Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beşiktaş-Fenerbahçe Maçı Kural Hatası Vol.1

nocom

Öne çıkan mesajlar

said:
Acildigini yakin zamanda ogrendim ve sifremi ogrenmem biraz problemli oldu o kadar, tesaduf yani.

said:
Kupa maclari topiginde Sailor uzerinden yaziyodum, ..... Arada da acc islerimi hallettim anca geri aldim iste.

Cevap yazarken onceki mesajlari okumak iyidir, sakralarini acar insanin.
Sosyal ağlarda paylaş

Bana kalmis orasi, sen isine gelmeyince / cevap veremeyince (bkz. dorduncu sayfadaki nocom ile dokuzuncu sayfadaki nocom arasindaki 7 fark) onemsememeye devam et, ben bakarim basimin caresine.

Ucuncu sinif subjektif fanatik taraftar tepkileri veren ben miyim de sen beni muhattap almiyosun, eheh. Hatani kabul etme sakin, biseyler eksilir kopar gider icinden. Hayat felsefesi yap bunu hatta.

Kurallar ortada, ornekler ortada, ne alakasi var diyen bin tane eski hakem ortada, Kazim Kanat haric size hak veren kimse olmadigi da ortada. Varsa bi itirazin sen de isimli cisimli bir sahit goster, veya bi kural yonetmelik vs. bisey goster, biz de sana saygi duyalim. Boyle ortaokul seviyesinde "umursamiyorum kii, viz viz, ehee" falan diye olmuyor ama, seviye dusuyor o zaman, komik gorunuyor. Eskidi onlar.

Hayirli geceler efem.
Sosyal ağlarda paylaş

Ne demis diye merak ettim baktim da, onun lafina daha da sert bir lafla karsilik vermissin, "ne bicim konusma bu" falan gibi bi kaygin olmamis yani. Altinci (edit: 8 imis) sayfadaydi sanirim, gidip bakabilirsin.

Itiraz edebilmen icin senin duzgun davranmaya devam etmen gerekiyor, veya itiraz etmeyip kavgaya tutusman gerekiyor, ikisi birden olmaz ama.

[ Mesaj 10 Mayıs 2007, Perşembe - 03:22 tarihinde, Baggio tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Baggio,arkadaşını koruyacağına yazdıklarına bak,ondan sonra arı vız vızı seviyesizlikle itham et.İşte seviyeli f.b.'li arkadaşından inciler
1:Noldu lan emzik atıyordunuz buna hakemlere konusmasın Fenerbahçe diyordunuz.. Noldu en ufak şey de kural hatası höt döt demeye başladınız sdsfsd

şampiyonluk yarınlara kaldıııııı
gördün mü kartal .....
...
ooooooooooooo
laylaylayyyylaylaylaylallalaalaylaylayyyy

2:nick - post uyumu ^^

3:Can-kan sdf anlamıyor musun? Kural hatası yok.

p.s: lan bunlar bide harbi cankan çıkarsa sfsfdwsd benziyor cunku mentalite

4:kelebek etkisi diyor asdadafdsfdasfasdasfdasdsadascxawsdxasdasfdasfasfd

5:cankan aynı mantıkla Fenerbahçede taç olsaydı belki gol atacaktı. O zaman bizde mi başvuralım kural hatası diye? Dediğin mantıklı mı yahu bir düşün öyle konuş. Adamı hasta etme. Boş boş sallıyorsun anca.

6:Lan apti.
Resmi belgelerde kural hatası yok diyor işte anlamıyormusun?!

evet ve en sonunda cevabım :KUşbeyinli.Bekle gör.

7:Baggıo anlatma abi boşver ben anlatmaktan sıkıldım adam anlamamaktan sıkılmadı=)

8:çiçek böcek etkisi.
(8. özdeyişi eklemek için düzeltme yaptım)

[ Mesaj 10 Mayıs 2007, Perşembe - 03:34 tarihinde, CANKHAN tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

FB'li ve bir gorus paylasiyoruz diye arkadasim oldugu anlamina gelmiyor oncelikle.

Diger bir sey de adama KUŞBEYİNLİ diyene kadar "yeter artik kac mesajdir ne bicim konusuyosun" vs. diyip bu yukaridaki unlem arkadasa tiklayabilirsin. Yok karsilik olarak sen de hakaret ettiysen ben seni ciddiye almam acikcasi bu konuda. Moderator falan da degilim zaten.

[ Mesaj 10 Mayıs 2007, Perşembe - 03:34 tarihinde, Baggio tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

futbol bölümü yine eski gazını almış, yaş itibariyle bazı gençlerin de en fanatik seneleri olduğundan kendilerinden geçmiş "dur şuna laf sokayım, ha bunu da es geçmeyeyim laf sokayım ki beni burada adam sansınlar" mantalitesiyle(mentalite yazmış biri, sağda solda fanatiklik yapıp bağırıp çağıracağınıza türkçe öğrenin arkadaşlar türkçe. hatırlatırım anadiliniz.) dengesiz saçma sapan konuşulmaya başlanmış yine.

hayır benim anlamadığım, thread'in topic'ini görüyorum, bjk-fb maçı kural hatası vol.1 falan yazıyor. okuyayım dedim belki birşeyler olmuştur, birşeyler bilen birileri adam gibi yazı yazmıştır diye. 2-3 sayfa sonrasında işler çığrından çıkmış, son sayfaya bakayım dedim onda da baggio ayar veriyor birilerine.
bir de muhabbet "ben daha eskiyim" e dönmüş ki evlere şenlik. hakikaten tadından yenmiyor.

bakın arkadaşlar ben de buranın kayıtlı kullanıcılarının yüzde 95inden daha eskiyim ama ne yazı yazıyorum artık, ne de keyifle okuyabilecek birşeyler bulabiliyorum. ama anlamış oldum ki, eğer burada 2 gün kalıp aktif şekilde yazı yazsam, en ufak bir tartışmada birisi çıkıp bana da 2 günlük adam artistlik yapıyor diyecek. e haliyle gülmem gereken yerlerim dışında bazı yerlerle gülmek ve siteye bir süre girmemek zorunda kalıcam. hatta boşverin hepsini ben 2 gün önce kayıt olmuş olsam yine benim haricimdeki kullanıcılar olan sizi ne ilgilendiriyor bu? 2 gün önce kayıt olsam konuşma, tartışma hakkım yok mu? sadece 2001 öncesi kayıt olanlara izin verilsin o zaman bu sitede. şu gereksiz thread'in altında yazı yazan 2-3 kişi hariç kimse yazı yazamasın hiç bir yerine bu forumların.

paticik'in bu hale gelmesi gerçekten içimi burkmuyor değil ama elden birşey gelmiyor. zaman geçtikçe sürekli birilerinin yerine daha cins birileri bulunuyor mutlaka. eskiden bu futbol bölümünde esen bonjo vardı mesela. sonra bana ayı diyen bir arkadaş daha vardı adını hatırlayamıyorum. o zaman da gülmüştüm ama hep de düşünmüşümdür keşke buradaki insanlarla internet üzerinden değil de gerçekten de arkadaş olsam diye. eminim ki o zaman herkesin birbirlerine olan tavrı çok daha yumuşak ve ılımlı olurdu. gül gibi geçinip giderdik. ha tabi ki arkadaşlarım var evet bu sitede ama buradan tanışıp da hakaret işittiğim bir sürü insan olmazdı işte o zaman.

neyse konu çok uzadı dağıldı zaten uzun yazı yazmayı başarabilen bir insan olamadım her zaman. konu dağılmadan asıl söylemek istediğim şeye döneyim.

türkiyede yaşayan insanların yüzde 90'ı takım tutuyor. fanatik olanlarımız var, sadece ismen takım tutanlar da var. ben kendimi fanatik beşiktaşlı olarak tabir edebilirim emin olabilirsiniz fakat bugün erciyes'i yenip kupayı aldıktan sonra ne içimde bir sevinç ne başka bir şey oluşmadı. kanalı değiştirip OZ izledim. çünkü hakikaten ne buraya girip birşey tartışmaya, kanlı bıçaklı olup insanlara hakaret etmeye ya da onlardan hakaret işitmeye ihtiyacım yok. çünkü beşiktaş benim karnımı doyurmuyor. beşiktaş bana fayda sağlamıyor. evet yendiğimizde mutlu oluyorum, yenildiğimizde üzülüyorum ama aşırıya kaçmıyorum artık. çünkü o kızdığımız ya da çok sevdiğimiz futbolcuların yenildikleri maçların ardından lüks yerlere gidip eğlenmelerine baktığını, kazandıkları paradan başka hiçbirşeyin umurlarında olmadığını biliyorum. ne beni ne de sizi ufacık umursamadıklarını, gösterdiğiniz tepkilere ya da sevgi gösterilerine aldırmadıklarını biliyorum. ve gerçekten onlarda benim umurumda değil.

sözün özü arkadaşlar, birbirinizi kırmanıza, ezmenize, hakaretler yağdırmanıza gerçekten gerek yok. hepinizin karşı takımları tutan çok sevdiği arkadaşlarınız olduğu bir gerçek. buradaki insanlara da saygı gösterin, daha kibar ve ılımlı konuşun. ne siz sinirlerinizi yıpratmış olursunuz, ne de karşınızdaki insanlar sizin hakkınızda yanlış düşünmez. haksız mıyım?

not: çıkıp sen kimsin de bunları yazıyorsun diyebilirsiniz tabi ki. sadece görüşlerimi belirtmek istedim. yazı yazasım gelmiş ya da buraya size denk geldi bilemiyorum. herkese iyi sabahlar dileyerek de uzaklaşıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Mumu iyi yada kötü ben konuyu açtım ve haklı olduğumuzu düşündüm, sonra yazılanları okudun mu bilmiyorum ama en saf en tazesi emzik cümleleriydi, diğerlerini yazmama bile gerek yok.

millet birbirine ayar veriyor burada, tartılmıyor. haliyle böyle oluncada 2 li söz düellosuna dönüşüyor
Sosyal ağlarda paylaş

said:
maç tekrar edilmezse ben bu federasyona federasyon demem canım

nocom 2 kere sordum cevaplayamadın, bu yazından sonra tekrar soruorum.

bunun kural hatası olduğunu hangi bilgi, hangi futbol kuralı ile söleyebiliyorsun bana bunu açıkla lütfen.

bjk ın sitesini de okudum, senin ve bjk yönetiminin düşüncesine göre, ofsayt olan bi pozisyon için orta hakem yan hakemin bayrağını geç görüp gol kararı verdikten sonra yan hakemin bayrağına bakarak ofsayt kararı veremez, böle olan bütün pozisyonlar kural hatası olmuş olur.

oyunun ne için durduğu değil ne için başladığı önemli, top taça atıldıktan sonra taç kullanılmadığı sürece orta hakem kendisi tarafından görülmemiş olan bi pozisyonun kararını yardımcı hakemlerin vasıtasıyla(4. hakem dahil) verebilir.

top taça atıldıktan sonra oyun taç ile başlasa sonra durun orada faul vardı gel faul ile başla deyip oyun tekrar faul ile başlarsa o zaman kural hatası olur.

yardımcı ve 4. hakem orta hakemin bi önce verdiği kararı değiştirmez diosun da. evet orta hakem ne derse o olur, yardımcılar kararı değiştiremez, sadece orta hakeme söler yanlış karar verdin die, değiştirip değiştirmemek hakeme kalmış.

ayrıca federasyon zaten federasyon değil, tek düzgün olan şey kuralların düzgün bi şekilde yazdığı www.tff.org size de okumanızı dötten kural uydurmamanızı tavsiye ederim.
Sosyal ağlarda paylaş

Mumu'cum, konuyla ilgili biseyler iceren mesajlar icin 5-8. sayfalar arasina odaklanman lazim, oncesi laf salatasi biraz. BJK'li arkadaslar da bir dayanak gostermek yerine kendi mantiklarina uyan seyleri kuralmis gibi yaziyorlar, o zaman olay tartismaktan uzaklasiyo tabi, 2-3 sayfada bitecek olay 12. sayfaya kosuyor.

Eskilik tartismasi da yapmiyoruz, sadece ben degisik yerlerimle gulmek yerine olaya aciklik getirmek istedim. Yoksa dedigin gibi asirlik veya saatlik uye olmak bisey farkettirmiyor, dolayisiyla umrumda degil.
Sosyal ağlarda paylaş

Sonunda bi tane yazili sey bulabildim kurallardan. Buyrun bunlar dorduncu hakemin yetkilerinden bizi ilgilendiren iki tanesi, ilgili yerleri de underline ettim;

- Dördüncü hakem, maç öncesi, maç süresi ve maç sonrasındaki her türlü idari görevde hakemin istediği şekilde yardımcı olur.

- Dördüncü hakem her durumda hakeme yardımcı olur. Dördüncü hakem hatalı tespit yüzünden yanlış oyuncuya ihtar verildiğinde, ikinci defa ihtar aldığı halde oyuncu ihraç edilmediğinde veya hakemin ya da yardımcı hakemlerin görüşü dışında meydana gelen şiddetli hareketler olduğunda hakeme haber vermek zorundadır. Hakem, bununla birlikte oyunla ilgili tüm hususlarda karar vermeye yetkilidir.

Kafadan dip not yazip sonra kuralmis gibi davranmiyoruz demek ki.

[ Mesaj 10 Mayıs 2007, Perşembe - 12:36 tarihinde, Baggio tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Cankan konuşmak için konuşuyorsun.
Seviyemide ben belirlerim sen değil=)

Ayrıca 8 tane yazımı bulup koymuşsun uğraşıp saol=) Onların içinde Apti lafının dışında bir hakaret yok =) Insanlara farklı göstermeye çalışma beni=)

Eğer beğenmediysen şikayet et o kadar uğraşıp postlarımı bulmana gerek yok. Yazdıklarımda da bir sorun bir terbiyesizlik olduğunu düşünmüyorum.

sana nick ve post uyumu var sende diye hala diyorum. bu bir hakaret değil.

kısacası.
si yu sun.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
nocom sırf konusmak için konusuyorsun ne futbol bilgin var ne tartışma kapasiten arkadaşım sıkıp sıkıp gidiyorsun artık seni kaale almayacağım.

bu açıklamarın karşısında yıkıldım, bittim resmen. ben seni hiç önemsemdim ki, senin beni önemsemeni önemsiyim :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...