Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bazı sitelere bağlanamamak

Nefr

Öne çıkan mesajlar

yok flushdns kesmedi denedik zamanında

ractamainus paticiki açtığımda senin programla misal birşeyler yapıyor, ama diğerlerinde hiçbir hareket yok

neyse, nedankoyla bir saat, isp teknik elemanıyla birbuçuk saat uğraşıp didiklenmedik oynanmadık ayar bırakmadık, sizin tüm önerilerinizi denedim, bu gidişle birde en son bağlantıyı değiştirip deneyeceğim, eğer makinadansa formattan başka çıkar yol kalmadı herhalde

edik: ip kurtarmıyor bu arada, ilk denemelerdendi o da =] şimdi yeniden baktım ı ıh, aynı sonuç

[ Mesaj 10 Mayıs 2007, Perşembe - 19:34 tarihinde, Nefr tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

ben uzun suredir desktop'da linux kullanmiyorum, zaten kullandigim vakitte de 2. OS olarak duruyodu sistemde zorunluluktan dolayi. Kullandigim programlar windows icin gelistirilmis programlar.. Fakat ubuntunun soyle bi tadina baktim zamaninda , begendimde, onerebilirim fakat pek saglikli bir oneri olmaz bu yuzden..
Sosyal ağlarda paylaş

En son ubuntu kullandim, her tur kullaniciya uygun bir dagitim bence ve çok memnunum.. ancak merak eden arkadaşlara knoppix'i de tavsiye ederim acil durumlarda direk cd'den kurulum yapmadan acilan bi linux live cd dagitimi..
ayrica bi dönem de suse kullanmıştım o da fena değildi..

edit: typo

[ Mesaj 11 Mayıs 2007, Cuma - 00:09 tarihinde, Divin tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
ractamainus paticiki açtığımda senin programla misal birşeyler yapıyor, ama diğerlerinde hiçbir hareket yok

tamam işte, paticik'e bağlanıyor ve kaynağını (browser'da view source dediğimizde çıkan şey) konsola yazdırıyor. açamadığın sitelerde de bağlanamadığı için kapanıyor, olayı o. olması gereken bu.

şimdi benim bahsettiğim şey flushdns falan değildi. msdn'de falan bulabilirsin muhtemelen de nasıl aratacaksın hiç bir fikrim yok.

bir de şöyle deneyelim;
masaüstünde "start > run" yapıyoruz ve çıkan kutucuğa "cmd" yazıyoruz, komut konsolumuz açılıyor.

önce şu komutu giriyoruz;
netsh winsock show catalog
çıkan listeye bakıyoruz ve hiçbir şey anlamıyoruz =P neyse..
sonra da şu komutu yazıyoruz;
netsh winsock reset
ve sorununu çözmesi için dua ediyoruz =)

bu komut normalde bilgisayara zarar verecek bir işlem yapmaz. LSP'deki (Layered Service Provider, bir önceki komutta listeliyorsun) standart dışı kayıtları siler. standart dışı kayıt nedir? mesela malware, spyware'lerin attığı kayıtlar... tabii normal bir program kayıt atmışsa, o da silinir ama bunun bir zararı olacağını sanmıyorum. en fazla programı tekrar kurarsın... bağlantı problemleri yaşanıyorsa ve "xp sp2" varsa bu komutu denemekte fayda var.

ayrıyetten herhangi bir antivirüs vs. programı kullanıyor musun? misal microsoft antispyware... öyleyse bu üstte dediğimi kesin uygula. bak yazarken arattım, bunu buldum çünkü;
http://support.microsoft.com/kb/892350

format atma! format atma!!!=P
Sosyal ağlarda paylaş

eveeet, su an ubuntudan bildiriyorum, hala acilmiyor benim siteler, olayin modemsel olduguna kanaat getirdim formattan yirttim

buruk bir mutluluk yasiyorum su an

öte yandan allahaşkına biri bana açıklasın, modemde nasıl bir sorun olabilir ki böyle bir sonuç yaşatsın bana? delirdim, alev aldım iki haftadır sinirden

[ Mesaj 13 Mayıs 2007, Pazar - 17:01 tarihinde, Nefr tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

cevap vermedim arada lakin 96 defa resetledim modemi zaten daha önce haliyle =P

bu arada son durum şu; başka bir bağlantıyla denedim aslanlar gibi giriyorum, aradık isp teknik servisini ben küfür ettim karım lisanı münasiple çevirdi onları, sonuçta bir yetkilinin bizi arayıp modem değişimini onaylayacağını söylediler

hala anlamış değilim ama nasıl bir donanım sorunu nedeniyle bazı siteleri açamaz modemim? fazla teknik olmazsa anlatır mısınız biriniz? teknikse de anlatın ama anlamam =]
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
kapattım kardeşim hesabı, kestim aboneliğimi

ondan yoktum bir iki haftadır, düzeltemedi herifler dellendik en son iptal ettirdik eheh

ama sorunun çözümüne adadığım bir ayın parasını da ben ödemiş oldum, başlarım bööle hizmet anlayışına. parisin göbeğinde bana türk telekomu mumla arattıran orange teknik kadrosu ve paket olarak müşteri hizmetlerine de buradan sevgilerimi sunarım

şikayette bulunduk, sayfa sayfa mektup döşendik, birde şikayetvar.comun fransız versiyonu tadında birşey bulabilirsem eğer oraya da yazcam uzun uzun, ama neticede olay çözülemedi

yardım etmeye çalışan herkese tekrar teşekkürler
Sosyal ağlarda paylaş

amin racta ehe

başka firmaya değil başka modeme geçtim =P

arkadaşın bağlantısını sömürüyorum şu an, o da orange ama çalışıyor şu anda, zira arkadaş bedevi değil

var epeyce seçenek burada, ben kendi bağlantımı yakın zamanda bu kez neuf diye bir ispden alacağım mesela, aylık 30.-eu olan paketi (bilmemkaç standart kanallı dijital tv, tüm şehiriçi ve bazı belli noktalara ücretsiz telefon, 8 mbit adsl bağlantısı) gayet uygun bana ve sanırım 4 veya 5 kademenin ikincisi. beni kafalayan hizmetleri ise ücretsiz teknik servis hattı, zira bu orange maymunlarına -ki söylemiştim, kendisi france telecomun yan kuruluşu oluyor, hepten ayıp yani- teknik servisleriyle yaptığım görüşmeler için geçen ay 100.-EU ya yakın cep telefonu faturası ödemek zorunda kaldım, onu da yazdım şikayet mektubuna zaten. sabit hattan arayınca dakikası .35 euro yav, bi de ben cepten aradım mecburen.
ulan hadi ücretsiz teknik servis hattın yok, bari indirim yap allahsız
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...