Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Portre çalışması

Black-ice

Öne çıkan mesajlar

herkes koyuyo bi tane de ben koyayım:)
geçen hafta başladım portre çalışmaya.
oran fln çalışıorum aslında hala da bıkkınlık geldi koca kafalı kel adam görmekten biraz takıldım kafama göre buyrun.
bir de belirteyim bi dergiden resme bakarak çalıştım.

ayrıca scan'den sonra gördüğüm hatalarım şöyle;
-sağ göz çok kötü olmuş. yada komple gözler kötü olmuş galiba.
-kaş çizmeyi beceremiyorum kesinlikle.

teşekkürler.

Sosyal ağlarda paylaş

Gözler orantısız olmuş sankim, bir de ışık problemi var. Nerden vurduğu muamma, dudak kafanın estetiğine uymamış göründü bana sanki resmi bitirip üstüne yapıştırmışsın gibi duruyor. Burunda biraz problem var. İlk bakışta gözüme bunlar takıldı. Ama genel olarak hoşuma gitti, adamın suratında bir ifade var ve taramaların güzele benziyor.

Eğer portre çizmeye yeni başladıysan, ya dagenel olarak anatomik şeyler, bence yaptığın şeyin güzel olması değil bir önceki yaptığından daha iyi bir şey yapmış olman önemli. Eğer her seferinde daha iyisini ortaya koyuyorsan, zaten elin alıştığında herşey kendiliğinden gelecek, o gözler eşit büyüklükte olacak, mükemmel kaşlar çizeceksin vs.
Sosyal ağlarda paylaş

sağolun yorumlar için.

ama cüce hoca demedi de ben kafama göre çalıştım.
atölyede bütün gün oran çalıştık sonra hoca bütün hafta kafa çizin fotoğraflara bakarak-gölgeye ayrıntıya girmeyin sadece oranlara çalışın dedi bir de:)-, ya da aklınızdan oranlara dikkat ederek falan dedi ben de böyle birşey çizdim sıkılıp.
hatalar bu yüzden olabilir=)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...