Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

divxde alt yazı nasıl konulur


goldenice

Öne çıkan mesajlar

Şimdi VCD yapmadıktan sonra filmlere altyazı entegre etmenin anlamı yok. Altyazı indirirsin. Biraz seyredersin filmi, tamam altyazı iyi dersin ve altyazı dosyasını ismi avi dosyası ile aynı olmak koşulu ile avi dosyasının yanında cdye yazarsın biter :D

Ondan sonra DivxG400 veya VobSub gibi filterlar kullanırsın filmde altyazı görmek için. İkisini aynı anda kurma. Tekini kullan. Film açıldığında VobSub'da sağ altta bir ikon çıkar yeşil ok şeklinde. DivG400'de ise mavi kare bir ekran ikonu çıkar. O ikonlara çift tıklandığında ayarlar çıkar. DivxG400'ün xvid ve divx filmlere özel ayarları var. Sağ tuşla tıklarsan o divxg400 ikonuna. Film efekti, renk ayarı gibi ayarlar yapabilirsin. Sağ tuşla tıklayınca menü çıkar divxg400 ikonuna.[hline]This Cat Scratches Free.
Link to comment
Sosyal ağlarda paylaş

Entegre bir altyazı içeren divx filmin crop edilmemiş olması gerekio. Hani görüntünün üst ve altında siyah yerler olur ya. Genelde crop edilir onlar divx'e çevirirken ama şansına edilmemişse ve altyazı filmin görüntüsüne taşmıosa sen o kısmı crop edebilirsin sanırım. Ancak bunun için nandub dışında direk aviyi crop eden bir program kullanmak gerekir.[hline]This Cat Scratches Free.
Link to comment
Sosyal ağlarda paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...