Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

eve atari almak istiorum.

Belphegor

Öne çıkan mesajlar

valla çok zor,o aletler baya pahalı çünkü,nasıl bir şey istediğine bağlı,100-200 milyonda var,böyle ışıklı mışıklı orjinal"time crisis"gibi pedalı bişiler istiyosan 1-2milyar tutar çünkü yurtdışından geliyo onlar,mahalle atari salonundaki gibi dandirik şeyler istiyosan az tutar ama tamiri bakımını yapacak adam bulmak dert,zor bişi yani[hline]less talk,more glock!
infected, 30 July 2003 23:02 tarihinde demiş ki:
yaşım 15 bi adam daldı o da hafifçe dokundu yani
Sosyal ağlarda paylaş

coin-up makinelerini bulman çok zor.
ayrıca alman da çok zor.
pahalı aletler napıcan?

çok güzel gamepadlar satılıyor.
çok güzel 21 inçlik monitör al.

mame kullan. sınırsız jeton hakkı da doğuyor.
hatta sırf coin-up değil, eski oyunlardan da oynarsın.[hline]I WILL crush yar bones!!! garrr
Sosyal ağlarda paylaş

kendi arcade makineni yapabilirsin.

gerekenler:

- eski bi bilgisayar (p133 64mb ram falan idare eder)
- eski bi klavye
- klavye için bir adet bilmemne çipi (adını hatırlamıyorum)
- eski bi monitör ya da bağlantıyı halledebileceksen büyük ekran tv
- gerekli tahta mahta
- happ'dan istediğin kadar joystick düğme trackball spinner vs
- dos
- mame'in sana yeterli olan en düşük versiyonu
- mame için dosta çalışan bi frontend var, alet direkt arcade makinesi gibi açılıyo, o lazım.

yapılışı:
- öncelikle aletin bi güzel tasarımını falan yaparsın, geçiyorum buraları
- bilgisayara dos'u, mame'i, romları ve o frontendi yüklersin.
- şimdi, burda önemli bi nokta var, klavyeyi bilgisayara taktın, herşey gayet güzel çalışıyo, oynuyosun oyunları. ama klavyelerin bi sorunu vardır: standart klavyeler aynı anda max 8 tuşu algılayabilir. bi de ilginç bi matrix sistemleri vardır: her tuşun belirli bir x ve y değeri vardır. mesela genelde q(2,2) w(2,3) a(3,2) falandır. böyle olduğu için bazı sorunlar ortaya çıkar. aynı anda 8 tuşa basabildiğin halde, a s ve z tuşlarına aynı anda basarsan alet en az birini görmez, ya da daha eski klavyelerde a s ve z'ye basarsan a s z ve x'e basmış sayılırsın, buna ghosting denir. bunu engellemek için yukarda bahsettiğim adını bilmediğim bi çip var, fiyatı yaklaşık 80dolar, aynı anda klavyenin yarısına bassan bile algılayabiliyo. bunu takarsın (nasıl yapıcağnı bilmiyorum), daha sonra klavyenin içini açarsın ve happ'tan aldığın oyun kollarını düğmeleri falan isteğine göre bağlayıp çalışır hale getirebilirsin.
- sonra işte bunları tahtaya monte ediyosun, hepsini birleştiriyosun vs, ve aletin tamamlanmış oluyo. hepsi bitince bütün parçalar aletin içinde kaldığı için dışardan hiçbişey anlaşılmıyo, ayrıca tek makinen olmasına rağmen bisürü oyun oynuyosun.

pek yardımcı olamadım heralde ama bildiklerim bunlar. nette custom arcade diye arama yaparsan bu işin hastalarına ulaşabilirsin. onlarca custom arcade sitesi var

[Bu mesaj Zed tarafından 21 September 2003 21:23 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...