Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Zenci Rapi Onerisi

BonePART

Öne çıkan mesajlar

Arkadaslar simdi bi kac adet rap albumu indirmeyi planliyorumda; bu isten pek anamadigimdan bileni wardir diye soruyorum. Sunu oncelikle diyim ceza sagopa felan istemiyorum turkce rap sevmiyorum hatta ortada bi dogu bati yokken biz bi dogu bati kavgasi cikaralim albumler cok satar diye salak salak isler yapannari yolda bulsam aha bu dogu bu bati birbirinize diss miv everiyosunuz an itler diye diss diss doverim.

NE diyorum evet zenci rapi hah 2pacin mesela en iyi albumu hangisidir sarki deil album istiyorum ama su albumde su sarkilar cok iyi derseiz gral olur.

Grup olur solo calisma olur olay rap olsun
Sosyal ağlarda paylaş

2pac'ın en iyi şarkıları.. (Bence)

Last ones left
still ballin
Hit'em up
Troublesome 96
Changes
wonder why they call you bitch
fuck friends
only god can judge me
staring at the world
all eyez on me
breathin'
2 of americaz most wanted
ghetto gospel
do for love
i ain't mad at cha

bunların hepsini indir.
Çok mükemmel sarkılardır.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
2pac'ın en iyi şarkıları.. (Bence)
Last ones left
still ballin
Hit'em up
Troublesome 96
Changes
wonder why they call you bitch
fuck friends
only god can judge me
staring at the world
all eyez on me
breathin'
2 of americaz most wanted
ghetto gospel
do for love
i ain't mad at cha

bunların hepsini indir.
Çok mükemmel sarkılardır

thugs mansion - only god can judge me bunlarıda ekle.

Jay-z mi.allah belasını versin o adamın.biraz değil baya yavşak o yavşakların kralı.ondan sorada dr dre geliyo

[ Mesaj 11 Haziran 2007, Pazartesi - 17:44 tarihinde, Lorrotar tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

2pac çok piyasa boşver :p

NWA - Efil4zaggin albümünü indir (tersten niggaz4life)

Bu albümden en bomba şarkılar;

- Real Niggaz Don't Die
- Niggaz 4 Life
- Just Dont Bite It
- Real Niggaz
- Id Rather Fuck You

NWA - Straight Outta Compton

- Fuck Tha Police
- Straight Outta Compton
- Express Yourself

[spo][/spo]

Public Enemy ve Run Dmc'de süperdir.. Özellikle PB'nin Shut'em Down, RDMC'den de King Of Rock şarkıları güzeldir..

[ Mesaj 11 Haziran 2007, Pazartesi - 19:03 tarihinde, Slat tarafından güncellenmiştir ]

Sosyal ağlarda paylaş

213 - albümün adı da : the hard way
çok iyidir bu
bustha rhymes vardır
chingy var albüm önerisi: jackpot
fabolous - real talk albümü
j kwon - hood hop albümü
ludacris albüm önerileri: chicken n beer, the red light district, world of mouf
NaS var albüm öneremeyeceğim şimdi
Obie Trice var çok severim albüm: Cheers

hani tam ne tür istediğini bilmediğim için aklıma gelenleri yazdım..obie trice'ı özellikle tavsiye ediyorum.ama türü biraz daha 50cent'e kayık.
mesela ben fransız rapi de çok severim. manau vardır.eski albümleri çok iyidir.albümlerinden birinde tamamen celtic temalı rap vardır vs.
Sosyal ağlarda paylaş

2pac - until the end of time
2pac - hail mary
2pac - when thugz cry
snoop dogg - pssst
snoop dogg - 10'lil crips
snoop dogg - candy
snoop dogg - boss's life
snoop dogg - a bitch i knew
pharrell williams - mr me too
pharrell williams ft ludacris - money maker (2006 best rap song )
pharrell williams ft noreaga - superthug
pharrell williams ft snoop - drop it like its hot
pharrell williams ft p.diddy & busta - pass the courvoisier
pharrell williams ft clipse - when the last time
pharrell williams ft daddy yankee - mamacita
ludacris - southern hospitality
ludacris - move bitch
clipse feat natasha - so sick
p.diddy feat twista shawnna & timbaland - diddy rock
clipse & pharrell - grindin
the game - you wouldn't get far
the game - one blood
the game - let's ride

------
simdilik bukadar ekliyim dedim :)

[ Mesaj 14 Haziran 2007, Perşembe - 12:39 tarihinde, whissinn tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Newschool dinliyeceksen yukarda arkadaşların yazdıklarıyla başla çünkü ordaki çoğu rapcinin underground album sayısı azdır ve lyric kapasitesi son derece düşüktür.(Bazıları hariç)Hiphop ve Rap iç içe sokup mtv piyasasıyla karıştırmışlardır zaten iyi rapcilerin gelicekleri son nokta para ve sadece bounce.

Bir yerden başlamak istiyorsan gang starr albümlerini download etmeye başla beat farkını ve şuan ki snare kicklerin ne kadar dandik olduğunun farkına varıp Dj.Premium(mc) kalitesini anla :)

Daha detaylı bilgi istersen ö.m at elimde çok kaliteli bir arşiv var with video contents

[ Mesaj 14 Haziran 2007, Perşembe - 13:37 tarihinde, Nomak tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

dr. dre, wu tang clan, 2pac, jay-z ozellikle ilk albumleri cok saglamdir blueprint ve hard knock life, eminem de gayet iyi soz yazar, notorious b.i.g. ve wutang in beyin adamlarindan ol dirty bastard in solo albumleri iyidir

[ Mesaj 16 Haziran 2007, Cumartesi - 07:08 tarihinde, supremeallah tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

talib kweli, common, mos def vs. vs.. şu link iş görecektir.. zenci değiller ama jedi mind tricks pek bi gazdır ^_^ isim de güzel keza.. lakin rap diyince eminem'den 50'den başka kuş tanımayanlar ve 2pac'i senelerden beri aşamamış olanlara zorla, sarılmış bi gazete ile burunlarına vura vura, ıslatıp ıslatıp beline meşe odununu ekleştire ekleştire dinletilmelidir. Eskeza rap - hip hop dinliyorum diyip tek yöne saplı kalmış bir kulu uyandırmak dinen sevaptır. mevla'm sevap yazar tabii..
Sosyal ağlarda paylaş

Pac'i aşamamış lafına karsılık olarak onu onemli olan aşmak ve yerine yenisini dinlemek deil onu bir klasik olarak herzaman saygıyla müzik diye dinlemektir..kastın buysa sahsen ben pac'i zenci kültürünün atalarından ve yaratıcılarından oldugu icin dinliyorum ne yani bu saydıgın isimler pac tarzımı yapio ? yanılmıyorsam her rapçi heralde kendi tarzını konusturarak biyerlere gelio misal sagopa-pesimist , pac-thug life , eminem-marshal matthers , pharrell - skateboard p , p.diddy - bb4life ... herkez aynı olamaz kimsede pac'in yerini alamaz o yüzden her 2pac diyene böyle saçma bir tavırla yaklasmadan önce söyliyeceğin kelimeleri seçersen belki o zaman bahsettigin gibi birileri onu aşıpta daha iisini dinler cünkü herkezin dinledigi tarz nakarat beat ve lyric anlayısı farklıdır.
Sosyal ağlarda paylaş

hmmm aslında demek istediğim kabaca şudur;

bazıları bağnazdır... bağnaz işte, fanatik, tutucu, gözleri kapalı... anlamışsındır.. işte bu adamlar değerlendirdikleri olayı "tek"e indirmeyi, tekdüze görmeyi severler... ancak dışarıda koccca bir hayat sürüp gitmekte ve iyisiyle kötüyle yeni "şey"ler çıkmaktadır. işte bu yeknesak düzenden hoşnut arkadaşlar -bilmiyorum ileriye bir adım atmanın getirdiği bir korkudan ötürü mü yoksa bu adımı atmaya gerek dahi duymamanın getirdiği bir tembellik, bir oblomovluk durumu mu artık her nedense- diğer tülerin yaşamasına izin dahi vermek istemezler.. Ağır bir çıpa ile demirlenmiş gemi gibi olduğu yerde kalıverirler, ne ileri ne de geri giderler..

Hah! işte Tupac'i aşamamış demek bu adamlar için söylenen bir söz. Adam takılmış.. "Tupac iyidir, Tupac iyidir!" tutturmuş, diline dolamış gidiyor.. Ok. Tupac iyidir.. Karşı çıkan olmaz zaten buna ancak başkaları da iyidir, başka güzel "şey"ler de var üretilen... Hayat her gün yeniden başlıyor ve her Allahın günü yeni şeyler üretiliyor... Bu güneş her gün boş yere doğuyor olamaz, değil mi?

Yok; diyorsanız "2pac gelmiş ve gelecek en iyi Rapperdır" ee o zaman zaten bağnazsınızdır sizinle konuşmaya tartışmaya gerek yok, keza aynı şeyi sayıklayıp duracaksınız... veya gelecekten -gaipten haberler alan Nostradamus tarzı bir kahinsizin.. "Amca benim bi falıma baksana" demek caizdir sanırım bu durumda
Sosyal ağlarda paylaş

Mesaj alındı :) fakat bu bicimde anlatman daha güzel olmus ayryetten 2pac için gecmis denebilir ama gelecek diyebilcek daha hiic ama hic raslamadım böle bisi diyen birisi varsaki zaten o adamın size verebilcegi bi öneri pek kaydeye alınmaz fakat sunuda unutmiyalimki studyodaki kayıtları zamanla yeni yeni az da olsa release edilio bunu simdilik Eminem yapio diye biliyorum fakat produktorluyunu baskası alsada Pac'in zamanla yeni sarkıları cıkıo neyse 2pac'in verilmis bikaç mirasi var onları dinlenesi ve en azından 1kereye mahsus ta olsa bence dinlenmesi gereken bi özelligi vardı neyse eh tabi bahsettiklerinide dinledim fakat gerçekten aralarında 2pacin yaptıgı sarkılarda hayatının 4 senesine sıgdırabildigi maceralarını ve üzüntülerini anlatıs tarzındaki o yasadıgı stressler felan yaptıgı o sarkılarda onu öyle dinlemek bence çok güzel :) cünkü herif bu sarkıların ustad'i yani ama gelecek cok genis kapsamli bi kelime olmus eh tabiki 2pac'i o denli insanların agzına sakız eden onun West Coast'u vede kendi yaptıgı tarzın ilk'i olması.

Huzur icinde yatsın.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...