Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Nedir benim çektiğim bu guildlerden?

deadwoll

Öne çıkan mesajlar

Haklısın, ben de roguea bir buff verilmesi vs. taraftarıyım. Ya da raidde olmazsa olmaz görevleri olsun. Hiç olmadı raidde verdiği dmg arttırılır. Ya da bir finishing move getirilir SnD tarzı moba onunla vurduğunda tüm partinin crit, hit şansları falan artar.

Expose armor var düşündüğüme benzer ama dünyadaki en kullanışsız finishing move, bir de talent yapmışlar ona asdsaf.
Sosyal ağlarda paylaş

Daha önce burdaki 1-2 başlıkta daha yazdım gene yazim. Çok değil 3-4 ay öncesinde sürekli aramızda geçen diyalog şu şekildeydi "rogue BC ile bitmiştir. raide hiçbir yararı yok, dpsi yetersiz. Her raidde mageler %15-20 fark atıyor roguelara, warlocklar %20-25 fark atıyor. O zaman niye rogue alalım hatta guilde bile almıyalım" Sonra 1-2 rogue çıktı aslında roguenun BC öncesindeki mantıkla oynanmaması gerektiğini anlattı ve nasıl dps yapabileceğini gösterdi.

O zaman yavaş yavaş bizde çözümler düşünmeye başladık ve fark ettik ki, rogue aslında saf dps class olmasına rağmen tek başına çokda etkili değil, ama dps sınıfları içinde raid içinde özel 1-2 değişiklik yaparak korkunç bufflanabilen bir class. Sonuçta bir mage yada warlocku gerek totomlerle, gerek scorch debuffı yada shadow priest ile bufflasanızda, dpsi sadece kendi buffıyla olan halinden en fazla %20-25 artıyor.

Ama roguelar için raide 1 tane full survival hunter, gruplarını 1 shaman ve windfury totem, 1 hunter yada 1 feral druid, 3 rogue diye kurarsanız, üstlerine Blessing of king,imp might, salvation atarsanız dpsleri resmen %50-60 artıyor. Zaten rogue'yu ancak bu şekilde kıyaslıyabiliyorsunuz, ancak böyle dpsine yetişilmez oluyor. Bunları yapmıyorsanız raide hiç boşuna rogue almayın zaten warlock daha iyi dps yapar üstüne hp buff, ve extra ss verir :D

Not:Aslında roguelar expose armoru attığında ve warriorlar sunder kullanmak istedğinde "a more powerfull spell is already active" mesajı alınmasa, yani birlikte doğru dürüst çalışsa bu iki skill, raidde 1 rogueyu imp expose armorlu hale getirip ordanda bufflarız ama olmuyor ne yazıkki.

[ Mesaj 12 Temmuz 2007, Perşembe - 10:52 tarihinde, FreEmoon tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Ya orası muhakkak, shamanın verdiği feralin verdiği bufflarla ve trinketleri saniye atlamadan kullanmakla rogue deli gibi dps yapıyor.

Benim ideal 5 man partim feral druid tank, shaman, ben :P ve 2 randomdur mesela. Randomları genelde ranged seçmek karlı oluyor. Dagger/fist specle ve bu partiyle %40 civarı crit chance, deli gibi ap, shaman'ın bloodlust'ı sayesinde deli attack speed sahibi olabiliyorum. Bu partide hunter olursa mesela (marksman daha iyi olur sanırım) o da tüm bufflardan faydalanacağı için dps çook fazla artacaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

vay bea herşey rogue için yani :D ama sevindim ilk kez türklerin feral druid dediğini duyuyorum biz lvl 60 zamanlarındada çok demiştik bir feral mele DPS grubunda çok şeyi değiştirir diye ama et kafalar var anlatamıyorduk. aynı şekilde omkin de spell DPS grubunu coşturabilir bence.
Sosyal ağlarda paylaş

omkinler agro kontrolü için bi trinket var agroyu düşüren onu kullanıyorlar ve warlockdan daha efektif bi kontrol bence (dotu kesemiyorsun ama omkin atak vermediği an agro durumu sabitlenir) trinket olayınıda yabancı bi arkadaştan öğrendim 5 dk CD si var kullanışlıymışda adamlar omkin kullanıyor valla %5 crit şansı ve omkinimiz warrior gibi armoru var zaten farklarından biride bu agro kaçırsalar bile büyük bir sorun olmaz warrior rahatlıkla tekrar alabilir agroyu
Sosyal ağlarda paylaş

Oomkin konusunda guilde 1 tane aldık ama hala deneyemedik, üstündeki itemler gerçekten kötü. Ama itemlrini toplarsa (full mavi +1-2 heroic drop+ en az 1 badge vendor item falan) ben denemek taraftarıyım, 1 magein %80i kadar dps yapsın herhangi bir bossta yeter sonuçta 4 kişiye %5 crit veriyor üstüne fazladan 1 combat res, 1 innerviteı var.

Tabi hala ikna kısmındayım işin :D, itemler yeterli olmadığı içinde yeterli savunamıyorum diğer officerlara karşı. Bakacaz zaman ne gösterir. Eleman yeterince kararlı olursa ve item toplarsa kendine ben en az 2 karazanda 1 grulda denerim. Baktık olmuyor yapacak bişey yok tabi.

Ama ben denemeden görmeden kestirp aymayı pek sevmem. Yeterli shadow priestimiz olduktan sonra bir tane disipline priest bile gelse denemek isterim. Tabi önce guildin ihtiyacı olan classlar tamamlanmalı. Bu tarz denemelere insanlar sonra müsama gösteriyor.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
geffen, 10 Temmuz 2007, Salı - 17:30 tarihinde demis ki:

wendi allysin humansın magesin. horde olsaydın senin lady vashj yapan guildime aldırırırdım. invadoriadakinden daha düzgün insanlarla mutlu bir birlikteliğimiz olurdu. al yengemi bloodelf mage ve hunter, bulun doğru yolu.

baydik oynamiyoruz artik pek ;)
Sosyal ağlarda paylaş

Yukarda biri discipline pri dedide aklıma geldi. Sımdı palaların retri talent tree yı raidlerde daha cok dps yapabılmesı ıcın duzenlıcekler. O talent treeye shadow pridekı gibi daldıgı mobun uzerınde 5 kez stacklenıp toplamda %15 holy dmg taken arttıran bı debuff vercekler , yanınada discipline /holy dps priest vercen oyoy :D
Sosyal ağlarda paylaş

Holy paladin için farm yalan değil heal done itemleri alırken gayet heal and spell done itemleride alıyorsun oda olmadı 5v5 arena kasıp lolipop gibi dağıtılan seti alıyorsun ve deli gibi farm yapıyorsun defansif palada çok iyi farm yapıyor özellikle aoe formatında farm.

Bu arada guild konusuna gelirsek olay tamamen şans eğer guilde ileri düzeydeki insanlarla (officer/gm) bir geçmişin yoksa herşeyi bekleyebilirsin
Sosyal ağlarda paylaş

coni lafın bana sanırım ama ben bütün invadoria yı rencide etmek istemedim amacım da o değildi. invadoria'dan 6 önemli isim realden arkadaşımdı benim. guilddeki iyileri kötüleri, item açı bencil adamları, paylaşmasını bilen iyi adamları hepsini biliyordum.
unleashed kurulduğunda kuran adamları guild masterini kurulum aşamalarını progresslerini saniye saniye duyuyordum zaten. nacizane yorumum dünyaın en kötü guildi bile iyi adamalra sahiptir içinde. ama kötü adamları o guildlerin yaralanmalarına ve ölmelerine neden olur örnek vermek gerekirse isimleri geçiyor 2 örneğin bu mesaj içinde.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
konuyla alakasız olarak, arada geçen rogue muhabbetine giresim geldi.

oyunda her ne kadar denge olduğu iddia edilemese de, ortada bir "mantık" olduğu belli. classları, itemlar gibi düşünelim mesela. lvl 234234 itemin üzerine alabileceği değerlerin toplam capi bellidir. 10 sta, 10 crit ve 10 int alır. aynı değerdeki başka item da gider 10 hit, 10 spi ve 10 str alır. sonuçta ikisinin de toplam capi eşittir birbirine ve ikisi de haliyle aynı lvl itemdır.

classları da aynen böyle düşününce, rogue kel alaka gibi gözüküyor, ama öyle değil. rogue'un tek ve biricik görevi dps yapmak. yani adama 3 çeşit farklı değişkenden 10ar tane verileceğine, tek bir naneye 30 puan verilmiş durumda. o da dediğim gibi dps. raide başka hiçbir katkısı yok(hemo değilse ehe). hardcore dps yapacak. raiddeki sinerji ortamında vereceği tek bir nane olmayan, ve diğer classların bufflarını ortalamada en çok toplayan ve kendini bu şekilde en çok maksimize edebilen class o. hal böyle olunca doğru düzgün bir gearla (hit ve ap dengesi oturmuş), raid leaderın kuracağı doğru düzgün bir raid/party setupıyla rogue ortada ne dps war, ne lock bırakır; melee classların büyük dezavantajla oynamadığı fightlar hariç. (ki benim gördüğüm, en azından bulunduğum realmde olan bu. ilk 2-3 sıra genelde rogue'undur)

bir de şu var. gerçi bu sadece rogue'u değil, diğer melee classları ve hunter'ı da kapsar ama olsun. demin de dediğim gibi bir melee class olarak çok fazla item based rogue ve şu an tbc sonrası ortamdaki item olanaklarına bakınca, uzun vadede rogue dps olarak en iyisi.

demek istediğimi şöyle açayim: şu an shadow priest'imde 1235 shadow dmg var. 1-2 gem ile birlikte bunu şu vakit 1251'e çıkarabilirim. içinde bulunduğum guild ssc ve tk'da toplamda 1-2 boss alıyor şu vakit. anlayabileceğiniz gibi bu halim büyük oranda crafted itemların eseri. gidip nihlium dahil, belli başlı t6 dungeon atan guildlerin splere bakıyorum, en fazla 100 spell dmg farkediyor benim şu anki halimden. tek artıları, daha iyi stats ve adamakıllı bir mp5 değerine sahip olmaları.

yani demem o ki, özellikle caster dps'nin spell dmg bazında üst capi kısıtlı. ama diğer yandan benim seviyemdeki melee dps ile t6 seviyesindeki guildlerdeki melee class dpsleri karşılaştırıyorum, ve görüyorum ki fark muazzam. bu yeni patchle gelecek haste rating nerfine de şaşırmamak gerek açıkçası bu sebeple. rogue gear aldıkça çıldırıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...