Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

HDR resim çekimi

Bone

Öne çıkan mesajlar

sanssizsansli said:

yok rawdı tiffti falan diyip resmi hdr ye çevirdikten sonra facebooka atıyorlar veya jpge dönüştürüyolar, ne anladım ben bu sevişmeden.

şimdi tek derdimiz görüntü ise, minimum compressionlı bir jpg az cok aynı işlevi görür raw'la tiffle.

tiffin esprisi düz bir bitmap olması. sıfır sıkıstırmalı. raw'ınki bambaşka. fotorafı cekme aynının kaydını alıyor raw makinenenin yarattığı ımajın değil.

jpg oldukca güzel bir arac aslında. bakmayın etrafta korkunc jpg atrifactleri olduğuna. sorumsuz jpg kullanımının ürünü onlar hep.
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
tripod ile cek, AP mod kullan (degisken aperture kullaniminda kamera sarsilmasa bile fotolarindaki gibi bir netlik sorunu ortaya cikiyor.)

kamerayi live view modda tut veya mirror lock up secenegin varsa onu kullan. kameraya uzakligina gore 1/3 mesafede bir yere odaklama yap.

bracketing ozelligini kullan ve -1, 0, +1 exposure compensation degerlerinde toplam 3 tane fotograf cek. tavsiyem raw cekmen.

lightroom'a aktar. ilk fotografin white balance i ayarla. Lens duzeltmelerini yap ve diger fotolar ile sync et. (editledigin foto ve diger 2 fotoyuda birlikte secip sag alttaki sync tusuna bas)

sonra photomatix pro'ya export et. foto bitince tekrar lightroom'a import et secenegini de sec.

photomatix de dogal bir hdr etkisi yapmaya calis. bitince lightroom'a gec. uzerinden duzeltmeler yap.

bitince de hafifce ustunden gecmek icin photoshop a gecebilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi şöyle oluyor.

inanmayacaksınız ama,

tripodla çektim
aperture modunda çektim
-2 0 +2 exposure la çektim
bracketing kullandım
raw çektim.

FAKAAAAAT
o kadar ayarı yaptıktan sonra, çekerken tripod titredi sanırım çünkü continuous mode da çekmedim asdf

ilk fırsatta tekrar yardırıcam inşallah
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...