Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Abudik gubidik sistemler modası

Cuce

Öne çıkan mesajlar

ya cuce eet halisin
d&d zevkli bir sistem
hatta forgattendan tiksinen bendeniz icin dragonlance dendi mi akan sular durur
ama yane wod unda yeri ayridir benim icin
bi defa gunumuzde olmasi turkiyede bile olmasi apayri
ayrica daha kaanlik bi dunya daha cok sikinti sorun cikabiliyo felan cok elenceli
ha mesela benim hayalim su gunnerde draksun ve ya planescape oynamak super bi dmle
hic oynamadim ama cok okudum hakkinda
Sosyal ağlarda paylaş

darksun oynadım, planescape de baya oynattım ama her iki evren de dmin olduğu kadar oyuncunun da eğitilmesi gereken evrenler katılıyorum :) Ben oynatmayalı baya oldu, tüm pdflerim eski bilgisayarlan beraber gitti oynatabilmek için çok vakit ayımam gerekir, oturup tekrar kitaplara göz atmak vs. Amma velakin o vakit ben de gerçekten yok. Ben sadece insanlara gaz veriyorum burdan planescape diye yoksa amacım ucundan gösterip naz yapmak değil d: (zaten yarıda kalmış bir oyunum var vaktim olsa onu bitirirdim önce).

Ama öyle pro değilseniz almamla olmaz, alcan anlatcan eğitcen öğretcen. Öyle hava atmakla olmaz bilader, oynatacaksan insanlara gerektiğinde öğreteceksin de.

[ Mesaj 20 Haziran 2007, Çarşamba - 00:11 tarihinde, Ardeth tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Bu da benden bonus, zamanında(planescape oynattığım ve aşıladığım zamanlarda d:) tanıtım amaçlı yazmıştım. Bilmeyen varsa okusun öğrensin diye (bir tek astral plane kısmını yeşim adlı bir arkadaş yazdı, ona da hakkını vermiş olalım d: gerisini ben yazdım).

http://rapidshare.com/files/38197825/Planescape_setting.doc.html

[ Mesaj 20 Haziran 2007, Çarşamba - 00:17 tarihinde, Ardeth tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Izmir yada Kibris calisiyoruz su an :) istanbula unumuz yayilmadi ehehe..saka bi yana planescape diyince darksun diyince eskilerin deyimiyle akan sular durup soyle bi sessizlik oluyor..su saatte WoD oyundan geldim..millet oldu zevkten ama ben dot sisteminden zevk almiyorum acikcasi setting beni kaldirmiyor yani..adam life buyucusu sinekten ayi yapti ben ne diyim..zayif setting..
Ama darksun oylemi...quest tamamliyosun adam sana bakir maden tasi veriyo..oha oluyosun yoklugu hissediyosun..ne minigunmis ne bastard swordmus..bakir bildigin..
Sonra planescape...hala hayallerimdedir adamlarin onunde kitaplar bu yaratik nedir bu olay nedir bu kapidan neler cikar..bi hayatta kalma mucadelesi..bi lady of pain in gozune girme yarisi..bi dost edinme dusman azaltma stratejisi..kapilarda kapilar...off yazdikca cosuyorum ...
Sosyal ağlarda paylaş

ben de oynarim.

issiz bir ormanda aksama dogru, gunes yavas yavas batarken grubumla birlikte bilinmezliklere dogru yavas fakat kararli adimlarla ilerliyoruz. grubun en arkasinda duruyorum, arkadan gelebilicek saldirilara karsi, kilicim ve kalkanim sirtimda her an savasa hazir bir sekilde bekliyorlar. seyahatimiz monoton bir sekilde devam ederken karnimda hafiften bir sanci hissetmeye basliyorum, onceleri onem vermedigim bu sanci yavas yavas yurumemi zorlastiran bir agriya donusuyor, gruptakilere belli etmeden yurumeye devam ediyorum fakat agri artik dayanilmaz boyutlara ulasmakta. onumde yuruyen mage arkadasim Lord Glarrethin omzuna yavasca dokunuyorum ve gruptan bir sure ayrilicagimi soyluyorum, o da basiyla yavas bir hareketle tamam diyor fakat bakislarinda icinde aman bana ne be ne halin varsa gor dedigini anlayabiliyorum, lanet olasi buyuculer. gruptan ayrilip en yakin agacin arkasina kosuyorum, her adimda kendime lanetler yagdirarak, bir daha bayat balik yememem lazim. sirtimdaki yuku hemen yere birakip, hizli bir sekilde pantolonumu indirip isime koyulmaya basliyorum.

*kabiz check icin zar atar*
*3*
*ishal*

kendimi biraktigim an, karnimdaki agri hafifliyor ama onun yerini beynimi etkileyen rezalet bir koku aliyor, lanet olsun, bir daha bayat balik yemek yok. zor da olsa isimi bitiriyorum, sagdan soldan topladigim yapraklarla temizlenip, yola donmek icin yavas yavas esyalarimi toparliyorum.

*yapraklar icin zehirli mi zari atar*
*31*
*cok fena*

rahatlamis ve hazir bir sekilde yola koyulurken, popomda aci bir yanma hissetmeye basliyorum ama onemsemiyorum, ne de olsa zamaninda 100lerce savasta savasmis, 10larca yara almis bir savasci icin hafif bir yanma onemsenecek bir sey degil, yanilmisim. yanma hizlanarak yayiliyor vucudumda, ve ben hayatimda olmadigi kadar hizli bir sekilde grubuma yetismeye calisiyorum. en sonunda gruba yetisince buyucuye yalvararak bu aciya bir son vermesini istiyorum, ben kirmayarak hemen bir buyuyle sorunumu hallediyor, ve ona sarilip yanaklarindan opuyorum. lanet olsun bayat baliklar, lanet olsun zehirli yapraklar, yasasin buyuculer.

*oha check atar*
*100*
*OHA*

FIN
Sosyal ağlarda paylaş

said:
power playi ve kuralları değil role play ve eğlenceyi önplanda tutan playerlar

Bir daha okuyun bakalım. İnsanlar anlamak için okumalı eleştirmek için değil.
Sistem tabii ki PP ya da kuralcılığı pompalamayacak, ama ıcığını cıcığını çıkartırsanız, oyuncuya kafasında kurması için birşeyler bırakmazsanız sisteminiz ayrıntı manyağı olursa oyuncu da o ayrıntıları kullanmaya çalışacaktır ve sonuç 19 attın carttan +2 curttan +4 falandan -2 geliyor şimdi ettin'e vurabilirsin şeklinde vukuu bulacaktır. Bu da PP'yi değil kurallarla ilgili kısmı kapsar zaten. Ben açıkçası fazla zar kullanılan oyunların atmosferlerini eksik buluyorum.

[ Mesaj 20 Haziran 2007, Çarşamba - 20:45 tarihinde, deadwoll tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Bi daha okudum. Roleplay i önde tutan oyuncular için en iyi sistem roleplaye uygun en iyi sistem değil midir? Neyse ayrıntı bunlar.

19+4-2-2+2 kısmında bi hata görmüyorum ben. Attack of opportunity hesaplamak, dodge bonus, suprise attackların dex bonusu kaldırması vs. vs. dm hakimse oyun gayet hızlı ilerleyecektir. Barbuta dönmediği sürece çok zar atmak oyuncuya oyun üzerinde daha fazla hakimiyet verir. Dm elindeki senaryonun yönetmeni değil, anlatıcısıdır. Verdiği kararların sonuçları yine oyuncunun elinde olmalı.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...