Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bak, gel. aman yaa

Utterable

Öne çıkan mesajlar

selam

pek sevgili bir husky'im var. yaklaşık 10 aylık. parka gittiğimiz zaman bunu salıyorum, koşuyo falan. gitmek istediğim zaman tasmasını takmak için çağırıyorum. ama yüzüme şöyle bir bakıp yine dolaşmaya devam ediyor. üstüne doğru gidersem kaçmaya başlıyor. onun keyfini yani susayıp vs. gelmesini beklemek zorunda kalıyorum. veterineri cinsinden dolayı böyle şeyler olabilir dedi, normaldir dedi. sizin bu konuda bir fikriniz var mı ? teşekkürler.
Sosyal ağlarda paylaş

sert davran, yüz verme öyle durumlarda

kır ağzını mealinde değil tabii, ama 10 aylık hayvanın şımarması normal olsa da yaptığının yanlış olduğunu anlıyor olması gerekir.

çağır, gelmezse tekrar çağır, ses tonunu sertleştir bir daha çağır ama bağırma. bir iki kez kızdığını anladığına emin olana kadar sert şekilde seslen, takmazsa gördüğüne emin olarak dön arkanı yürü git, senin onu görebileceğin ama onun seni göremeyeceği -ve kontrol edebileceğin, aman diyeyim- bir yerde bekle evin yolu üstünde

eğer peşinden gidersen hayvan hem varlığından güç alıp şımarır, hem de kızgın olduğunu bildiği için yanına gelmeye tırsar, ööle gezersiniz saatlerce aranızdaki iki metre mesafeyi koruyarak ehe

bence rüşvetle yanına getirtme mecbur kalmadıkça, ama daha önemlisi asla tatlı dille kandırarak ya da rüşvet önererek yanına getirdiğinde yakaladıktan sonra fırça atmaya dövmeye falan kalkma ne kadar sinirlensende, dengesizleştirirsin çocuğu. sinirliysen sinirli, şefkatliysen şefkatli olduğunu bilsin yani =]
Sosyal ağlarda paylaş

hatta konuyla ilgili hiç unutmam, -kimseye önermiyorum ama- bir gün benim oğlan beni öyle kızdırmıştı ki -50+ kg akbaş çoban köpeği- özellikle koşarak gittim yakaladım herifi sırf sopalayabilmek için, hayatının dayağını yedi ama o gün

sırf dövmeye yüzüm olsun diye kandırıp getirtmedim yanıma, herhalde iki saate yakın koşturup yorulunca yakaladım o sinirle

ama gazeteyi kıçında parçaladım çocuğun, sonra ikimizde ööle üzgün üzgün tın tın döndük evimize. kötü bişii, yapmayın üzülürsünüz sonra
Sosyal ağlarda paylaş

süper, geçmiş olsun o zaman =]

mecbur kalmadıkça çok sık kullanma ama; bi kere blöfünü görürse sonrasında dinletemezsin yine =P

birde dövmeyin yav, kötü birşey. hayvana da eğitim anlamında çok faydası yok. illa deli kızdığınızı anlatacaksanız, çok çok kızdığınız zaman alın bir gazeteyi kıvırıp sertçe yakınında bir yere vurun, sesten ölümüne korkar zaten o

ödülü de sevgi, cezası da sevgi olmalı hayvanın. ne ödül kurabiyesi doğru aslında, ne de sopa. hayvan sözünü dinliyorsa sevgini ilgini daha çok alabilmek için dinlemeli, korkuyorsa dayaktan değil sevginin ilginin azalmasından korkmalı

ha ben arada kaçırdım ipin ucunu her zaman yapamadım bunu ama doğrusu bu yani ehe

[ Mesaj 13 Mayıs 2007, Pazar - 19:00 tarihinde, Nefr tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...