Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Şalterleri atan wow oyuncusu...

deadwoll

Öne çıkan mesajlar

yaklaşık 1.5 ( 13 ay gibi ) sene rogue oynadıktan sonra oyuna belli bir müddet ara vermiştim ( tbc çıkışı )
rank 11 yaptığım, pve'de de mc/bwl yaptığım canım karakterim ile aldığım zevkleri unutamam. rogue oynamak gerçekten çok zevkli ve rogue'yi pass'lıyacaksanız kolay kolay başka karaktere alışamıyorsunuz. birazdan örnekliyeceğim.

yalnız, her ne kadar rogue ile gayet güzel işler yapmış olsamda, cd olayı insanı kanser ediyor, işleyiş olarak güzel, belki gerekli de, ama skill'lerin cd'de olması gerçekten uyuz ediyor insanı. saçma sebepler yüzünden boşa giden vanish'ler vs. ( gerçi cloak of shadow zevkini yaşayamadık, ukte kaldı içimizde ama olsun (: )

tbc ile geri döndükten sonra arkadaşlarla yeni server'da yeniden kasalım moduna girdik, neyse efenim; yok şunu kasalım bunu kasalım derken, o stealt'in huzurunu, veya o cheap shot'un ibneliğini başka karakterde bulamayınca insan hoppanadak rogue'sine geri dönüyor, en azından benim için öyleydi. yeni server'da yaklaşık 5 tane class 30-35 lvl yaptım ve o zevki alamadım. ama bir yandan da rogue ile grup bulmanın zorluğu vs aklıma geliyordu, yani ortada kalıyor insan ister istemez, çünkü tbc çıktıktan sonra community'miz dağılmıştı.

neyse abi;

lvl 70 druid yaptım şimdi, hem grup sorunum yok, hem de bir nebze de olsa rogue'nin zevkini alıyorum, 2 rogue arasında kalıp canla başla mücadele etmek zevk veriyor bana, rogue ile ileride problem yaşayacağını düşünüyorsan druid ile şansını dene derim. rogue ile yapamadığın bazı şeyleri de druid ile de yapabiliyorsun, bu da ayrı bir haz veriyor. cat form'da ayrıca dps açısından da kötü değil.

son olarak; rogue'nin kendine party'lerde veya community'lerde yer bulamaması, rogue'nin gereksiz olduğundan değil, rogue'lerin piyasada çok olmasından dolayıdır.
Sosyal ağlarda paylaş

Thor da heralde darkentityde sistem aynı dediği gibi çalışıyor. Daha karazhan'a giremedim gerçi ama dün 20 kişiye yakın girdi :D . Bakalım artık adam gibi guild toplanana kadar buralardayım. Olmadı reroll, ama druid oynatacağımı sanmıyorum. Her ne kadar zevkli olsa da hybrid classlardan pek hoşlanmıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Bende diyordum şalteri atan kim diye bizim guilddenmiş :D Bırak guildi ya o adamlarla oyun olmayacağı belliydi zaten :D (70 ol ertesi gün Karazhan'a gidiyoruz O_O) Ama bu kadar habersiz bir topu kaçış bende beklemiyordum resmen afalladık :D Guild lideri ve neredeyse tüm officerları basıp gittiler ve arkada sadece olaydan haberi olmayan oyuncular kaldı. Bir tanesi bu akşam Karazhan varmı diyecek kadar habersizdi :P Şu priesti çok kasıyor olmasam bende açıcam bir ally kendime biraz güzel skin görücem. (Druid skinlerinden bahsediyorum. Kargayıda çamura buladılar sonunda kedi zaten kötüydü) Ama dur bakalım daha devam edicez gel sende Dark Entity ye :D
Sosyal ağlarda paylaş

biz lvl 60 iken herkez gibi sağlam gearımız vardı :) party miz rogue / mage / druid / shadow pri / paladin idi.. lvl 70 olana kadar her instanceyi farmladık ilk gece hellfire den çıktık zang daki slave pen ve underbog u bitirmiştik 60 halimiz ile rogue cidden önemli bir class .. karazhan da şuan adını hatırlayamadığım bir mob vardı adam ı stun etmediğimiz zamanlar 1 tanesini keseceğiz diye 10 adam yatıyordık.. diğer raidimize 2 rog aldık bu roglar sıra ile hatırladığım kadarı ile stun da tutuyorlardı mobları 9 + 9 =18 sanine tank rahat rahat takılıyordı..
Sosyal ağlarda paylaş

Ppppfh... Haklı adam ne olsun? AYRICA(!) sakın ola aklına Rogue gereksiz ve ya iş görmez diye birşey gelmesin... Bak ben paladinim, Retri takılıyorum ve benimle yarışabilecek sayılı classlardan birisi rogue. İtiraf etmek gerekirse stundan çıkarmıyosunuz PvP'de. Ayrıca PvE ye gelince, rogue kadar hızlı iş bitirren, trashları stundan çıkarmayarak tankı rahat ettiren bir class daha yok... Özellikle ambushunuz sapınız felan çok iş yapıyor. Benim sana tavsiyem can sıkıntısı yapma...

Eğer mümkünse ve istekliysen realm değiştir... Biz Dragonmaw dayız ve bekleriz...
Sosyal ağlarda paylaş

Mageler dpsde nasıl rogue geçer?

-Ya AoE gerekiyordur fazlaca,
-Ya armorları yüksektir mobların,
-Ya moblar rogue cplerini toplayana kadar ölüyordur. (ki bu seçenek biraz da rogueun becerisine ve tempine bakıyor.)

Yoksa mage ve rogue aşağı yukarı aynı dmgi veriyor. Ama şu da var, magein buffları dispel curse'u, ekmeği, suyu falan varken roguedan daha üstün. Bu yüzden roguelar yıllardır, bize de buff verin diye ağlanıyor forumlarda.
Sosyal ağlarda paylaş

Öyle değil :P Şöyle; unique bir buff veriyorsun roguea bu yüzden raidde rogue gerekli oluyor. Mesela roguea yakın olduğunda tüm melee classlar 16 haste rating kazanıyor 200 AP alıyorlar vs... Şu an belki 1-2 class haricinde herkesin dpssi roguea yakın aşağı yukarı ve rogue hariç tüm classlar parti bufflarına sahip :) . Buff isteyen ben değilim tüm raid maduru roguelar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...