Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Eralpsonland (eralp adındaki bir arkadaşımın yazdığı oyun) :P

BioHazarD

Öne çıkan mesajlar

Bu bahsettiğim arkadaşımın paticik hesabı olmadığından onun yerine ben yazıyorum, hatta yazmıyorum direk onun yazdıklarını buraya yapıştırıyorum:

"Ehemm, yaklaşık 1.5 haftadır gece gündüz uğraşıyorum ve en son 5104 satır oldu kod, ve bitti.

Şimdi sizlerden istediğim mümkünse test etmeniz.(sanki çok kötü olmuşta zorla oynatıyormuşum)

Crimsonland oynamışsanız Crimsonland-clone diyebiliriz oyuna, adından anlaşılacağı gibi (Eralpsonland) Oynamamışsanız tepeden bakarkene etraftan canavarlar geliyor ve vuruyorsunuz bu kadar.

Oyunu c++ & directxle yazdım, directx runtimea ihtiyacınız olacak yani.Sitede daha ayrıntılı anlattım zaten.

siteyi de veriyim bari http://eralpsonland.wordpress.com"
Sosyal ağlarda paylaş

zaten var olan bir oyunu tekrar niye yapmışsın onu anlamadım :)
gerçi emek vermişsin. tebrik ederim.
kolay iş değil ama aynısını yapmak yerine buna örneğin multiplayer özelliği falan eklemeye çalışsaydın daha hoş olurdu sanki.

[ Mesaj 14 Haziran 2007, Perşembe - 10:09 tarihinde, Krusty tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

"haklısın aslında şöyle biraz büyük bi canavar fena olmazdı sağol fikir için de renkleriyle pek güzel oynayabileceğimi düşünmüyorum sonuçta pixel pixel yapmam gerekio galiba, boya dökerek olsa =).. şimdi Winsock kullanımına bakıorm kim bilir belki 4v4 ctf modu falan olur, güzel olmaz mı : P"
Sosyal ağlarda paylaş

Sonunda aldım şifresini ehehe :P

prudent ya 18 yaptım =) hilesiz valla

korktuğum şey şu; 10 leveldan sonrada ölmezlerse insanlar 20 dakika boyunca tek tük canavar kesmekten sıkılabilirler.Benim 15 lvla gelmem 13 dakika falan sürüyor vede ölüyorum yani 15 dakikan varsa hemen açıp oynayabileceğin bir oyun olsun istedim.Ama o 10 levelda birdenbire çoğalmaları yerine o çoğalmayı 7-13 arasına dağıtabilirim belki öyle daha iyi olur heralde.

İyi oyunlar! :)
Sosyal ağlarda paylaş

ilk açtım bi arkaplan geldi rengarenk mobları göremedim bile. 2. de gördüm rahat rahat da o ilk arkaplan korkunçtu.
evet mob sayısı çok az (tür değil .. gelen adam sayısı) ve her seviye aynı adam geliyor.
her mob 1 kill yerine mesela tank 3 kill kamikazeler 1 ayaklıtank olanlar 2 kill değerinde gibi yapsan renklilik de olur.

bence çok güzel olmuş ilk denemen için.
yeni fikirler bulursan tutulabilir bile..

mouse un sağ tusu bullettime gibi birsey yanılmıyorsam , onu basılı tutmak yerine bas çalışsın bas kapansın seklinde yaparsan daha iyi olur gibi şimdiki haliyle ekran "blinkliyor" .. aynısı lazer işaretçi içinde geçerli.(mesela bullet time da lazer kapansın)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...