Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beşiktaş-Fenerbahçe Maçı Kural Hatası Vol.1

nocom

Öne çıkan mesajlar

Etek tutusacak bir durum yok acikcasi, %80-90 tekrarlanmayacak mac, normal bir federasyonla bu 99% olurdu ama burada diyemiyoruz onu.

Bu sene 4 mac yaptik 3'unde iyi oynadik BJK'den, korkacak birsey yok yani, Kadikoy'de de degil nasi olsa :p Daha rahat kazaniriz buyuk ihtimal tekrarlansa, hirs olur istek olur kazanmak icin, 10. dakka gol atip 80 dakka yatmazlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Pozisyon tac degildi zaten, Toraman Serkan'a faul yapti, hakem bunu gormeyip tac verdi, yan hakem uyarinca faul diye faulu verdi + kirmizi kart gosterdi.

Once golu veren bir hakemin yardimci hakemin uyarisiyla kaleciye faul karari vermesinden hicbir farki olmayan bir olay. Son cirpinislar iste :)
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Pozisyon tac degildi zaten, Toraman Serkan'a faul yapti, hakem bunu gormeyip tac verdi, yan hakem uyarinca faul diye faulu verdi + kirmizi kart gosterdi.

ancak bu kadar sallanır, harbi yorum yazmak için yazıyorsun. fenere laf geldi ya illa karşı çıkcaksın.

sen daha maçı izlememişsin yada olayı hatırlamıyorsun.

önce o pozisyonu izle, ondan sonra yorum yap.

taca çıkmışta, hakem sonradan faul vermiş. güleceğim yoktu. ne tacı iyi misin sen?

serkan topu kaptırdı olaydan sonra, ibrahim üzülmezde topu taca attı. hakem tacı verdi. serkanın yanına gidince 4.hakem uyardı ve kırmızıyı çıkardı.

kırmızı+top+taç cümle içinde geçio ama devrik cümle kurmuşsun.

second chance. lvl 1 retry please
Sosyal ağlarda paylaş

Sonuc olarak top "taca cikti" pozisyondan sonra, fair play icin ekstra bir kural yok bildigin gibi.

Hakemin devam ve tac kararlarini yardimci hakem uyarisiyla iptal edip faulu vermesiyle dedigim sey arasinda da bir fark yok, arada baska bir karar vermedigi icin.

Biraz daha seviyeli konusmayi dene bu arada, umursamiyorum cunku yaptigin civikliklari :) En azindan efendi gozuk millete.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Hakemin devam ve tac kararlarini yardimci hakem uyarisiyla iptal edip faulu vermesiyle dedigim sey arasinda da bir fark yok, arada baska bir karar vermedigi icin.

tff bunun kural hatası olup olmadığına bakar, benim düşüncem kural hatasıdır, senin değildir. 1.2. sayfadıkileri okursan belki biraz daha anlamış olursun konuyu.

başkalarına efendi gözükmek mi :S

büyüksün :=)
Sosyal ağlarda paylaş

said:
§ 07 Mayıs 2007, Pazartesi - 19:45 [ güncelle ] [ özel msj ]
gerekli yada gereksiz kural hatası mı olurmuş, kural hatası varsa, buna kanaat getirirse tff maç tekrar edilir, yoksa zaten 1-0 teyit edilir. bu kadar basit

abi ben fanatiklik yapmıyorum. emin ol burada en objektif olanlardan birisiyim. feneri elediğimizde feneri tebrik ettim, hakem hatalarının çok olduğu, finalimize leke sürüldüğünü ve keşke bunların olmaması gerektiğini yazdım.

ben burada bir konu açtım. iyi yada kötü, aynı görüşte olursun yada olmazsın saygı duyarım (:P) ama yazılanlara bir bak lütfen.

olup olmadığını tartışacağına, millet ağlamayın, emzik falan demeye başladı.
Sosyal ağlarda paylaş

objektiflik fanatiklik bilmemne filan herşey denmişte kim ne derse desin biz hakem hata yaptı desek(fb liyim)ağlamayın MAUZHAuzh laflarına filan girilir yani ben bunu kural hatası değil hakem hatası sayıyorumki bu seneki bilimum bjk fb maçlarını aynı hakem yönetti.bjk lehine yapılan hatalara sayın deriim ben

[ Mesaj 07 Mayıs 2007, Pazartesi - 23:31 tarihinde, Lorrotar tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

TFF verir tabi karari, ben sadece sana anlatmaya calisiyorum, hem de ornekliyorum boyle kafanda canlansin diye. Hakemin yardimci hakem bayragini gec gorup gol iptal etmesi mesela, adim adim anlatayim bak belki anlarsin:

- Forvet ile defans oyuncusunun omuz omuzasi var, defans yere dusuyor,
-- Bu arada yardimci hakem bayrak kaldiriyor faul diye, orta hakem gormuyor, kolundakini de duymuyor evet, ornek bu ya,
- Orta hakem faul demiyor pozisyona, yan hakemi de gormedigi icin devam kararini veriyor
-- Su anda olay Toraman ile Serkan olayinin aynisi, hakem faulu gormedi devam dedi,
- Sonra o forvet gidip gol atiyor, hakem golu veriyor, sonra goruyor yardimci hakemin bayragini, yanina gidip konusuyor, "faulmus lan gormemisim ben yok gol mol size" diyor.

Buna gidip kural hatasi diye itiraz eder misin? Etmezsin. BJK'nin basina cok daha boktan bir yerde gelip tac yerine serbest vurus kullanildi diye edersin ama, hatta savunursun anlamsiz tezlerle. Ondan sonra gelir "sirf Fener diye savunuyosun" dersin millete. Hos tabi :)

TFF verir karari ama dedigin gibi, sene icinde en az 8 puanimizi yiyen bir federasyondan da hersey beklenir. Belki hukmen yenik sayarlar direk, tekrarlanan macta da yenilmeyin diye :p
Sosyal ağlarda paylaş

Nocom abi bana birşey kanıtlamak zorunda değilsin.
Ben sadece genel olarak bahsediyorum. Tüm beşiktaşlılar demiyeyim de çoğu Fenere emzik diye bağırıyordu. Şimdi aynısı size oldu bazıları size emzik diye bağırmaya başladı hemen hiddet o bu.

Yapılmasını istemiyorsanız yapmayın abi bu kadar basit. Kaldıramıyacağınızı yapmayın.
Sosyal ağlarda paylaş

hayır şimdi şunu anlamıyorum bide nocom.şimdi bi sivas maçı olsa önemli bi maç olmasa bunların bu kadar konuşulcağını sanmıyorumda bjk fb Türkiye kupası maçı gayette geçiştirildi onca hata filan y orumcular eeeaaaaaııı hata dediler bitti yani bunu niye bu kadar büyütüyosunuz kural değil hakem hatası buda o zaman.
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi bi yazdıklarıma bakın, o zaman ne dediysem, şimdide aynısını diyorum. beşiktaş kollanmıştı, fenerin hakkı yenmişti.

said:
beşiktaş sahaya "el değmemiş bir lig istiyoruz" diye çıktığında fenerli medya dalga geçmedimi ? hayır dinime küfreden bari müslüman olsa.

tamam kimse demiyorki hakem kararlarda haklı, yada beşiktaş eze eze eledi. tekrarlıyorum

siz bizden daha iyi oynadınız
hakem rezaletti
baki, ali tandoğan kırmızı kartlık hareketleri vardı

ama birazda gerçekci olun, aynıları bizim başımıza geldiğinde dalga geçiyordunuz.

alıntıda yazdığım şeyleri okuyun, ondan sonra lig temiz mi değil mi karar verin :) be relax abi

said:
baki kırmızı kartı alacaktı ama hakem çıkaramadı haklısınız.

said:
tartışmanın ne anlamı var anlamıyorum .

fener, bizden iyi oynadı.
hakem rezaletti.
turu biz atladık.

2 takımıda tebrik ediyorum. ama bir beşiktaşlı olarak keşke hakem düzgün yönetseydide turumuza leke gelmeseydi.

said:
iyi güzel hoşsunuz hatta dünkü maçta dediklerinizde haklısınız da ; bundan önce

anelkanın eliyle gol attığında, nobrenin kaleci ile alakasız bir şekilde kendisini atıp 3 puanı açtığınızda, rize maçında hakemin yanlış tutumu yüzünden maç tekrarlanıp yendiğinizde niye hakem ağalar hatalı karar verdiler diye bağırıp çağırmadınız. o zaman lig temizdide şimdi mi kirlendi.

aziz yıldırımın bi açıklamasında bjk bu sene işi masa başında halletmesini biliyor dediğinde, geçen senelerde kendileride mi halledip şampiyon oldular acaba ?

adaletsizlik varsa herzaman söliyceksiniz, sadece canınız yandığında değil. temiz ligmiş pehhh 8-0 lık a.gücü maçından beri benim bu lige zaten inancım yok :)
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı ve Hukuk İşleri Sorumlusu Levent Erdoğan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Fenerbahçe maçında İbrahim Toraman'ın kırmızı kart gördüğü pozisyon sonrası kural hatası yapıldığını öne sürerken, bu konuda MHK'ya yarın başvuruda bulunacaklarını söyledi.
Erdoğan, konuyu hukuk kurullarıyla görüştüklerini ve incelettiklerini ifade ederek, şöyle konuştu:
''O pozisyonda orta hakem Fırat Aydınus herhangi bir düdük çalmamıştı. Fenerbahçeli futbolcu sakatlık geçirdiği için de İbrahim Üzülmez topu taca atmıştı. Oyun taçla kesilmişti ve yan hakem de tacı göstermişti. Ancak orta hakem, daha sonra 4. hakemin uyarısıyla kırmızı kartı İbrahim Toraman'a gösterdikten sonra, maçı faul atışıyla başlattı. Bu, büyük bir kural hatasıdır. Oyun taç atışıyla başlamalıydı. Hukuki ve teknik incelemeleri yaptırdık ve MHK'ya kural hatası yapıldığı gerekçesiyle itirazda bulunacağız.''
Sosyal ağlarda paylaş

Nesine bagirip cagiralim ya, sen bagirip cagiriyo musun kupa macinda BJK kollandi diye? "LAN NE BICIM HAKEM BU NIYE TUR ATLADIK" diye konu aciyo musun? Hayir, anormal de degil bu.

Haksizlik oldugunu kabul ediyosun sen, bize sorsan biz de kabul ederdik hakemin lehimize hata yaptigini o zamanlar. GS ve BJK de "bagirip cagirdi" zaten. Ayni olay yani, roller farkli. Aziz Yildirim basin toplantisi mi duzenlesin "ELİMİZLE GOL ATTIK EHE" diye ne yani :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...