Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The Age of Decadence - İzometrik RPG

axedice

Öne çıkan mesajlar

bug oldu o halde meh. lootla doldurmuştum charı, üstüne adamlar da eşya verince weight limiti geçtim. şimdi hiçbişi satamıyorum.

evet yere atınca eşyaları satabilmeye başladım lol. faction relation vendor fiyatını etkiliyor mu?

etkilemiyormuş ok.
Sosyal ağlarda paylaş

Kalkanın boyutuna göre ciddi to hit penaltısı var, aynı şekilde ağır miğferlerin de. 10 str de başlarda çok etkili ama int düşükse skill pointlerin çok geride kalır, cha düşükse bazı quest questleri optimum bitiremiyorsun kimse sana saygı duymadığı için. Hani dump stat mantığıyla gidebileceğin bişey yok pek.

Sword&Board ilk combat betada en güçlü builddı, fazla op diye biraz nerflendi. Sanırım fazla nerflediler, zaten sürekli tweak geliyor. RC3te RC1e göre yine biraz daha iyiydi.

Net alıp kullanmayı unutma bu arada. En önemli yatırım.
Sosyal ağlarda paylaş

net %5-10 tutma ihtimali. direkt vendora şutladım.

tavernacı imperial guard'a gönderince onlara katıldım, sonra quest'leri yaptım ama şimdi 6vs8 filan dövüşe yolluyor dalaran merkezine, kazanmak direkt imkansız. kışladan çıkamıyorum da kapıyı kitlemişler. tek seçeneğim dövüşü kazanmak ama dövüşü kazanmak mümkün değil lol.

guide to combat'ta "A freshly made character is not going to be a good warrior. Let's repeat that a couple of times, so it will really sink in. A freshly made character is not going to be a good warrior. A freshly made character is not going to be a good warrior. A FRESHLY MADE CHARACTER IS NOT GOING TO BE A GOOD WARRIOR." yazmışsınız iyi güzel de, oyun her zaman outnumbered ve outskilled combat'a yolluyor. karakterin conan olması gerekiyor performans olarak çünkü yanımdaki adamlar direkt dağılıyor. yapmak istememem gibi bir seçenek yok çünkü "YAPANA KADAR BURADASIN GARDAŞ" demişler kapamışlar kapıyı. eee?

hayır sardı da ama "gidip skill toplayıp döneyim" deme şansım da yok şu anda.
Sosyal ağlarda paylaş

işte imperial guard vs house dalaran, liderlerine gidiyorum combat'a sokuyor. mercenary, 10str, 8dex, 8con, 6per, gerisi 4. 57 sword, 50 block. helm çıkardım, elde iron shamsir. üstümde iron muscular zırh ve buckler thc yemesin diye. daha ilk turn ben hareket etmeden 20hp gidiyor. geri kaçsam diğerlerini yatırıyorlar, ileride dursam ben ölüyorum. lidere dalsam fast attack'ları bile dodge'luyor üstünde tünikle. öbürlerine dalsam disarm çekiyorlar, tek atak yapıyorum onda dablok oluyor filan. balla filan 1-2 kişi öldürüyoruz da adamlar her açıdan bizden üstün.

bölüm geçirtmek için vermem ya, baştan başlarım olmaz öyle şey heh.
said:
6 Int - It's a must to have at least 6 Int if you are going for Imperial Guardsman walktrough if are new to this game. If you will have less than 6 int, there is a huge chance that you will have to start your game again from the beginning.

http://bbsimg.ngfiles.com/1/24442000/ngbbs50fb35cae1d76.jpg
said:
Fatigue mechanic. Now this mechanic reduces your dodge/block rating as the battle goes on. As your defense rating goes down the THC chance of enemies increases significantly. Then enemies use more powerful attacks against you. The heavier the armor the bigger the fatigue you get when your are using it. This mechanic makes Imperial armor suboptimal. Why? Because your defense rating decreases very rapidly. For example you have defense rating of 60 (block) and enemies do normal attacks against your Iron Praetor armor. Your DR is 8. Now if you are using Imperial armor your DR is 9, but fatigue let's your enemies perform power attacks on you. Power attacks are 35% stronger. So you gain 1 DR for armor increase, but enemies perform more powerful attacks and you end up at a worse position. Now I do not know the exact number reduction from fatigue, but I have seen it work many times. This is just FYI. For this reasons I would recommend using Imperial armor only when you have a very low defense to minimize damage or when you have performed lightened technique as fatigue is dependent on armor's AP limit.

bayağı efsane iddialı kötü mekanikler var ya.

oyun saf şans yalnız, kalkan çıkarıyorum aynı turn tekrar kırılıyor filan.

of lol çooooooooook kötü ya, gördüğüm en kötü shield uygulaması. aynı adam ilk turn'de kırıyor kalkanı, 4 kere oldu bu arka arkaya. ve adam 1h axe, öyle 2h filan da değil.

3 tane beta çıkarıp hala bu sistemin ne kadar boktan olduğunu kavrayamamışlar mı?

of ALLAHIM YARABBİ

combatı güç bela bitirdim, save etmeden önce BİR ADIM attım yeni bir combat çıktı.
http://i.imgur.com/AO6ZD.jpg

of inat ettim ama oyunun dengeleri rezalet ya. shield 1h axe'den İLK VURUŞTA kırılıyor. daha ağır shield'lar HAYVAN GİBİ thc düşürüyor. eee ne halt edecez diye bakıyoruz, dodge. o da heavy armor ile kullanılamıyor. akıl fikir kim oturup düşündüyse bu mekanikleri.

hayır detaylı, düzgün yapacak gibi olmuşlar, içine etmişler bırakmışlar sonra.
Sosyal ağlarda paylaş

ya mekanikler facia kötü olmasa 1vs5 alacak duruma getirdim charı da (köşeye geçiyorum 2vs1 leonidas styla filan) işte shield çat çut İLK VURUŞTA kırılınca yapacak hiçbişi kalmıyor. disarm çekiyorum adama, BİR KERE vurabiliyor. o BİR VURUŞTA kırıyor kalkanı. bütün char buildin içine ediyor otomatik special.

craft da edemiyorum shield, ne bileyim daha dayanıklı filan bişi inşa edelim.

oyun resmen kimin balu devrede üzerine geçiyor. adamlar ilk saldırıda knockdown basınca (shield split, knockdown gibi olaylar neden spamlenen düz saldırılara proc olarak eklenir bir kere sormak lazım tasarımcılara) turn bitene kadar ölünüyor direkt herkes melyor dimaj vurduğu için yerdeyken.

hayır aurelian kampına gönderiyor, disguise diyor disguise işe yaramıyor. saldırmak dışında seçenek yok. saldırınca 1vs6 dövüş çıkıyor. e yani ne diyim.

sırf bal üzerine kurulu combat. 5 adamı kesiyorum, 6. geliyor çat knockdown çat çat YOU ARE DED.
Sosyal ağlarda paylaş

disguiseın işe yaraması için safi disguise gitmen lazım. aurelian kampı aldım ben asasinle ama yani baya çok load ettim. karakter dodge karakteri gerçi, ilk turda kulenin tepesine çıkıp orda ikişer ikişer alıyorum.

bazı combatlar bal üzerine kurulu orda haklısın. gerçekten ya combat gitmek lazım ya da non-combat ikisini birleştirmek pek kolay değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

işte imperial guard vs house dalaran, liderlerine gidiyorum

ahah işte karizman yüksek ise elite guard veriyor sana normal guard vermek yerine çatır çatır alıyorsun adamları. valla karakter gelişimine göre o kadar değişiyor ki, benim en az zorlandığım dövüş bu dövüştü
Sosyal ağlarda paylaş

neyse onları da kestim, loading ve cheesing'i 100'ledim. oyun çöküyor gerçi 4-5 reload'da bir heh.

yalnız oyuncuya forumlarda "YOU ARE NOT A GOD OF WAR" diyip de paso 3vs5, 5vs8, 1vs6 combatlara sokmak
http://i1.kym-cdn.com/photos/images/newsfeed/000/411/871/3f4.png
Sosyal ağlarda paylaş

oyunda baya köylü gibi kalıyorsun ya bilmiyorum ilerde daha güçleniyor musun ama demonun sonuna doğru karakter biraz kendine geliyor. hatta elimde sadece pıçakla cıblak cıblak 2 tane imperial guardı dövdüm bile oyunun sonunda.

sanırım en iyi karakter ama dex + dodge. armor kısmı biraz mantıksız bence yapılması gereken o fatiguelarin ve kalkan kırılma ihtimallerinin armor ve shield skilli ile birlikte yeterli miktarda düşmesi
Sosyal ağlarda paylaş

işte powerplay'in ve cheese'in dibine vurdum, köşeye geçiyorum zehirli ww basıyorum filan. mümkün olsa nox'taki gibi kapı açılma animasyonu başlarken warhammer indirecem.

bir de 7.62 solo böyle load manyağı yapmıştı ama orada mekanikler düzgündü en azından.

ya bildiğin gerizekalılar tasarlamış oyunu resmen. 7vs8 combatı bitirdik, save ettirmeden cıbıldak 1vs2 yaptırdı. şimdi işin yoksa taaaa baştan oyna oraları.

bunlar bu kafayla bu oyunu satamaz çok net.

eh bitmiş zaten, "do nothing" dedim geçti direkt o kısmı.

"SELECT DODGE OR BLOCK ONLY!!!!!!!!1111"
"SURVIVE DODGE/DAGGER BUILD ENCOUNTER NEKKID!!!!!111"
http://i0.kym-cdn.com/photos/images/masonry/000/259/943/694.png
Sosyal ağlarda paylaş

abi ne skyrim gençliği pusuya yatiyoruz adamlar 6 kişi full zırhlı bizimkiler pijamali ve crossbowlu...

yani saldirmadan önce görüp olm saldirmayalim adamlar bizden kalabalik diyecek zekada değil mi şimdi karekter (int 9)
tabi combatta düşmanın direkt benim karektere focuslaması da ayrı bir tat. hayır thief karekteriz tuzak falan kuruyoruz güya ama meh.

diğer senaryolarında bundan farki yok.

olay kolaylik zorluk olsa ne bilim stalker oblivion lostu hell zorluğunda falan da oynadık. oyun seni sürekli belirli bir durumlara sokuyor sonra ölüyorsun.
yahu kardeşim rpg değil mi bu? niye o pozisyona giriyoruz manyak mıyız biz?

oyunun dünyası güzel ama şu şekilde oyundan çok gittik öldük simülasyonu.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
axedice said:

Ahahahahaha skyrim gençliği acı çekiyor. Sam sen istersen bide diplomat karakter dene disguise falan çalışır işte.

Ya da vazgeçtim, new game dediğinde iki tane zorluk var. Biri normal, biri awesome. Sen awesome zorluğu seç başla panpa ;)

bitirdim zaten de oyunun sistemi yetenekten çok şans üzerine kurulu, aynı stratejiyle ikinci turn'de ölebildiğin gibi, herkesi kesebiliyorsun da. rakibin oto atak proc'u tutup tutmamasına bakıyor herşey.

meraktan awsum'a bakmıştım da onda da bişi yok, 30 skill filan fazla başlıyor sadece. benim ÇAR ona bir korsa yatar.

"devamlı öleyim ülser olayım" olayına bu kadar tutkunsan dark souls PREPARE TO DIE edition paklar seni, grafikleri leş değil en azından ehueh

ha ama oyun çıkınca illa bakarım, IMPERIAL GUARD olsun taştan olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

• 7 ay sonra ...
Oyunun extended demosu (ikinci şehir ve bütün questler ekleniyor, toplam oyunun 3te2si) çıktı, eğer satın aldıysanız mailınıza gelen kodla indirebilirsiniz.

Bu arada steam early accesse de gelmiş, şu topiğe mesaj atarak steam kodunuzu alabilirsiniz (daha önceden satın alanlar)

Merak edenler için offical wiki http://ageofdecadence.gamepedia.com/Age_of_Decadence_Wiki
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...