Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Lazimlik.com'a proje fikri

Tcpip

Öne çıkan mesajlar

Simdi bilmem farkindamisiniz ama yeni bir jenerasyon anne babalar gelmeye basladi..

Buda boyle devam edicek yani lazimlik diye cok guzel bir bebek urunleri satis sitesi yapilabilir tabi ticari birsey dusunmuyorum demissin ama benim aklima ilk o geldi..

buda vakti az olan internet cagina online shopping olayinin faydalarini goren bir ebeveyn icin gayet mantikli bence..
Sosyal ağlarda paylaş

Ya bırak, kim bilir internetteki domainlerin yüzde kaçı site olarak bitmiş ve kullanılır durumda.

İnsanlar gelip boş buldukları domainleri alıyorlar, sonra bişe yapamıyorlar, başkasının da işine yaramasını engelliyorlar. (genelleme yapıyorum, gelip şimdi lazimlik.com'un işine yarayacaklarını engelliyoruz demeyin. Başka domainler için söylüyorum).

En basitinden, indir.com'a whois çekin. O site onu adam edecek birinde olsa orayı ne hale getirir biliyor musunuz? Eee şu anda ne oluyor? boş boş park edilmiş... inndir.com bile o dandirik sistemi ile Türkiye'nin download ihtiyacını karşılıyor.

Efendim neymiş, 'internettele çok uğraşıyorsanız boş bulduğumuz domainleri almak normal birşey' miş. Hadi canım. Gören de internet profesörü sancak.

Boş domainleri ucuz diye alıp, sonra bişe beceremeyip, boşa gitmesin diye forumlarda 'bu domainim var ne yapacam' diye sormak yerine bunu domaini almadan önce düşüneceniz.

Yazık.
Sosyal ağlarda paylaş

Doğruları ve gerçekleri söylüyorum. Belki sizler gerçekten dediğim gibi niyetli insanlar değilsiniz. Ama yaptığınız şey, yukarıda açıkladığım şeyi yapan ve o zihniyette bulunan insanların yaptığıyla aynı şey.

Ayrıca sınır aşma filan yok. Argo bir söz bile kullanmadım, sadece kendi doğru bulduğum görüşümü söylüyorum. Zorunuza gidince 'sınırını aşıyosun' demeyin adama.
Sosyal ağlarda paylaş

Sana göre saçma. Ne zaman adam gibi bir proje yapmak istesem, önce projemi bulurum sonra domain bulmaya çalışırım. Ama her zaman en güzel domainler alınmış olur, ve hep de en güzelleri park edilir. Benim buna karşı çıkmam mı saçma?

Bana kalsa tüm dünyada ülke siteleri, .com.tr gibi, ülkeler tarafından aynen Türkiye gibi şirketlere özel verilmeli. .com .net .org gibi herkese açık uzantılarda ise 3 ay boyunca site kullanılmaz ise otomatik olarak domain düşmeli.

Benim buradaki tutuma karşı olmam mı saçma?
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Brigand, 25 Haziran 2007, Pazartesi - 12:38 tarihinde demis ki:

İyi o zaman hepiniz gereksiz gereksiz işler yapmaya devam edin.

sizin için gereksiz olan şeylerden ben hayatımı kazanıyorum. Belki iyi bir projene domain bulamamış olabilirsin ama bizler nice domain lere iyi projeler bulduk. konuyu dağıtma bence.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
sizin için gereksiz olan şeylerden ben hayatımı kazanıyorum. Belki iyi bir projene domain bulamamış olabilirsin ama bizler nice domain lere iyi projeler bulduk. konuyu dağıtma bence.

Kişisel olarak bakma olaya. Bir veya birkaç projeme domain bulmam/bulamamam sorun değil. Bir anlamı olabilecek domainleri boş bulup 'aa bu boş hemen atlıyım alıyım' demeyi yanlış buluyorum. Yapacak projen yoksa sırf domain boş diye proje yapmaya kasmak saçma birşey. Ayrıca burada hiçbirimiz salak değiliz, hepimiz projelerimize domain buluruz (düşünür düşünür eninde sonunda bir tane boş tuttururuz), her domainimize de bir proje yaratabiliriz. Bunu yapmakla övünmeyin. Ben sadece boş olan domainlere sırf boş diye atlamayı yanlış buluyorum.

Dediklerimi çarpıtma bence.

Edit: bence hayatını kazandığın şeyleri bu kadar yerlere düşürme. Hayatını kazandığın şeye 'lazimlik.com domainim var ne sitesi yapıp hayatımı kazansam' diye bir forumda sorarsan ben ona hayat kazanmak demem. Haa eğer bir projen varsa, ve projende 'sizce projemin burası böyle mi olmalı yoksa şöyle mi?' diye sorarsan o güzel işte kesinlikle sorup fikir almak güzel. Ama ortada fol yok yumurta yok... lazımlık var bitane...

[ Mesaj 25 Haziran 2007, Pazartesi - 18:58 tarihinde, Brigand tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

sex.com u boş bulsan alırmıydın?

eminim alırdın ve biraz akıllı isen satardın. Demişşinki lazimlik.com a proje fikri sormazdım ve buna hayatımı kazanmak demezdim.

Bence sen danışmak kavramından yoksunsun. Burada bir sürü öneri geldi çoğu inanılmaz güzel şeyler. Lazimlik.com boylece işe yarar bir siteye dönüşebilir.

Kod ve tasarıma yetenekliyim fikir danışmamız batıyorsa cevap yazmayabilirdin .

Böyle "yazık" gibi yorumlar ile sadece kendine yazık edersin.

neyse ben uzattıkca sen anlamıcaksın nede olsa. ben bir projeye başladım lazimlik üstünde ama başka fikirlerede açığız bu arada.
Sosyal ağlarda paylaş

sex.com'u boş bulsam alırdım ama satmazdım. Adam gibi bir site yapardım oraya. Domainin hakkını verecek bir şekilde çalışırdım ve yapardım.

Senin yaptığın fikir danışmak değil, fikirden yoksun kalmaktır ve fikir bulamamaktır. Danışmak nedir? İşte size danışayım

said:
Bir dosya indirme sitesi projem var. Ve aldığım domain sitem için çok uygun. Fakat, Türkçe yeterince insanların işine yetecek dosya indirme sitesi var. Bu nedenle acaba warez bir site mi yapsam? Yabancı warez siteler, özellikle warez forumlar artış içinde ve çok güzel hitleri var. Ben bunu forum değil normal site olarak yapmayı düşünüyorum. Tabi böyle birşey yaparsam siteye reklam veren şirketlerden (adsense gibi) reklam alamam. Yine de acaba hangisi hoşunuza gider? Warez bir download sitesi mi yoksa yasal bir download sitesi mi?

Sen ne yapıyorsun?
said:
Efendim xxx.com'u boş buldum aldım. İnternetle çok haşır neşir olan birisi olarak boş bulduğum domainleri almak gayet normaldir. xxx.com şu anda benim, sizce oraya nasıl bir site yapalım?

Sence yaptığın şey ne kadar etik?

[ Mesaj 25 Haziran 2007, Pazartesi - 23:04 tarihinde, Brigand tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...