Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Football Manager 2008

Aragorn

Öne çıkan mesajlar

Menejerlik cesaret işi ya. Ben Bursa'sa Herve Tum ve Sinan Kaloğlu gibi iki iyi forvet varken AMC alıp 2 AMC tek forvet oynattım ve birini kestim. Sonra Sinan çok iyi oynarken, gol kralıyken devre arasında Trabzon'a imza attı ve sezon sonunda beleşe gitme kararı aldı. Ona kızdım gittim 40K'ya Tita'yı aldım. Sinan'ı kadro dışı bırakıp Tita'yı oynattım çünkü Tum ağır bir sakatlık geçirdi ve düzelmedi.

Adamları kesmeye cesaret edereniz başarılı olursunuz. Bkz. Kalli ;)
Sosyal ağlarda paylaş

2 sene bjk de başarılı olamadım tek türkiye kupası ordan
isviçre ve antep'in başına geçtim.
sezon sonu antep'i 12. filan yapabildim.
ordan parmaya geçtim
tek sezon sonunda 10. oldum sonra fiorentina'nın başına geçtim
önce 2. sonra 3. oldum uefada final oynadım. fiorentinada 3. sezonumda 4. oldum ve şu an cech yedek kalecim hahah frey daha iyi ondan enteresandır ki.

isviçre ile de avrupa şampiyonasında yarı final oynadım. ki bundan önce italyalı gruptan lider çıktım.
dünya kupası ise fiyasko gibiydi. 2. turda veda ettik. ama şimdi italyanın başındayım.
isviçre ile bu arada türkiyeye türkiyede 6 gol attım üzüldüler :(

sadece milli takım başarıları ile klüplerde isim yaptım.

ama en saçma şey şu ki. kendi profilimde disiplin 20 iken oyuncularım disiplin eksikliğinden dert yanması garip geliyor bana.
Sosyal ağlarda paylaş

ben charlton aldım oynuyorumda. 4 oyuncum work permit çıkmadı ama takıma imzayı atabildiler ama oynatamıyorum. biri de bunlardan kleberson daha önce oynamış biri ingiltere'de. bunların ne zaman izin alabiliceklerini nasıl hallediyoruz?

bide oynamıyorum diye huysuzluk yapıyorlar, klüpte kötü transfer filan diyo. oynatamadan neler oluyorsa.
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:
O nasıl oluyor ya work permit çıkmadan alamazsın ki?

Hani yarım sezon falan oynattıysan şartlı çıkartmışlardır permiti, milli olamayınca da kesmişlerdir. Sen sat o adamları :D

hayır izin çıkmadı ama kadrona katabilirsin dedi. zaten komik aldım. yani adamın değeri 650k. ne kadara verirsin diyorum 190k diyor. afrikalı adamlar.

kleberson'a nasıl izin çıkmazki. marvin angulo'da milli takımda oynuyor. ama izin yok.
Sosyal ağlarda paylaş

İngilizlerin izin çıkarma olayını ben anlamıyorum arkadaş. Martinez'i (sakarya'dan) alıyım diyorum. Permit geçmiyor.. Peki güzel kardeşim ben takımın başına geçmeden önce alınmış geçmiyorsa oktan boktan milli takımda hiç oynamamıs 18 17 yaşında yabancı adamlar var takımda onları nasıl alıyorlar? (Brazil'ya hariç brazil'ya dan alınıyor oyuncu şükür ki ona izin var)
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:
O nasıl oluyor ya work permit çıkmadan alamazsın ki?

Hani yarım sezon falan oynattıysan şartlı çıkartmışlardır permiti, milli olamayınca da kesmişlerdir. Sen sat o adamları :D

2007' de affliated klüplerinde Belçikalı ya da İspanyol bir klüp varsa satın alabiliyorsun ama oyanatamıyorsun. Çifte pasaport alabilmesi için sonra o kulube gönderiyorsun. Bunda da öyledir belki.
Sosyal ağlarda paylaş

@Masticore: Esas brezilyadan adam almak çok zor, hele genç almak. Zaten 18 olmadan aldırmıyorlar çok kötü birşey ya..

Ayrıca neden izin vermiyorlar onu da anlamıyorum hani çok para kazanan adamları bile bazen work permit yüzünden alamıyorsun. Sanki gelecek hırsızlık yapacak, uyuşturucu pazarlayacak falan...

Bariz ırkçılık. İngiliz'lerin kendini üstün görmeleri. Bu yönlerini hiç sevmem.
Sosyal ağlarda paylaş

ben breno'yu 17 yaşında aldım hiç bir sorun yaşamadım alırken . başka brazilyalı oyuncular'da da yaşamadım. Hatta scotlara araştırtıyorum almadna önce brazil'ya daki futbolculardan bir sorun çıkmıyor ama onun harici her ülkede belli bir süre milli takımda'da oynamdıysa permit sorunu yazıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi 2008'den bahsed,iyorsun değil mi?

Transfer ofer ekranında aşağıda "Brezilya'lı futbolcular 18 olmadan yurtdışına transfer edilemeyeceğinden xx.xx.20xx tarihinde kulübe katılabilecek" yazıyor. Breno'yuda alamadım. Ha anlaşma yaparsın ama sonrası için. Ben kendim yetiştirmek istiyorum, olduğu takımın youth coach'u tırtsda potansiyeline ulaşamaz çocukceğiz. Yoksa transfer anlaşmasını yaparsın o ayrı :)
Sosyal ağlarda paylaş

Maçlardan sonra iyi oynadıysa maç sonrası konuşmasında pleased falan de özel olarak.

7-8 maç üst üste 7,5 üstü ortalamayla oynarsa 2. dereceden övgü yap player interactiondan. Biraz da zaman ver, birkaç hafta içinde en kötü düzelir. Bende hep öyle oluyor, bir maç tatile gidiyorum asistan mal mal konuşuyo hepside öyle yazıyor. Daha sonraki haftalarda doğru teamtalklarda mutlu ediyorum hepsini :)
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada size bir kaç futbolcu önereyim:

Marvin Angulo (sağ kanatta her bölgede iyi oyuuor) geliştirmeniz gerekiyor ama biraz

Obua (kaizer chiefs - AML/FC) orta halli bir takımda ve Türkiyede iyi iş yapar. fiyato 600k gözüküyor ama kaça satarsın diyip sorun 150k ya diyorlar.

Nengomenshe (Kaizer Chiefs - DM/MC) istikrarlı bir oyuncu iyi oynuyor. gene orta halli ve Türkiyede başarılı olucak bir oyuncu

Piatti geliştirirseniz efsane olur. yalnız en başta transfer ediceğini rakipler baya güçlü.

Rosina (Torino) bu adamı ne yaparsanız yapın alın. süper ötesi

Luis Jimenez (ilk sene kiralık alamıyosunuz ama 2. sezon parayı bastırıp alın çok iyi oyuncu)

Doudin (ST) (geleckte iyi oluyor, geliştirmek lazım - çok ucuz)

altyapınız iyi ise alıp atın gençleri inanılmaz gelişirler.

Biz arkadaşla coca-cola 1.ligindeyiz networkten oynuyoruz. piatti onda ve şimdiden talipleri arttı. obua ve nengomenshe bende. ilk 11'in değişilmezleri. Doudin yedek forvetim. angulo'da izin çıkmayan oyuncum :(
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...