cevap verirseniz.
Sosyal ağlarda paylaş

DNBC(Dredia Haber ajansı)
Evet uzun süredir beklenen Gretzia saldırısı başlamıştır.Dredianın geri adım atmaması sonrasında Gretzia Sultanlığı savaş ilan ederek sınırlı bir hava harekatıyla savaşı başlatmıştır.Şimdi başkente bağlanıyoruz
Görüldüğü üzre Gretzianın savaş ilanıyla insanlar arasında büyük bir panik başladı.Dredia Lideri halka sakinleşme çağrısında bulunuyor ancak pek işe yaradığı söylenemez.Mülteci akını Gretzia haricinde ki sınırlarda tüm hızıyla sürüyor.Yüz binlerce insan evlerinden ve ülkelerinden kaçıyor
Gretzia sınırında ise Dredianın askeri bir gücü olmamasından dolayı herhangi bir hareketlilik yok.Ancak sınırın öte tarafından durmaksızın toplar ateşleniyor.Sınırda ki birçok köy terkedildi ancak terkedilmeyen bazılarında topçu ateşi endeniyle ölümler yaşanıyor.
Dredia Dışişleri Bakanı bir kez daha Paticik Kıtasına sesleniyor:Paticik halkı durumumuzu görün.Bu savaş değil.Resmen bir katliam!Acil olarak Gretziaya dur denilmeli!Ayrıca sınırlarımızı korumayı teklif eden her türlü devlete mümkün olduğunca ekonomik ayrıcalıklar vereceğiz!Lütfen birileri buna bir dur demeli!Demokrasi Çürümüş Monarşinin ayağının altında çiğneniyor!
Sosyal ağlarda paylaş

DNBC
Son Dakika Haberi:Aldığımız son dakika bilgilerine göre Dredia Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Robde Pierrein basın açıklaması yaptığı Rihenberg Stüdyosu bombalandı.Bina tamamen yıkıldı.Ülkede tam bir kaos olduğundan arama kurtarma çalışması yapılmaya daha başlanamadı.Ancak kurtulan olmadığını sanıyoruz
Tekrar ediyoruz Dredia Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Robde Pierre Gretzia uçaklarının bombalaması sırasında yaşamını yitirdi
Ülkenin yönetim makamları tamamen sessizliğe gömüldü..
Sosyal ağlarda paylaş

Paticik I. Enternasyonal in onurlu bir üyesinin proleteryası olarak, yetkimizi aşmak pahasına, yoldaşlarımızın da mazlumun yanında tavrına güvenerek Gretzia ya bir an önce Dredia topraklarını terketmesini salık veriyoruz. Eğer Dredia toprakları terkedilmezse sonuçlardan başta biz olmak üzere Paticik I. Enternasyonali sorumlu değildir.

Sosyalist Uluslar Birliği nam- ı diğer Paticik I. Enternasyonali üyesi Zambochia Sosyalist Cumhuriyetler Birliği...

[ Mesaj 16 Ağustos 2007, Perşembe - 20:10 tarihinde, calimero tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

bu Gretzia devletine son uyarımızdır.

tam bir teslimiyet istiyoruz(account name ve sifre gibi mesela:)

[spo]
[/spo]

[spo]

[/spo]

[spo]
[/spo]

[spo] [/spo]

--------------------------------

-------------------------------

edit ;
us: uttuman states diyelim ona

[ Mesaj 16 Ağustos 2007, Perşembe - 20:19 tarihinde, Breedan tarafından güncellenmiştir ]

Sosyal ağlarda paylaş

Kutsal Sakesia İmparatorluğun'da fetret devri(interregnum) devam ederken naiplik konseyine davet edilen önemli aydınlardan birkaçı Dredia dışişleri bakanının yaptığı açıklamayı kınadı ve bir dışişleri bakanına yakıştırmadı. Monarşı ve mutlakiyete sözle saldırma hakkının bulunmadığını düşünen aydınlar, Dredia Cumhuriyetinin Gretzia Sultanlığının saldırısından ders almadığını ve bedavadan savaş nedeni dağıttığını belirtti. İmparatorlukta kralın tek varisinin yaşı ülkeyi yönetmeye yetmediği için savaş kararı verememektedir.Ancak kilise tarafından kutsanmış bir kişinin böyle bir kararı verebileceği rahipler tarafından tekrar dile getirildi. Bu yüzden ülkenin dışişlerini yönetemeyecek olan aydınların yerine Aldurbania kraliçesi'nin belli bir süreliğine Kutsal Sakesia İmparatorluğun'u dışişlerde temsil etmesi için ricada bulunulması gündemde.

[ Mesaj 16 Ağustos 2007, Perşembe - 20:25 tarihinde, Sage tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Gretzia Sultanlığı Silahlı Kuvvetler Karagahı Bildirisi:
-Gretzia Hava Kuvvetleri Haşmetli Sultan'a karşı yapılan saygısızlığa karşılık verme görevi ile onurlandırılmıştır.
-Şimdilik kaydıyla Gretzia Dredia'ya karşı kara harekatı planlamamaktadır.
-Bu günün hava saldırılarında herhangi bir kayıp verilmemiştir.
-Sivil hedeflerin zarar görmediği rapor edilmiştir.
-Dredia Cumhuriyeti'ne karşı tam bir hava ve deniz ablukası uygulanması kararı alınmıştır.
-Dredia Cumhurityeti'ne pozisyonunu değerlendirerek bir özür yazısı göndermesi için bir gün daha süre verilerek bombardımana ara verilmiştir.
-Dredia Cumuhriyeti'nin uluslararsı hukuku hiçe sayan tutumunu destekleyen ulusları ; dostlarının başına gelenlerden ders almaya çağırıyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

Dredia Cumhuriyeti Birleşmiş Milletlerin bir görüşünü dile getirmekten başka birşey yapmamıştır.Hemen bu saldırgan tavrınızdan vazgeçmenizi istiyoruz.Bizim savaş gibi bir niyetimiz yok ancak yanlış bir davranışımız olmadığını düşünürken özürde dilemeyeceğiz!Paticik ülkelerinin savaş bırakma çağrılarını yanıtsız bırakıyorsunuz ve ülkemizi hiçbir askeri olmamasına rağmen bombalıyorsunuz!Bu savaş değildir!
Dredia Cumhuriyeti

Edit:(Yok ya şeyi diyor yozlaşmış hükümet olduğunuzu kanıtladınız yine filan dedik Gretziaya:)UN araştırmasında en yozlaşmış hükümet seçildiler ya paticikte:D)

[ Mesaj 16 Ağustos 2007, Perşembe - 21:05 tarihinde, Bodrack tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Zeonic Front devleti olarak yakınlarımıza dek yaklaşan savaş tehlikesinden oldukça rahatsız olduğumuzu belirtmek isteriz.Amacımız kendi ülkemiz ve bölgemizde barış ve tam bağımsızlıktır.Tüm komşularımıza huzur ortamını bozacak bir hareketten kaçınmalarını istiyoruz.

Durumun huzura kavuşturulması için ortak bir kurultay için ülkelerin bir araya gelmesini ve anlaşmazlıklarını masada çözmelerini politik barış prensibimiz gereğince rica ediyoruz.

The Armed Republic of Zeonic Front Başkomutanı Mareşal Akuma Blade
Sosyal ağlarda paylaş

Gretzia Serdar-ı Ekremi Halil Paşa son gelişmeleri ''GTV'' için yorumladı. Paşa'nın sözlerinden satır başları:
-Dredia'ya karşı hakkımızı savunma mücadelesi veriyoruz.
-Haşmetli Sultan'ın ordusu kendilerini Dredia'nın avukatı ilan eden gafil ordulardan korkmayacak kadar güçlüdür.
-Daha kılıcımızı kınından çıkarmış sayılmayız.

Shot at 2007-08-16

Sosyal ağlarda paylaş

said:
kendilerini Dredia'nın avukatı ilan eden gafil ordular

bu söyleminiz en küçük şehzadenin bile kıkırdamasına sebep olmuştur.

Barındırdığımız tüm milletler adına söyleyebilirimki
bu ve benzeri olaylar imparatorluğumuzu bir insan hakları savunucusu haline getirmiştir.

en yakın zamanda insan hakları bildirgemizi yayınlıyacağız.

The Holy Empire of Uttuman

Slaven Belupo 1 - 2 Galatasaray

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...