Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Canım darbe istiyor

Apache

Öne çıkan mesajlar

Başörtüsüne bu kadar soğuk bakılması sokaklarda başı örtülü kadınların(ki böyle de söylenmior sıkma baş deniyor yada yobaz) sayısı arttı diye şeriat gelio yada laiklik geliyor denilmesi bunların hepside ayrımcılıktır bence
Ya medenilik akılda olur dış görünüşten kıyafetten bir insanın medeniliğini yada gericiliğini anlayamazsınız ki

Not:Son sayfaya yazıorm bunları evr'in yazısına yorum daha öncesini okumadım
Sosyal ağlarda paylaş

said:
örnek 6 :

-Devlet yurtlarında Atatürk yerine Şeyh Said'in ve Feto'nun resimlerinin ve öğretilerinin ortalıkta dolaşması. Zorla namaz kıldırmalar...

patide korkmadan fetullah sempatizanı olduğunu açıklayanlar var.

bir secim oldu bazılarına deli cesareti geldi :P
Sosyal ağlarda paylaş

İçki satılmayan bir mekana , yanınızda 1 şişe bira götürüp içebilirmisiniz ?

bu zaten abes bir örnek adı üstünde İÇKİ satılmayan bir mekan illaki içmek istiyosan gidersin içki satılan bir yere demekki ordaki insanlar içkisiz bir ortam istiyor seninde saygı göstermen gerek

Peki bu yeni açılan tessüttür otellerine bikini ile gidebilirmisiniz ?
yukardaki örneği buna uygulayabilirsin oraya gidenler dini inançlarını bu tarzda uyguluyor ve kendilerince yaşıyor
üstsüz güneşlenilen otellere gidip abdestlerini bozmak yerine kendilerince tatil yapıyorlar

Beşiktaşda Kara çarşaf dahil her kılıkla gezebilirmisiniz ?
Gezersiniz.

Peki Çarşambada Üzerinde şeytan motifli bir tişörtle gezebilirmisiniz ?

bu çok abes olmuş Ankarada bile gezemezsin o tişörtle çünkü satanizm bir din değil sapkınlıktır

Hiçbir Universitede Oruç tutuyor diye dayak yiyen gördünüz mü ?

Peki Oruç tutmuyor diye dayak yiyenler ?

bunuda ben yukarki mesajlarımda cevaplamıştım istersen bir daha oku

kısaca burda verdiğin örneklerin hepsi senin kendi özgürlük anlayışına uymayan insanların kendi özgürlük anlayışları olamaz gibi bir durumdur
Sosyal ağlarda paylaş

ede sen bunların tam tersini yapabiliyorsan Evr özgürsün demektir. Sen bunları karşı tarafın yapmasına izin vermiyorsan özgürlükleri kısıtlıyorsun demektir.

Bana burda müslümanlık sizinde özgürlüğünüzü kısıtlamamız demektir diyemezsin , dememelisin.

Üstünde şeytan motifi taşımak satanizm demek değildir oda ap ayrı bir yanılgıdır.

Neyse burdanda anlaşılcağı üzere yuardaki cevapdan siz özgürlükleri işinize geldiği gibi yorumluyorsunuz.
Siz özgür olursanız ismi özgürlük başkası oldumu olurmu canım öyle şey saçmalık zaten .=)
Sosyal ağlarda paylaş

szass nasıl bir portre çiziyorsun aynı fikirde olmadığın kişilere emin değilim ama sizin, bizim özgürlüğümüz diye birşey yok, farklı standartlarımız yok. veya bu yanlış oldu, ben ancak kendimi biliyorum çünkü. sen bazı özgürlükleri yasaklamak kabul edilebilir görüyorsun anlaşılan ama.
Sosyal ağlarda paylaş

Genel olarak szasstama katılmasamda gerçektende üzerinde şeytan motifi taşımak satanizm demek değildir.Ayrıca satanizm olsa bile insanlara zarar vermiyorsa(ki satanizmi içine görüp yaşayanımız yok aramızda bilemeyiz) satanistlerde rahatça gezebilmelidir bu ülkede.He doğrudur kırarlar kafasını ama bu yanlıştır.Bir satanistin kafasını kırarlar ondan sora o arkadaşlarıyla gider caminin imamının kafasını kırar sonuna kadarda haklıdır bence
Sosyal ağlarda paylaş

Nasıl olsa işinize geldiği gibi yorum yapmaya devam ediceksiniz. Kimin kimin özgürlüğünü kısıtlamak istediği ortada demeye çalışıyorum.
------------------
Örnekleri daha mı açıyım ?
örnek tüm oteller tesettür otel haline gelse o zaman ben bikini mayo ile otele gidebilirmiyim ?

tüm oteller normal bildiğimiz çağdaş oteller olsalar geri kafalı ve yobaz olmasalar. dinini gerçekten yaşayan bir insan o otellere gidebilirmi ?
------------------------

Her yerde içki satışı kalksa ben içki içmeye yanımda götürüp devam edebilirmiyim ?

Her yerde içki satılmaya devam etse ben içmek istemesem içmeyebilirmiyim ?

---------------------

daha abartarak göstereyimmi örnekleri yoksa algınıda hafif bir açılmaya neden oldumu bu abartmalar ?
olayı inatla ters anlayıp kimin özgürlük kısıtlamak istediğini karıştırıyorsunuz.

Buda son mesajdır zaten. Daha özgürlükleri kimin kısıtlama peşinde olduğunu fark etmemişsiniz :=)
neyi tartışıyoruz ki ??

@Bodrack : sonunda birisi ters anlamakdan vazgeçti . bende bundan bahsediyorum. Aşırı tutucu islamda (şeriatda açıkcası ) hoşgörü yoktur. Bu hoşgörü olmaması özgürlüklerin yok olmasına neden olur ve olucaktır.

Tehlikede budur. Yoksa kimse dinini yaşamak isteyene azını açıp birşey demiyor ülkemizde.

[ Mesaj 24 Temmuz 2007, Salı - 11:13 tarihinde, Szasstam tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

valla bodrack, serbest olan çok şey var ama diyelim kafanı kırdılar, mahkemeye çıkardıklarında adama bakılır ceza unsurlarına, yerine göre indirime gidilir hatta provokasyon varsa. batı ülkelerinde bile bu böyle. harlem'de "I HATE NIGGAZ" yazan tişörtle gezmek kanuna uygun ama birkaç parçan eksik çıkarsın. insan hakları beyannamesini ilk yayınlamış ülke bu.
Sosyal ağlarda paylaş

szass yazdıkların halen örnek değil bu seferkilerde varsayımdan ibaret yani halamın ...şakları olsa amcam olurdu gibi birşey
hadi bu son msgım bye attım lafı kaçtım forum felsefenede devam et.
keşke daha güzel örnekler versende tartışabilsek sonuçta forum budur paylaşım ve tartışma platformudur.
Sosyal ağlarda paylaş

He birde şeriatta zaten hoşgörü yoktur ama ben dinsiz bir insan olmama rağmen gayet dindar olan sevgilim beni kabul ediyor üstelik onunla uzun uzun tartışmaktan zevk alıyorum.Biliyorum ki satanist olsaydımda bu değişmeyecekti.Anlatmak istediğim islamda hoşgörü vardır yada yoktur diye birşey yok bence.İslamın insanların içinde ki yorumunda hoşgörü vardır yada yoktur
Sosyal ağlarda paylaş

örnek tüm oteller tesettür otel haline gelse o zaman ben bikini mayo ile otele gidebilirmiyim ?

tüm oteller normal bildiğimiz çağdaş oteller olsalar geri kafalı ve yobaz olmasalar. dinini gerçekten yaşayan bir insan o otellere gidebilirmi ?
------------------------

Her yerde içki satışı kalksa ben içki içmeye yanımda götürüp devam edebilirmiyim ?

Her yerde içki satılmaya devam etse ben içmek istemesem içmeyebilirmiyim ?

ayrıca sen benim yazdıklarımı anlamamışın halen kendi tarafından özgürlüğü yorumluyosun ben böyle birşeymi söyledim benim düşüncem tesettürlü otelde olsun çıplaklar kampıda olsun içkisiz yerlerde içkili yerlerde herkes hayatını düşüncesini Dinini dilediği gibi özgürce başkalarına saygısızlık etmeden yaşayabilmesidir olması gerekende bu zaten ama sen beni anlayamadın senin gözünde AKP sempatizanı yobaz birisiyimdir belki
Sosyal ağlarda paylaş

Tayyip Erdoğanın şöyle 3-4 eski konuşmasını netten arat bul Sam kastırma beni :=)
Bak yukarıda bir yerde ettiği yemin var kendisinin bir oku istersen ne yemin etmiş.

@Evr: Senin bu dediğini AKP savunmuyor , sadece siz savunduğunu düşünüyorsunuz demekteyim ben zaten.
Örneğini yukarıda Same söylediğim gibi Genel başkanın 3500 konuşmasında bulabilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

RTE'den imzali ben Atatürk düsmaniyim diye bir yazi mi bekliyorsun sen?
Türkiye gibi bir yerde ne yargisindan bahsediyorsun. Atatürk ilkeleri bin kere cignenmisken kaci ceza aldi veya yargilandi? Bir cok farkli suclardan milletvekilligi gidip dokunulmazligi kalkinca yargilanmaya baslanicaklar var suan. Disinin gecdigine ceza uygulaniyor gecmedigine göz yumuluyor güzel ülkemde..
Sosyal ağlarda paylaş

abdullah gul : kayıp trılyon davası
tayyip erdogan : hapisten donup,sinopta usülsüz seçimlerle meclise girmek.ayrıca hakkında yüzlerce dava sürüyor dokunulmazlıgı oldugu icin hic bir sey yapılamıyor.malını acıkladıgı halde fazladan cıkan tasınmazlar,nasıl alındıgı belli olmayan 'gemicik'
unakıtan : acarlar olayından tutun milli gorus zamanlarından beri yolsuzluk davalarıyla ugrasıyor.maliye bakanı oldugunda kendisine ozel birsuru yasa degısıklıgı yaptı.degisen vergi oranlarını önceden tahmin edebilen oglu koseyı donup sırketler kurdu.
Sosyal ağlarda paylaş

...
istiklâl ve cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. cebren ve hile ile aziz vatanın bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. hattâ bu iktidar sahipleri, şahsî menfaatlerini, müstevlîlerin siyasi emelleriyle tevhid edebilirler. millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.

ey türk istikbalinin evlâdı! işte, bu ahval ve şerâit içinde dahi vazifen, türk istiklâl ve cumhuriyetini kurtarmaktır! muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...