Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

LFS S2

Matis

Öne çıkan mesajlar

• 3 ay sonra ...
  • 1 ay sonra ...
Bone said:
http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_racing_simulators

bu tablolara göre en iyisi LFS mi?

Ben olaya daha farklı acıdan cevap vermek istiyorum!
Ben lfs' yi fiziksel özellikleri sebebi ile seçtim. Bunuda şöyle izah edeyim. 50 turluk bir yarıştayım ve yarış yaklaşık 1 saat 15 dakika gibi bir süre tuttu. Yarış başlamadan bir kaç gün önce antremanlara başladım. nerede ne kadar fren yapmalı, nerede vites atılmalı, hangi turda pite girmeliyim, lastikleri maximum hangi sıcaklığa kadar zorluyabilirim, benzini başlangıcta ne kadar koymalıyım, pite girdiğimde nekadar benzin almalıyım, şu turda lastikleri değiştirmelimiyim yoksa değiştirmelimiyim. Lastikleri değiştirirsem pitte kaç saniye daha kaybetmem gerekiyor gibi bir çok hesaplamaları yapıyorum. (yapmakta gerekiyor) Şayet hala kendimi yetersiz hissediyorsam, lfs de sıkı pilotlardan fren ve gaz mesefesi üzerine fikir alış verişinde bulunuyorum. Fren mesefesini kısaltmak veya deviri hızlandırmak için arabanın setuplarını kontrol etmek ve sürüş sitilime göre ayarlarda bulunuyorum. Şayet arabanın onlarca ayarından birindeki bir hata sürüşünüzü çok kötü şekilde etkileyebilir. bu yüzden bu oyuna yeni başlarken en azından camber ayarı, bump - rebump, difransiye ve arka-ön rot ayarları hakkında bir ön bilgi gerekiyor. Şayet ben setupdan anlamam hazır setuplar kullanıcam derseniz, sürüş sitilinizi o setup a göre uyarlamalısınız. bunun içinde en azından bir gününüz bu setup a uygun sürüş sitilini bulmakla gecebilir. ayrıca zor durumlarda setup yapmak gerekebilir ki! şayet setup bilmiyorsanız aydınlıkta kör geziyorsunuz demektir. Ayrıca lfsde en takdir edilen nokta etik kuralllara uymaktır. şayet siz sokak yarışcısı pisikolojisi ile piste cıkarsanız ve need for speed deki gibi virajları 200 le almayı denerseniz sunucudan banlanma riskiniz artar. Bir aracı sollarken dahi kesinlikle diğer pilotun kaza yapmasına sebebiyet vericek davranışlardan kaçnılıyor. Bu yüzden öndeki pilottan hızlı olsanız dahi uygun viraj ve yol beklenip sollama yapılıyor.
Lfsdeki otomobil fizikleri o kadar gelişkindir ki! motor freni, sol ayak freni ve daha bir çok teknik sürüş uygulamasını bu oyunda uygulayabilirisniz. Live for speed de her oyunda olduğu gibi hızlı olmak önemlidir. Fakat! lfs de nekadar hızlı olduğunuz değil, sinirlerinizin ne kadar dayanıklı olduğu daha da önemlidir. 1,5 saatlik yarışta sürekli yüksek konsantrasyon halinde en hızlı turu atmak, en doğru ve sağlam freni yapmak, sürekli sol ayak freni yapıp viraj almak ve bu viraja girilebilecek en yüksek hızda girip viraj içinde arabanın kaymaması gazdaki ya da frendeki 1mm lik kontrol için yapabildiğiniz tüm maharetleri 1 saniye içinde gerçekleştirmeniz gerekiyor.
işte bu yüzden lfs yi çok seviyorum.
Lfs yi anlat anlat bitmez. bu anlattıklarım sadece giriş bölümünün bir paçasıdır.
Sosyal ağlarda paylaş

clutch overheating geldi misal, gaza basarak vites degistiremiyosun. cogu kisi kisa sanzimanla drift yapiyodu simdi illa feint veya el freni kullanmak zorundasin ve malesef bazi pistler bunu yapmak icin cok dar.

bu kadar seye ragmen drift e daha uygun setup imkani sunulmadi. eh zaten devlerde race simulation bu drift degil diyo :)
Sosyal ağlarda paylaş

Pasha said:
clutch overheating geldi misal, gaza basarak vites degistiremiyosun. cogu kisi kisa sanzimanla drift yapiyodu simdi illa feint veya el freni kullanmak zorundasin ve malesef bazi pistler bunu yapmak icin cok dar.

bu kadar seye ragmen drift e daha uygun setup imkani sunulmadi. eh zaten devlerde race simulation bu drift degil diyo :)

eee zaten driftin ruhu feintten geçmiyor mu?
Sosyal ağlarda paylaş

Matis said:
Pasha said:

eee zaten driftin ruhu feintten geçmiyor mu?

eh tabii ama feintler arasinda debriyaji kullanamiyosan ne kadar uzun sure devam edebilirsin 2.0T stock motorlu aracla?
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada bu simulasyonun basarisini kanitlar nitelikte, yeni patch ile birlikte gelen bir arac ile ilgili kisa bir duyuru c/p edecegim. Tercume edemedigim icin simdiden cok ozur dilerim.

There is a new UK based company called V1 Championship whose aim is to discover a new racing driver through a series of tests resulting in a place in a team for the winning driver. V1 will be launched in 2008 and shown on TV in the UK. Live for Speed will be used as part of the selection process, before testing in real cars. V1 asked us to create a Formula BMW to make this test as realistic as possible. BMW Motorsport gave us permission to build the car in LFS, so we went ahead and built it.
Sosyal ağlarda paylaş

Pasha said:
eh tabii ama feintler arasinda debriyaji kullanamiyosan ne kadar uzun sure devam edebilirsin 2.0T stock motorlu aracla?

çok dert etme yaa , başarırsın yine..
bu arada normalde drift araçlarında clutch overheating olması gerekiyor diye hatırlıyorum, yanlışımda olabilir tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

Kendercik said:
Matis said:
lisansın var mı?

evet var ama dedigim gibi kotu bir yarisciyim (en azindan temiz)
Fazla konsantre olacak zamanim yok ve olmayacak da malesef. Bu yuzden cok nadiren yarisip genellikle cruise serverlarinda takiliyorum.

ahh bee keşke senin gibi davranabilsem. hırsım bitiriyor resmen beni...
Sosyal ağlarda paylaş

Pasha said:
yok yapmasina yine yapiyorum, fern bay blackte 21k cikardim gecen gun. ancak rfactor drift icin drift revolution cikarmis, keske lfsde bize oyle bi guzellik yapsa :)

aman abi sakın o drift puanlama sistemine kanma. çok yalan bir şey, rfactore gelirsek, biraz yalan buluyorum, arcade gibin... lfs nin sadece drift için pist yapması lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...