Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

KabloNet tarifesi, 64k-128k olayları, TTNet, ADSL vs..

Bone

Öne çıkan mesajlar

Kablonet ve TTNet'in sitesine gidip baktım.
Ben internete onlar sayesinde bağlanıyorum ya..
Hızlara göre fiyat listesi felan yok.

Düşündüm, 64k hızımı 128k yapsam mı?
Hızı arttırınca Kablonet'in mi parası artıyor, TTNet'in mi?
64k ile 128k arasındaki fiyat farkı değer mi?

Ayrıca 64k aslında 128k diyorlar. Hatta o hızı yaşıyoruz.
128k ise 192k diyorlar.. O haldeyse 128k alırsam (bir de iki katı paraysa) değmez diye düşündüm.

Almanyada felan adamlar 512k kablo interneti, bizim 64k kablo internet parasına alıyorlar. Acaba bizim burda o adamlardan bağlanabilme imkanımız var mı?

Felan filan gibi soruları cevaplarsanız sevinirim..[hline]I will crush yar bones!!! Gaarrr!!!
(İmzamı iyi oku, çok şey var)
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
abone oldugunda 1 sene boyunca 64 lük hattı 128 olara kaçıyorlar ve fiyatı 65-70 milyon civarına geliyor
1 sene sonra hattının hızı 64 lük oluyor istersen 128 e çevirebilirsin ama fiyatıda artıcak
artan fiyat şirkete gidiyo mesela aktifkablodan aldın diyelim sen telekoma zaten stardanrt bi ücre tödiceksin hattın 64 de 128 de 256 da olsa bu boyle , hızını artırmak istiyorsan istedigin hızdaki hattın ücretini o sirkete ödiceksin.

avrupada hem adsl hemde cable için pek cok sirket hizmet veriyor bizdeki gibi bölge paylaşımı yok fakat oranın sirketinden herhangi bir hizmet alamazsın telekomun kontrolü altında turkiyede internet..

zaten cable baglantı için özel sirketler var onlarda bölge bölge hizmet yerlerini paylaşmış durumdalar

64/128 lik hat upgrade i için o ücret degermi derken bu birazda ekonomikdurumuna bakıyor neticede dakka bası download veya online görüşmeler video konferanslar vs yapmıyorsan download 2 dk da deilde 4 dk da olması cok dert etmiceksen 64 lük hatta kal zaten sınırsız acık bırakırsın pc yi kendi işini görür
oyunlardada cok abartı etkilicek bi yavaşlama söz konusu olmaz[hline]Grandmaster Hamburger
Sitemin Forum'u
en yararlı link

[Bu mesaj DynamicK tarafından 29 September 2003 21:04 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Bakalim

seri atis lara devam edin

ole bir sene sonra dusurucekler falan

bende diyorumki bri sene sonra o hattin 256 veya 512 olucak o fiyata bakalim hangimiznki dogru cikicak:)

neyse millet yazsin ben sonunda isin dogrusunu yazarim yine:)

said:
DynamicK, 29 September 2003 21:03 tarihinde demiş ki:
abone oldugunda 1 sene boyunca 64 lük hattı 128 olara kaçıyorlar ve fiyatı 65-70 milyon civarına geliyor
1 sene sonra hattının hızı 64 lük oluyor istersen 128 e çevirebilirsin ama fiyatıda artıcak
artan fiyat şirkete gidiyo mesela aktifkablodan aldın diyelim sen telekoma zaten stardanrt bi ücre tödiceksin hattın 64 de 128 de 256 da olsa bu boyle , hızını artırmak istiyorsan istedigin hızdaki hattın ücretini o sirkete ödiceksin.

avrupada hem adsl hemde cable için pek cok sirket hizmet veriyor bizdeki gibi bölge paylaşımı yok fakat oranın sirketinden herhangi bir hizmet alamazsın telekomun kontrolü altında turkiyede internet..

zaten cable baglantı için özel sirketler var onlarda bölge bölge hizmet yerlerini paylaşmış durumdalar

64/128 lik hat upgrade i için o ücret degermi derken bu birazda ekonomikdurumuna bakıyor neticede dakka bası download veya online görüşmeler video konferanslar vs yapmıyorsan download 2 dk da deilde 4 dk da olması cok dert etmiceksen 64 lük hatta kal zaten sınırsız acık bırakırsın pc yi kendi işini görür
oyunlardada cok abartı etkilicek bi yavaşlama söz konusu olmaz[hline]Grandmaster Hamburger
Sitemin Forum'u
en yararlı link

[Bu mesaj DynamicK tarafından 29 September 2003 21:04 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
ne demek seri atış neyi sallamışım arkadaşım?
aktifkablo nun sözleşmesinde böyle birşey var neyini atıyorum ben?

64k baglantı alıyorsun promosyon olarak 1 yıl süre ile 128 lik hat açıyorlar sana

ha düşer düşmez onu bilemem ben 1 yıl kullanmadım aktif kabloyu adamların söyledigini yazıyorum buraya

tanımadıgınız insanlar hakında atıyo, yalan sölüyo(ben dogrusunu yazıcam buraya lafından cıkan budur) gibi ithamlarda bulunmayın.[hline]Grandmaster Hamburger
Sitemin Forum'u
en yararlı link
Sosyal ağlarda paylaş

said:
green_martian, 30 September 2003 04:45 tarihinde demiş ki:
yabanci ulkelerden bahsetmisinizde ben su an kanadada yasiyorum ve kablo baglattim eve 8 ay pesin odedim aylik 25 milyona geldi
saniyede 600kb indiriyorum tabi karsi taraf kaldirabilirse heheh

Ki bu hiz ev icinde 4mbps ye kadar cikio yani ayni suratte internete sahipsen boyle hizlar yakaliyabiliosun[hline]Playing the king in my kingdom!!!
Sosyal ağlarda paylaş

aslında cable da adsl dealtyapı maliiyetleri dışında maliyetsiz şeyler altyapı bittiği gün maliyet dibe vuruyor ilk yapıldığı zaman her yeni şeyde olduğu gibi adamlar bir fiyat koydular amaç altyapı maliyetini biran önce çıkartmaktı ama bir baktılar maliyet çıktı kar tavan ve millet hala alıyor kar etmeye devam ettiler nezamanki rekabet ortama girer BELKİ fiyatlar düşer çünkü antitekel yasaları olmayan türkiye gibi bir ülkede yeni giren firmaların eskilerle anlaşıp fiyatı yukarı bile çekmesi şaşılacak bir olay değil[hline]May the ALL FATHER guide our blades true and see us victorious once again...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bonecrusher, 30 September 2003 17:47 tarihinde demiş ki:
Türk Telekom'a kafam girsin o zaman..[hline]I will crush yar bones!!! Gaarrr!!!
(İmzamı iyi oku, çok şey var)

ehu
ben de adsl var
acik birakarak film falan indiriyorum, 1.5 günde bi film indirebiliyorum. Ayni anda 3-4 film koyuyorum falan filan[hline]Buraya yakında imzamı yazacağım
bilginize
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...